Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-05-29

rachela
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Witam wszystkich użytkowników!

Jestem Rachela! O tym że mam HBsAg+ dowiedziałm się 2,5 roku temu będąc w ciąży.HBeAg też było wtedy dodatnie... Dziś jest już ujemne img/smilies/smile Nie wiem gdzie się tym zaraziłąm...chyba od męża, a on tak jak jego rodzeństwo, od matki. Mąż nie wiedział, że ma coś takiego...ale jego matka tak, bo chorowała... Dlatego nie zrozumiem jej zachowania...to chyba z niewiedzy img/smilies/sad

#2 2008-05-29

rachela
Weteran

Re: Witam wszystkich użytkowników!

Nie wiadomo kiedy zaraził się mój mąż, bo jego mama zachorowała gdy miał 4 lata...więc pewnie jakoś potem.
Teraz mąż ma 30 lat i widać pierwsze oznaki choroby...bardzo wysokie próby wątrobowe (aspat i alat) ale za to niski poziom wiremi...i nie chcą go przez to leczyć img/smilies/sad

#3 2008-05-29

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Witaj Rachela img/smilies/042
może te wysokie wyniki próby wątrobowych spowodowane są czymś innym, kamicą pęcherzyka albo zatruciem, poziom zniszczenia wątroby zależy właśnie od poziomu wirusa, jeśli jest niski to nie powinno być wysokich enzymów.
A jak Twoje dziecko? pytam oto bo sama niedługo planuję ciąże i boję sie żeby maleństwo się nie zaraziło.

#4 2008-05-29

Not
Weteran

Witam img/smilies/smile

Nie win mamy twojego meza, bo wg mnie to rzeczywiscie z niewiedzy, podobnie bylo u mnie, sama nic nie wiedzialam przez 17 latek, a wiedze ktora teraz mam zdobylam sama z internetu, ksiazek troszke i obecnego lekarza.
Jesli chodzi o alaty to podobnie do dziewczyn mysle ze moze zla dieta, alkohol, papierosy, antybiotyki(!) ciezka praca moze?...
Polecam czyszczenie watroby ziolowymi preparatami, dostepne w aptece.
Ja mam hbe ujemne i hbe tez, ale jesli biore antybioki np czy jakies winko od razu alat i gamma gt sie podwyzszaja, potem robie dietke i raz na rok czyszcze (odtoksyczniam) watrobe i potem wyniki po miesiacu sa w normie img/smilies/smile.
Poza tym dziewczyny reklamuja img/smilies/wink OSTROPEST moze twoj maz sprobuje?

Pozdrawiam

RANI : U mnie corka sie nie zarazila, dostala szczepionke i jest ok img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Not (2008-05-29 )

#5 2008-05-29

rachela
Weteran

Rani - moje dzieciątko ma się dobrze, nie ma WZW b - a zaznaczam że będąc w ciąży miałam HBeAg+ Zaraz po porodzie dostała immunoglobuline i zaszczepiono ją przeciw WZW b. reszta szczepień na to odbyła się według normalnego kalendarzyka szczepień. Aha  i co ważne-do 2 roku życia karmiłam piersią moją córeczkę - to w niczym nie przeszkadza. Jak będziesz  jeszcze miała jakieś pytania w tej kwewstii, to wal śmiało img/smilies/big_smile

Garfield - Jak się głębiej zastanowiś, to może faktycznie jest tak, jak piszesz. Mój mąż, jak to facet img/smilies/smile faktycznie nie przestrzega diety i lubi wypić sobie piwko. hehe to już wszystko jasne ;-)

Not - Ja nie obwiniam teściowej...wiem że w tamtych czasach trudno było o takie informacje. Zresztą teraz też nie jest z tym dobrze... img/smilies/sad
Może napiszesz mi coś więcej o  OSTROPEST :-)

Pozdrawiam wszystkich

#6 2008-05-29

rachela
Weteran

A ileż to cudo kosztuje img/smilies/smile No i czy jest smaczne img/smilies/smile Chyba się na to skusze i będę zapodawać mężowi...a czy obniża to może chęć do piwa img/smilies/wink

#7 2008-05-29

Rani
Moderator

ja zamówiłam w necie http://innyswiat.com.pl/sklep/index.php/cPath/32 ale podobno można też go dostać w sklepach zielarskich
polecam też stronkę http://www.watroba-woreczek.pl/?unit=5& … t_plamisty piszą tu dużo informacji na jego temat
Mam niską wiremię więc myślę ze też będzie dobrze img/smilies/smile fajnie ze można też karmić piersią dla dziecka to bardzo ważne img/smilies/smile

#8 2008-05-29

rachela
Weteran

Nio cycuś to świetna sprawa img/smilies/smile Przglądałam kiedyś w internecie takie badania, które robiono w krajach, gdzie nie szczepi się noworodków przeciw WZW B. Badano 2 grupy - 1) matki HBsAG+ karmiące piersią  i 2) matki HBsAg+ nie karmiące piersią. Wynik był taki, że w tej pierwszej grupie było o wiele mniej zachorowań na WZW B.  Naukowcy stwierdzili, że w mleku matki wytwarzają się przeciwciała na to świństwo img/smilies/smile Tak więc nic tylko karmić!!!

Dzięki za informacje o tym leku!
Pozdrawiam

#9 2008-05-30

Not
Weteran

wlasnie Garfield ty porozmawiaj z producentem OSTROPESTU niech ci placa za reklame hihi img/smilies/wink.
Takiej reklamy by nie zdobyli bez Ciebie img/smilies/smile
Pozdrowka!

#10 2008-05-30

rachela
Weteran

A czy oprócz tego Ostropestu bierzecie coś jeszcze.
Izka wyczytałam że byłaś leczona Interferonem...i jestem w szoku, że Ci nie pomógł. Mam kolęgę który dzięki temu pozbył się HCV...a to jest przecież gorsze od tego "naszego" wirusa. Czy może się mylę? Ojej już całkiem zgupiałam img/smilies/wink

#11 2008-06-10

rachela
Weteran

Kupiłam w końcu ten ostropest i zapodaję go mężowi, a krzywi się przy tym jak mały dzidziuś...hihi. W lipcu ma kontrolne badania i zobaczymy czy na niego to zadziała (tak jak na was). Mam nadzieję że tak, bo już mnie niepokoją te jego objawy...ciągle zmęczony, nogi jak z waty, ból pod żebrem img/smilies/sad

#12 2008-06-10

Rani
Moderator

Niech spróbuje nie gryźć ostropestu bo on strasznie gorzki jest. Moja metoda polega na włożeniu łyżeczki do buzi i szybkim popiciu wodą.
Zakupiłam ostatnio ksiązkę "Zdrowa wątroba" dopiero zaczęłąm ją czytać ale jest bardzo fajnie lekko napisana i można się wiele ciekawego dowiedzieć.

Stopka forum