Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2008-06-06

toroszka
Weteran
Reputacja :  [+ 5/ -2 ]

Re: praca

Dorcia napisał(a):

Mnie dołuje czytanie o naszej chorobie. Staram się unikać tych tematów, ale świadomość że się jest chorym przytłacza. Za dwa tygodnie czekają mnie szczegółowe badania. Czy wy wszyscy mieliście robioną biopsję, poziom wiremii itp. Ja wyniki wątrobowe mam super a jednak dostałam skierowanie do szpitala. Chyba umrę ze strachu. Prywatnie wcześniej robiłam sobie badanie Hbe i wyszło ujemny. To chyba dobrze? Pozdrawiam ciepło.

Ja również mam dobre wyniki watrobowe, miałam robione HBe - wyszło ujemne i ilośc kopii wirusa 75 IU/ml to jest ok 400 kopii. W szpitalu nie byłam, biopsji nie miałam robionej.

#27 2008-06-06

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Troszka, czy twoja ilość kopii wirusa jest mała? Zupełnie się na tym nie znam.

#28 2008-06-06

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

Kiedyś znajomy lekarz powiedział mi że jego mama też ma Hbs dodatni a ma już blisko 80. Czy to nie jest pocieszające?

#29 2008-06-06

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

Na stronach o WZW B czytałam że osoby chore na przewlekłe zapalenie wątroby nie wytwarzają przeciwciał. Ja chyba jestem jakimś wyjątkiem bo mam te przeciwciała i dodatani Hbs. W jednej poradni lekarz powiedział że to dobrze a w drugiej nie skomentował tego. Może dokładniejsze badani coś wyjaśnią? Mnóstwo pytan i żadnych odpowiedzi.Dzisiał mam doła i nie mogę zebrać sie do kupy. Pozdrawiam.

#30 2008-06-06

toroszka
Weteran

Dorcia napisał(a):

Troszka, czy twoja ilość kopii wirusa jest mała? Zupełnie się na tym nie znam.

Ponoć bardzo mała. Jeszcze 2 lata temu testy wykrywały tylko ponad 400 kopii wirusa, więc dwa lata temu by mi nie wykryły

#31 2008-06-06

toroszka
Weteran

Dorcia napisał(a):

Na stronach o WZW B czytałam że osoby chore na przewlekłe zapalenie wątroby nie wytwarzają przeciwciał. Ja chyba jestem jakimś wyjątkiem bo mam te przeciwciała i dodatani Hbs. W jednej poradni lekarz powiedział że to dobrze a w drugiej nie skomentował tego. Może dokładniejsze badani coś wyjaśnią? Mnóstwo pytan i żadnych odpowiedzi.Dzisiał mam doła i nie mogę zebrać sie do kupy. Pozdrawiam.

Chodzi o to, ze masz przeciwciała antyHBS?
Jeśli tak zrób sobie HBV DNA - moze nie masz kopii wirisa. Może pokonałaś chorobę a HBS jeszcze nie zaniknął. Czytałam, ze antyHBS pojawia się po zaniknięciu HBS ale przeciez różnie moze być.

#32 2008-06-07

rachela
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Dorcia, toroszka ma racje. też o tym czytałam...że gdy pokona się wzw b, to HBsa ma jeszcze przez dobre kilka, a nawet kilkanaście lat. Tak więc Dorcia szybko biegnij do labolatorium zrobić to HBV DNA - wtedy będziesz mieć pewność  i być może napiszesz nam tu wszystkim tę DOBRĄ WIADOMOŚĆ img/smilies/smile OBY!!!

#33 2008-06-08

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Jak się okaże że nie masz żadnych kopii to od razu idę obciągnąc jakąś amarenę z biedronki buahahha xDDDD

btw. dziś Polska - Niemcy - co się będzie działooooooooooo wohoo img/smilies/big_smile

#34 2008-06-08

toroszka
Weteran

Dzieci sa zaszczepione, wiec spoko. Trzeba jednak uważać, nie dotykać w zranione miejsca i nie opatrywać bo przecież jakiś procent z nich nie wytwarza przeciwciał, więc lepiej dmuchać na zimne. Pozdr. img/smilies/smile

rachela napisał(a):

Trochę zapomniany temat...ale wrócę do niego!
Czy ktoś z Was orientuję się może jak to jest, czy mając dodatni HBsAG można pracować z małymi dziećmi. Ja już niedługo taką pracę mam zamiar podjąć. Byłam już u lekarza medycyny pracy i wystawił mi pozyt. opinie, ale nawet nie zapytał czy mam WZW b. Ja o tym też nie wspomniałam...i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam...ups!

#35 2008-06-09

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

Do szpitala idę 23 czerwca i tam będą mi robić wszystkie badania łącznie z biopsją. Dodatnie Hbs mam już najmniej 9 lat, gdyby okazało sie że nie mam wirusa to chyba sie upiję chyba bym oszalała ze szczęścia.

#36 2008-06-09

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Dokładnie pierwszą rzeczą jaką zrobie gdy zwalczę Hbsa będzie upicie się do nieprzytomności img/smilies/trink39

#37 2008-06-09

rachela
Weteran

Dorcia - Życzę Ci tego z całego serducha! Jak tak się stanie, to chyba nawet ja se cosik golne, hehe!!!

Toroszka -  tak się zastanawiam jak to jest z tym niewytwarzaniem przeciwciał u dzieci szczepionych na wzw b. To normalnie jakiś kosmos i zaczynam się nakręcać. Muszę jak najszybciej sprawdzić czy moja dzidzia ma to odpowiednie!!! Jak nazywa się to badanie?

