Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2020-12-16

Lindaa
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Jestem tu nowa i mam parę pytań

Witam wszytkich, postanowiłam założyć konto ponieważ w interecie jest mało informacji na temat leków, leczenia WZW B, i ogólnie tego tematu. U członka rodziny stwierdzono przypadkiem w kontrolnch badaniach WZW B, zmiany na wątrobie niestety też przy okazji wyszły co prawda nie ma tragedii  ale jest to dla nas i tak duży szok, jest to świeża sprawa, miesiąc od diagnozy od razu ruszył program, leki które zostały przepisane to TENOFOVIR, aktualnie tylko ten lek został przepisany,  kończymy drugie opakowanie. Nie miałam okazji porozmawiać z osobą która przez to przechodzi zażywa takie leki, oczywiscie długie  rozmowy z lekarzami były ale uważam że to nie to samo. Moje pytanie dotyczy leku Tenofovir czy jest to dobry lek o wysokiej skuteczność ? Czy ktoś na forum zażywa go dłuższy okres czasu mam na myśli ładnych parę lat, gdzieś przeczytałam że akurat ten lek trzeba już brać do końca życia czego też nie do końca rozumiem, czy znajdzie się jakaś dobra dusza co mi odpowie na moje pytania dotyczące tego leku. To mój pierwszy i nie ostatni post cieszę się że znalazłam miejsce gdzie można sie czegos dowiedzieć nie tylko od lekarzy a od drugiej strony. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i liczę na jakąś odpowiedź  img/smilies/smileimg/smilies/smile

#2 2020-12-16

kot1984
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Re: Jestem tu nowa i mam parę pytań

Witamy na forum. Dużo pytań ale spróbuje napisać co wiem😃 Tak jest to b. dobry lek, dzięki któremu jest duża szansa że zatrzyma się a z czasem cofnie włóknienie wątroby. Lek ten podobnie jak np Entecavir trzeba brać aż do momentu utraty antygenu HBSAg czyli nawet całe życie gdyż niszczy on wirusa (hbvdna) ale odstawiony wirus może po jakimś czasie wrócić do stanu wyjściowego lub gorzej. Są leki które się bierze krócej np Interferon ale mają one dużo więcej działań niepożądanych a szansa całkowitego pozbycia się wirusa są małe (choć większe niż na analogach jak Entecavir czy Tenefovir. Podsumowując jest to b. dobre leczenie na przeczekanie do czasu wymyślenia lepszych leków! Ja po roku brania Entecaviru mam alat 29 tj najlepiej w życiu i niewykrywalną wiremię. Pozdrawiam

#3 2020-12-17

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 47/ -5 ]

Raczej ta osoba nie będzie musiała brać tenefoviru całe życie ponieważ na chwilę obecną wiele firm (tutaj lista https://www.hepb.org/treatment-and-mana … rug-watch/ ) pracuje nad lekiem i to kwestia zapewne paru lat img/smilies/smile Jestem na tenofovirze od jakiś 3 lat.

#4 2020-12-18

Lindaa
Poczatkujacy uzytkownik

Dziękuję za odpowiedź brzmi optymistycznie. Pozdrawiam serdecznie   img/smilies/smile

#5 2021-01-07

dragster
Poczatkujacy uzytkownik

sorte napisał(a):

Raczej ta osoba nie będzie musiała brać tenefoviru całe życie ponieważ na chwilę obecną wiele firm (tutaj lista https://www.hepb.org/treatment-and-mana … rug-watch/ ) pracuje nad lekiem i to kwestia zapewne paru lat img/smilies/smile Jestem na tenofovirze od jakiś 3 lat.

Czy mógłbyś coś więcej napisać w temacie?
widzie rejstracje, opis na jakim obecnie jest to etapie, ale nie jestem w stanie wywnioskować nic więcej. Jest jakaś nadzieja, że będzie jak z WZW C? czyli leczenie, które pozwoli całkowicie wyeliminować HBS, a nie tylko obniżyć wiremie do praktycznie niewykrywalnej jak ma to miejsce na analogach typu Tenofvir?

#6 2021-01-07

acff
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

Ja aktualnie jestem 3 lata po 48 tygodniowej kuracji interferonem, w ubiegłym roku robiłem badania, próby wątrobowe w normie, ale wiremia poniżej poziomu pozwalającego na rozpoczęcie leczenia kolejnym lekiem img/smilies/sad

#7 2021-01-07

acff
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

Ja aktualnie jestem 3 lata po 48 tygodniowej kuracji interferonem, w ubiegłym roku robiłem badania, próby wątrobowe w normie, ale wiremia poniżej poziomu pozwalającego na rozpoczęcie leczenia kolejnym lekiem img/smilies/sad

#8 2021-01-14

sorte
Weteran

HBsAg ilościowy najlepiej mierzony raz do roku, jest po takiej terapii interesujący img/smilies/smile hbv dna prawie każdy będzie miał bardzo niskie zaraz po, a po paru miesiącach cześci odbije w górę a cześci jak Tobie nie

Ostatnio edytowany przez sorte (2021-01-14 )

#9 2021-01-14

sorte
Weteran

dragster: prawie wszystkie badania z tej tabelki mają na celu eliminację HBsAg-, to jest ogromny rynek i kupa firm jak widać chce ugryźć z tego tortu img/smilies/smile dobrze dla nas

#10 2021-01-18

dragster
Poczatkujacy uzytkownik

sorte napisał(a):

dragster: prawie wszystkie badania z tej tabelki mają na celu eliminację HBsAg-, to jest ogromny rynek i kupa firm jak widać chce ugryźć z tego tortu img/smilies/smile dobrze dla nas

Ciekawe kiedy to się uda. Jak obstawiasz? 10-15lat?

Stopka forum