Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#51 2017-09-04

agnieszka1481
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: prośba o pomoc w interpretacji wyniku

Witajcie .DZis otrzymałam swój lek -dawka dla mnie przez lekarza 0,5mg baraklude i od razu lekarz powiedzial ze nastepny to juz bedzie generyk na 100% .Wiecie coś na ten temat .Czy 0,5 dostałam ze wzgledu na dobre próby watrobowe, bo tego mi juz nie powiedział--- czemu nie 1 mg.

#52 2017-09-04

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

widać taka dawka w większości przypadków skutecznie działa.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#53 2017-09-05

nikitaka
Weteran

co to jest generyk?

#54 2017-09-06

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

"Lek generyczny, lek odtwórczy, generyk – określenie leku będącego zamiennikiem leku oryginalnego, zawierającym tę samą substancję czynną. "
Np.: Tenofovir Zentiva to zarejestrowany czeski lek generyczny. Podczas,gdy oryginalny to Viread (Gilead Sciences).
Generyku nie należy obawiać się ani myśleć o nim jako "gorszym" leku. Generyk musi spełniać wiele wymogów aby został dopuszczony do obrotu.
Musi mieć udowodniony ten sam skład, musi zawierać tę samą ilość substancji aktywnej. Może zawierać inne substancje pomocnicze, pod warunkiem, że nie zmieniają one właściwości leku i nie wpływają na skuteczność.Musi mieć tę samą postać,tę samą dostępność biologiczną (biodostępność),takie samo działanie farmakologiczne.
Przed wprowadzeniem na rynek leku generycznego poddaje się go badaniu dostępności farmaceutycznej, dostępności biologicznej oraz biorównoważności.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#55 2017-09-26

agnieszka1481
Zaawansowany uzytkownik

witam wszystkich .Odebrałam dziś nowy 2 wynik hbv ilościowe i teraz mam 1,51x10do potegi 3 IU/ml -czy to nie jest dziwne ze od czerwca wiremia spadla sama bez zadnego leczenia.
LECZE sie od 3 tygodni dopiero a wynik byl robiony przed leczeniem.MOJE pozostałe badania to anty-hbe o,o2 anty hcv o,06 HBE ag o,34  hbs ag 5078,89 hiv AG 0,40.MOZE mi to jakas madrzejsza osoba wyjasnic bo troche czytałam ale nie wiem czy dobrze to interpretuje .Prosze pomożcie

#56 2017-10-11

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Nie jest dziwne. Wiremia u osoby nieleczonej jest zmienna.Chodzi o obniżenie i utrzymanie jej na obniżonym lub niewykrywalnym poziomie.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

Stopka forum