Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2020-09-01

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 8/ -0 ]

Alkohol

ale tak leczniczo- img/smilies/smile odkad wiem o wirusie nie tykam alkoholu WOGOLE, nawet lampki szampana. Ale..mam pytanie. Czasem/ czesto pobolewa mnie brzuch.. mama zawsze proponuje pol kieliszka nalewki orzechowej...czy to szkodzi watrobie? Wiem, ze to tylko troszke ale to jednak spirytus...img/smilies/roll

#2 2020-09-02

Zeus
Oldboy
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Re: Alkohol

olik, powiem tak:

jezeli masz wyniki w normie i watroba nie jest w zaawnasowanym stanie wloknienia, to mysle ze kieliszek Ci nie zaszkodzi img/smilies/wink Czasami szklanka coca-coli robi wieksze szkody niz "kieliszek" na weselu.

Natomiast inna sprawa jest, ze czesto osoba przewlekle chorym na WZW towarzysza inne choroby, w tym choroby zoladka (stres, depresja, nieregularne jedzenie, przyjmowane medykamenty, itp). Ja osobiscie mialem zapalenie dwunastnicy polaczony z helikobakterem. Bralem dlugo baraclude, a teraz przyjmuje tenofovir, wiec zoladek caly czas obrywa (tak jak i watroba).

Stad sugestia by zawsze brac cos na oslone! NA poczatek jedna szklanka siemia lnianego rano powinna starczyc img/smilies/wink

Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
—Antoine de Saint-Exupéry

#3 2020-09-03

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 8/ -0 ]

Re: Alkohol

Dzieki Zeus...img/smilies/smile watroba u mnie narazie ok. Wyniki tez.
Zdecydowanie zaczne siemie lniane..mama tez namawiala ,teraz mam nawet wieksza motywacje img/smilies/wink dzieki ty pijesz na czczo?

Stopka forum