Garfield - Ty wiesz jak człowieka podtrzymać na duchu img/smilies/smile Dzięki Ci za to! Duża BUŚKA!!!

Pozdrawiam wszystkich img/smilies/smile

#38 2008-06-10

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

Ja czasami wypiję sobie jedono piwko i nie myślę że to coś strasznego. Nic mi po nim nie dolega a i wyniki mam doskonałe (ostatni alacik 17). Każdemu od życia coś się należy, nie chcę tylko czekać kiedy ta bestia mnie zje.

#39 2008-06-10

rachela
Weteran

Niom ja też lubie se wypić piwko, zwłaszcza gdy jest tak gorąco jak dziś. Nie myślę wtedy nawet o mojej wątróbce...ale gdy czasami przeholuję, to ona sama na drugi dzień mi o sobie przypomina....ojjjj jest wtedy ciężko i przyrzekam sobie że już nigdy więcej, hihi.
No to zdrówko img/smilies/trink39

#40 2008-06-18

toroszka
Weteran

rachela napisał(a):

Toroszka -  tak się zastanawiam jak to jest z tym niewytwarzaniem przeciwciał u dzieci szczepionych na wzw b. To normalnie jakiś kosmos i zaczynam się nakręcać. Muszę jak najszybciej sprawdzić czy moja dzidzia ma to odpowiednie!!! Jak nazywa się to badanie?

Pozdrawiam wszystkich img/smilies/smile

Coś więcej na ten temat wie chyba Rani bo ona jest takim przypadkiem. Cos ok 2 % ludzi szczepionych nie wytwarza przeciwciał, więc szczepienie na nic.
Ja sprawdzałam u moich dzieci i maja i zamierzam sprawdzac co parę lat czy jest odpowiedni poziom. To badzanie nazywa się antyHBS. Pozdrówka img/smilies/smile

#41 2008-06-20

rachela
Weteran

Hej! Dzięki Toroszka za informacje. Byłam już dziś w tej sprawie w przychodni i powiedziano mi, że takie badanie muszę wykonać na własny koszt (40 zł)...Kurna to chyba jest tylko możliwe w naszym kraju....zamiast zapobiegać wolą leczyć img/smilies/sad
A co z ludźmi, którzy nie mają kasy? Których nie stać na chleb, a co dopiero na takie badanie... Smutne to okropnie ;(

#42 2008-06-27

toroszka
Weteran

Dorcia napisał(a):

A ja natknęłam się na coś takiego. Moze to cos rozjaśni:
HBsAg+ AntyHBs+ : Wynik fałszywie dodatni? / Formowanie kompleksów / Zakażenie dwoma różnymi podtypami HBsAg. Jeden wywołał nosicielstweo, a drugi uległ eliminacji (np. HBsAg/ad, antyHBs/ay)

#43 2008-06-30

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

I już po szpitalu. Teraz czekam  na wyniki. Miałam robioną biopsję i inne takie tam badania. Oddałam 5 probówek krwi i czekam ,  ogólne wyniki badań mam dobre, a póki co to jutro wyjeżdżam i przestaję myśleć o wszystkim. Pozdrawiam wszystkich.

#44 2008-06-30

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

3maj się Dorcia i masz rację olej drania img/smilies/sterb026 życzę samych dobrych wyników img/smilies/smile

#45 2010-01-21

jlykowska@wp.pl
Poczatkujacy uzytkownik

witam ja też jestem ciekawa o ograniczenia co do pracy i czy jest gdzieś jakiś akt prawny mówiący o osobach chorych a stosunkiem do pracy  i czy należy mówić o swojej chorobie lekarzowi medycyny pracy

#46 2010-01-22

kot1984
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Ja nie mówię i nikt mnie do tego nie zmusi. W ogóle mam bojowy stosunek do Sanepidu i póki co go bojkotuje (przysłali mi 1 pismo listem zwykłym więc nawet nie wiedzą czy odebrałem czy nie i eta wsjo...). Nie wiem jak to jest z p-tu widzenia prawa ale moim zdaniem pisanie w jakiejkolwiek książecce/karcie itd która byłaby pracodawcy dostępna kłóci się z moim pojęciem ustawy o ochronie danych osobowych... Sorry , niech oni lepiej się zajmą wyławianiem tych 60 z górką % osób które nie wiedzą o HBV/HCV i nieświadomie zarażają wszystkich na lewo i prawo a nie na nękaniu mnie...

Ostatnio edytowany przez kot1984 (2010-01-22 )

#47 2010-01-23

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

kot1984 to co oni Ci wysyłają w tych listach? ja z tego co pamiętam dostałem jakieś pismo nakazujące mojej rodzinie przebadać się i zaszczepić, ale tylko tyle. Ja to też pierdzielę w pracy nie podałem że to mam, co to kogo interesuje.

#48 2010-01-23

kot1984
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Ze mam się stawić pomiedzy godzina 9 a 15 gdzies tam w celu rozmowy na temat wzw i szczepień dla rodziny. Miałem zabrać ze sobą kartę wypisu ze szpitala...A ja wcale nie mam zamiaru tam iść bo:
- rodzina zaszczepiona,
- pomiędzy 9 a 15 to ja pracuje a wcale nie mam zamiaru wykorzystywać 1/20 swojego rocznego urlopu na rozmowę z Sanepidem,
-z tego co wiem to na takiej rozmowie wypytują o dentystę, fryzjera itd a ja wcale nie mam ochoty im o tym mówić, zwłaszcza że raczej zmieniam miejsca a fryzjera mam znajomego i nie chcę aby miał przeze mnie kłopoty.

Ale przez pół roku wysłali tylko 1 list więc jakoś bardzo zdeterminowani nie są ;P

Pzdr

Stopka forum