Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.
  • Index
  •  » Eskulap
  •  » Reakcje służb medycznych na wieść o nosicielstwie wirusa

#1 2013-07-14

NOWA73
Weteran
Reputacja :  [+ 0/ -1 ]

Reakcje służb medycznych na wieść o nosicielstwie wirusa

Witam wszystkich,
mam do was pytanie,z jakimi reakcjami lekarzy spotykacie się,jak mówicie,że jesteście zakażeni.Np. lekarz rodzinny,dermatolog,dentysta?Z mojego doświadczenia w tej sprawie wynika,że dalej trwa jakaś ciemnota.Reakcje są takie,jak bym miała co najmniej hiv.Informuję lekarzy,tylko dlatego,żeby uważali jakie leki mi przepisują.Powiem tak,najdzielniej trzymał się lekarz rodzinny,chociaż charakterystyczne dygnięcie było na wieść,że jestem zakażona.Natomiast dobry popis dała pani dermatolog.Najpierw wykrzyczała z przerażeniem do mnie,czy mam wirusa B czy C?!Po skończonej wizycie wyszła razem ze mną z gabinetu i poleciała do pań w recepcji.Oczywiście szybko przekazała tą fantastyczną wieść jednej pielęgniarce,patrząc bezczelnie na mnie.A ta nie zważając na to,że jeszcze nie wyszłam,zaczęła szeptać pozostałym pielęgniarkom.MASAKRA jakaś.Czułam się jak trędowata.Jeżeli chodzi o dentystów,to nie miałam jeszcze przyjemności poznać ich reakcji.Znam przypadki,że dentysta odmówił wykonania zabiegu.To co to znaczy,że nie mają sprzętu do dezynfekcji?
DO BOGUSI:mieszkasz za oceanem.Jak to wygląda w tamtej rzeczywistości?Czy też tak reagują lekarze,czy pacjent odczuwa to,że jest "gorszy"?

#2 2013-07-15

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Re: Reakcje służb medycznych na wieść o nosicielstwie wirusa

Pamiętam, jak po operacji dostałam krwotoku i przewożona byłam karetką krwawiąc bardzo. Szybko uprzedziłam sanitariuszy,ze mam HCV. Nie zauważyłam żadnej negatywnej reakcji, a wręcz bardzo podziękowano mi za informację i powiedziano,że nie muszę tego mówić, bo oni zawsze i tak sa przygotowani jakby każdy potencjalny pacjent w karetce miał choroby zakaźne. Ucieszyło mnie to. Ale jak już wjechałam na salę operacyjną i wszedł lekarz, to czar prysł: wszedł jak kosmonauta!img/smilies/smile) Nawet okulary ochronne. Jestem pewna,ze nie zakłada ich do KAŻDEGO pacjenta.
Tak więc wszędzie są ludzie i ludziska.img/smilies/smile
Ale mówimy o przewrażliwieniu. Natomiast nigdy nie spotkałam się z chamskim potraktowaniem. Nigdy nikt ostentacyjnie nie potraktował mnie jak trędowatą. Ich szczęście.img/smilies/smile)) Nie bójcie się kochane postawić to towarzystwo do pionu. To nie jest XIXwiek.

Ostatnio edytowany przez Bogusia (2013-07-15 )

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#3 2013-07-16

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

Re: Reakcje służb medycznych na wieść o nosicielstwie wirusa

generalnie nie ma obowiązku informowania gdyż tak jak napisała Bogusia, służby mają być nastawione jakby każdy był potencjalnym nosicielem, wiele osób przecież nawet nie wiem ze jest zakażona. Mi większości dziękują, że mówię choć uprzedzają, że i tak każdego traktują tak samo. Ale też słyszę, że dobrze że uprzedzam bo wiedzą w razie czego jak się zachować np podać dawkę przypominającą szczepienia, gdzie na typ C takowej nie ma. W dzieciństwie często spotykałam się z dziwnymi i niemiłymi reakcjami, szczególnie od osób typu znajomi, rodzina

• Index
  •  » Eskulap
  •  » Reakcje służb medycznych na wieść o nosicielstwie wirusa

Stopka forum