Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-09-23

Piotr_91
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Re: Niski HBsAg ilościowo

Wciąż do nich chodzę, tylko miałem długą przerwę w wizytach z mojej winy, więc teraz z niecierpliwością czekam, aby pokazać np. J.J te wyniki.

Gdy skończyłem 18 lat i przeszedłem z DSK do poradni dla dorosłych w Dojlidach, to brałem udział w jakiś programie naukowym, że przez rok co kwartał badali mi krew: HBV-DNA + inne dodatki (cytokiny również). Na jednym z wyników nieoficjalnych mam HbsAg ilościowo, więc muszę się tylko upewnić.

#27 2016-09-23

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

To byłeś w programie naukowym, ok. No to możesz mieć ilościowe.

#28 2016-09-23

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

skoro to był jakościowy to równie dobrze mógł mieć przed interferonem 30.000 jak i 300 img/smilies/hmm szkoda że nikt tego nie sprawdził

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#29 2016-09-23

Piotr_91
Weteran

Najprawdopodobniej to był ilościowy, ale to się jeszcze okaże.

Wiadomo, że najlepiej byłoby mieć udokumentowany spadek HBsAg ilościowo, ale czy sama wiedza o bardzo niskim wyniku obecnie nie wystarcza, by powiedzieć, że wirus jest "kontrolowany" ? Czy może być tak, że całe życie chodzę z HbsAg na poziomie <100, a wirus robi swoje np. wiremia koło 10^6 - co by oznaczało w sumie, że HBsAq jest słabym wskaźnikiem. Muszę odświeżyć sobie artykuł J.J o HbsAg ilościowym.

#30 2016-09-23

sorte
Weteran

to raczej niemożliwe żebyś miał wiremię 10^6 przy HBsAg 100 IU, większość ludzi z takim wynikiem to nieaktywni nosiciele z bardzo niską lub niewykrywalną wiremią.
Tak, jeśli masz dodatkowo cały czas normalne alaty, niski fibroscan i niską/niewykrywalną wiremię można powiedzieć że wirus jest kontrolowany.

Ostatnio edytowany przez sorte (2016-09-23 )

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#31 2016-09-25

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Teraz sie dopatrzylam ze ja mam przy ilosciowym 7447 IE/ml
Wy macie IU /ml. Czy to inna jednostka?

#32 2016-09-25

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

O juz chyba wiem... To jest niemiecka jednostka?

#33 2016-09-25

Piotr_91
Weteran

To są te same jednostki, tylko po niemiecku: Internationale Einheit = International Unit.

#34 2016-12-17

Piotr_91
Weteran

W tym tygodniu dowiedziałem się jaki jest mój wynik HBV-DNA po 2,5 roku od zakończenia drugiego w życiu interferonu. Przez 1,5 roku nie badałem wiremii w ogóle. Wynik - 6420 IU/ml,
nie jest to bardzo dużo, ale jednak już kwalifikuje do leczenia. 6m po zakończeniu interferonu <20IU/ml, 12m po zakończeniu coś koło kilkuset IU/ml. 

HbsAg mam na bardzo niskim poziomie ok. 40IU/ml, więc w moim wypadku trudno mówić o związku między HbsAg a wiremią.
Moja wizyta po 1,5roku braku kontroli twała jakieś 5-10min i to była w towarzystwie studentów. Dostałem jedynie skierowanie na HBV-DNA, na hasło elastografia usłyszałem, że nie potrzeba.
Lekarz (profesor, ale nie starej daty) prawie w ogóle nie skomentował wyników HbsAg ilościowo, powiedział tylko, że generalnie wszystko jest dobrze i widzimy się za rok.

@Ozi, wiedziałeś, że J.J (tak wiem, MagdalenaGdynia img/smilies/smile ) już prawdopodobnie nie pracuje w Białymstoku ? Takie info jest na stronie kliniki.

#35 2016-12-17

ozi
Weteran

O, poważnie? Ja będę u nich pod koniec stycznia to zapytam co się dzieje z J.J.
Hmm, więc wiremia wraca. Nie dobrze. Co za profesor? Flisiak na pewno nie. To pewnie Łapiński(nosi okulary)? On jest od chorób tropikalnych, ale też "obsługuje" ludzi z wzw.

Rzeczywiście J.J już nie ma  http://www.choroby-zakazne.pl/index.php … za-09-2016

Ostatnio edytowany przez ozi (2016-12-17 )

#36 2016-12-17

Piotr_91
Weteran

Tak, Łapiński. Oczywiście podczas wizyty nie mieliśmy świeżego wyniku wiremii, ale i tak liczyłem na trochę więcej uwagi po 1,5 roku braku kontroli.

#37 2016-12-17

ozi
Weteran

To temu powiedział za rok wizyta bo nie było wyniku 6k wiremii. Przy takiej wiremii procedura mówi, badanie co pól roku. Co rok to przy wiremii poniżej 2k. Zgłoś to im. Nie możesz rok czasu chodzić z wiremią 6k. Bo za pół roku może być 16k.
Szkoda, że J.J nie ma. On jako jedyny był z potężną wiedzą o HBV i miał czas chwilę porozmawiać.  Pewnie wchłonęła go jakaś firma naukowa albo zagraniczny uniwerek medyczny. Pewnie jak zawsze chodziło o zarobki.
Kto nie zna gościa i nie wiadomo o kim mowa to może tutaj zerknąć https://www.youtube.com/watch?v=LGtFKEa_vww

#38 2016-12-18

sorte
Weteran

ozi: wiemy dobrze ile pieniędzy idzie na polską naukę img/smilies/sad popatrz na to z tej strony, może to i dobrze że taki talent został wchłonięty przez kogoś kto wyłoży prawdziwą kasę na badania nowych leków.

