Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-04-22

ragdoll90
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Szpital JPII w Krakowie

Witajcie,
chciałabym się z Wami podzielić moją opinią na temat szpitala Jana Pawła w Krakowie. Właśnie wróciłam do domu po czterodniowym pobycie w tymże szpitalu (oczywiście na oddziale hepatologii).
Generalnie muszę przyznać, że byłam bardzo zaskoczona profesjonalizmem i uprzejmością personelu począwszy od lekarzy kończąc na paniach przywożących posiłki img/smilies/smile naprawdę nastawiłam się na to, że nie będzie kolorowo, ponieważ często w innych ośrodkach zdrowia trafiam na zły humor i obojętność personelu.
Jeśli chodzi o to co mi się nie podobało to fakt, że zostałam przyjęta na biopsję i jednak w ostatniej chwili lekarze zadecydowali ją odwołać i poczekają z nią do wyników badań genetycznych krwi. Rozumiem, że mogli zmienić zdanie, ale zastanawiam się, po co w takim razie trzymali mnie tam aż cztery dni, w trakcie których upuścili mi trochę krwi, pomierzyli ciśnienie i temperaturę (codziennie) i wysłali do psychologa na konsultacje (podobno każdy z pacjentów musi ją przejść, żeby stwierdzić czy nie ma przeciwwskazań do ewentualnego leczenia). Wydaje mi się, że co najmniej jeden dzień za długo tam byłam img/smilies/smile

Po za tym chciałam zapytać czy ktoś z Was drodzy forumowicze leczy się w Krakowie u dr Mariana Sikory? Jakie są Wasze opinie na jego temat? Ja póki co mam o nim dobre zdanie, jest bardzo konkretny, a przy okazji też żarty się go trzymają, choć na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie gbura img/smilies/wink

#2 2013-10-20

yorke
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

Re: Szpital JPII w Krakowie

Ja mam bardzo złe zdanie na temat tego szpitala - na tyle złe, że zdecydowałem się na leczenie w innym.
W JP2 bardzo lubią kłaść pacjenta na 2-3 dni na badania - robią to często i bez powodów. NFZ w swoich wytycznych wyraźnie umożliwia leczenie ambulatoryjne i szpital, w którym się leczę właśnie taki tryb preferuje. JP2 próbuje w ten sposób najwidoczniej podreparować budżet, bo za położenie pacjenta są dodatkowe środki od NFZ-tu.

Drugim problemem są warunki sanitarne. WC oraz natryski są brudne,  podłoga w WC mokra i niedobrze pachnąca. Byłem dwa lata temu - może coś się zmieniło. Każdy pacjent dostaje dietę wątrobową czyli niezjadliwe coś na talerzu. Dieta wątrobowa przy dobrych wynikach nie ma kompletnie żadnego sensu - lekarze wiedzą o tym od 30 lat.

Złe doświadczenie miałem także z panią ordynator, która przy wszystkich pacjentach na głos mówiła o szczegółach mojej choroby oraz życiu prywatnym - wszystko to, o czym wcześniej mówiłem lekarzowi w dyżurce. Kilka dni wcześniej podpisywałem jakieś papiery dotyczące ochrony danych osobowych. Wówczas pomyślałem sobie: dobrze, że o to dbają. Dbają na papierze. Pani ordynator jest ponad tym.

Moja lekarka prowadząca po dwóch latach nadal od nowa wypytywała o historię choroby a gdy raz zapomniałem o kopii dokumentacji (przychodnia mieści się w tym samym budynku co szpital i ok. 5 metrów od jego sekretariatu), to usłyszałem, że pani doktor nie jest od noszenia moich wyników.

Nie byłem w gorszym szpitalu (oprócz tego, który mnie zaraził WZW B) i radzę wszystkim zastanowić się nad wyborem, bo macie wybór. Ja mam porównanie i cieszę się, że "uciekłem" z JP2. W tej chwili leczę się w szpitalu, który jak wszystkie inne publiczne placówki służby zdrowia ma swoje problemy, ale różnica w kontakcie z pacjentem i organizacji leczenia jest ogromna.

Ostatnio edytowany przez yorke (2013-12-02 )

#3 2014-01-04

miszung
Poczatkujacy uzytkownik

Witam,
Mnie właśnie czeka pierwsze bliższe zetknięcie ze szpitalami i NFZ w związku z wykryciem cholerstwa zwanego WZW. Mieszkam w Krakowie więc raczej tutaj będę się leczyć.
Yorke, byłabym wdzięczna za informację odnośnie odnośnie szpitalu w którym się leczysz a także za wszelkie opinie o dobrych lekarzach.
Pozdrawiam img/smilies/smile

#4 2014-01-15

yorke
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

Miszung: leczę się w przychodzi przy szpitalu Żeromskiego w KRK. To też szpital publiczny i oczywiście widać, że brakuje pieniędzy, ale mam wrażenie, że personel jest życzliwszy, lepiej zorganizowany i procedury prostsze niż n. p. na Wrocławskiej czy w JPII. Lekarze są ok. Jestem laikiem, ale mam poczucie, że wiedzą co robią :-)

#5 2016-08-31

doniczka
Poczatkujacy uzytkownik

No cóż, stamtąd mam tę samą pamiątkę, co i Wy.
Wtedy jeszcze nazywał się inaczej. Jako kilkuletniemu dziecku pobyt mocno zwichrował mi psychikę.

Stopka forum