#39 2016-12-18

ozi
Weteran

Myślę, że on nie miał tu tak źle. Praca w szpitalu, wykłady na uczelni, dyżury. Z 20 tys. złotych na miesiąc zarabiał jak nie więcej imho. Za granicą to może być 20 tys. ale dolarów miesięcznie. W USA to są milionerzy, zarobki na poziomie topowych aktorów. On robił doktorat w Niemczech, może tam go przechwycili. W Niemczech chyba są prowadzone badania kliniczne na nowych, eksperymentalnych lekach?. NFZ chyba nie opłaca badań klinicznych, eksperymentalnego leczenia. Jak tu lekarze mają rozwijać swoją wiedzę. Trzeba uciekać za granicę. Kto ambitny to ucieka, kto się boi i chce jakieś stabilizacji to godzi się na wszystko jak jest i stoi w miejscu.

#40 2016-12-18

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -1 ]

Tylko to nie profesorowie(lekarze) opracowują nowe leki oni tylko piszą publikacje na podstawie podawania tyvch leków i akurat jeżeli chodzi o polskich profesorów to można na palcach jednej rękmi policzyć tych liczzcych się za granicą.A i artykuły są przeważnie przeglądowymi tak zwanymi review rzadko coś ciekawego twórczego a jak byliby tacy dobrzy to mieliby finansowanie badania z firm.Obracałem się w środowisku akademickim 9 lat..i dla mnie to jest jeden wielki beton i blokada młodych zdolnych przez tzw "profesorów"

#41 2016-12-18

ozi
Weteran

Nikt nie mówi, że profesorowie robią leki. Za to mają dostęp do pacjentów w swoich szpitalach, ale nie mają dostępu do leków eksperymentalnych w Polsce. NFZ za takie badania i leki nie chce płacić . Nie wiem co to jest zgodne z prawem polskim żeby prowadzić leczenia kliniczne na eksperymentalnych lekach na dziś.

Firmy prywatne robiące leki muszą współpracować ze środowiskami akademickimi i szpitalami. W końcu przychodzi moment, że dany lek trzeba już testować na ludziach w warunkach szpitalnych.

Zielarze nic nie muszą... img/smilies/lol

Ostatnio edytowany przez ozi (2016-12-18 )

#42 2016-12-18

Piotr_91
Weteran

Hmmm, może to nie jest ważne ale myślę, że 20k to przesada (oczywiście netto brutto robi ogromną różnicę).

Ja pracuję w firmie typu CRO (Contract Research Organisation), która przeprowadza badania kliniczne dla firm farmaceutycznych i zajmuję się z grubsza przetwarzaniem danych pacjentów/trochę statystyką. Np. myślałem, że biostatystyk to zarabia grube tysiące euro za granicą, bo ma ogromną odpowiedzialność i planuje badanie od strony statystycznej, żeby udało się wykazać statystycznie skuteczność leku (jeśli faktycznie lek jest skuteczny), a tymczasem nie aż tak dużo. Może Ci z laboratoriów zarabiają więcej, a statystyka jak zwykle jest niedoceniana.

#43 2017-05-11

Piotr_91
Weteran

Byłem w ubiegłym tygodniu na oddziale szpitala zakźnego w Białymstoku pokazać swoje wyniki - wiremię 6k iu/ml oraz bardzo niskie HBsAg ilościowo, bo ostatnio wyszło 40 IU/ml.

Profesor (kumaty gość od razu uprzedzam) powiedział, mi że te niskie HBsAg nie ma żadnego znaczenia (przy obecnym stanie wiedzy) na moje szansze wyzdrowienia. Powiedział mi również, że ja z 40iu/ml wcale nie jestem bliższy pozbycia sie HBsAg niż osoba np. z wynikiem 3000iu/ml (bo ja tak właśnie myslałem img/smilies/tongue).

Dodatkowo, monitorowanie ilościowe HBsAg ma tylko sens przed i w trakcie terapii, bo może to być dodatkowy argument na modyfikację leczenia. Jest tylko haczyk - musi to być pacjent z konkretnym genotypem (i tu nie pamiętam czy powiedział A czy D, pamiętam, że w Polsce ok. 20% nosicieli go ma), bo inaczej to nie ma sensu. W pewnym momencie rozmowa stała się mocno techniczna i nie byłem w stanie zrozumieć jego argumentów, ani wyrazić swoich przypuszczeń.

Co Wy na to ? Na to że ilościowe HBsAg na poziomie 40iu/ml nic nie znaczy ? I że badać HBsAg powinni tylko osoby z konkretnym genotypem ? Pytacie się swoich lekarzy w przychodniach, szpitalach o interpretację ilościowych wyników ?

Poczytam co mówi na ten temat zagraniczny internet, ale póki co mój entuzjazm osłabł.

#44 2017-05-11

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Zgadzam się,ze największy sens ma to badanie podczas terapii interferonowej, a dokładnie spadek HBsAg..Ale piszą też,że ogólnie niskie HBsAg pomaga w określeniu nieaktywnego nosiciela. Pojawiają się pisma, gdzie podają,ż e mniejsze niz 100 IU/ml (czyli Twój przypadek) wzmaga szanse na pozbycie się antygenu HBsAg. Ale to sa dane sprzed powiedzmy 2lat. Może coś nowego wyszło? Lekarze na pewno mają większą wiedzę niż my, "googlowi specjaliści".img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Bogusia (2017-05-11 )

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#45 2017-05-13

sorte
Weteran

W Polsce 80% ma A, 20%D. A odpowiada trochę lepiej na terapię interferonem.

Stopka forum