Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#126 2017-04-12

monia.a
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Re: Co sądzicie?

Badania do książeczki przeprowadzane są u lekarza medycyny pracy ,do którego kieruje pracodawca. Więc lekarz ten nie ma zielonego pojęcia o wzw b. On Cię tylko osluchuje i bada brzuch ,kręgosłup i tyle. Dostajesz wpis na rok,lub na trzy lata.Chyba,że ktoś robił książeczkę jak już wiedział o chorobie wtedy nie wiem jak sprawa wygląda. Myślę ,że jedno z drugim się nie łączy. W książęce chodzi głównie o to żeby zbadać czy nie masz salomelli i nie jest to badanie na podstawie krwi.
Ps tak naprawdę pracodawcy mogliby każdemu porobić badania na wzw b i pewnie wtedy większość z nas nie miałaby pracy nieważne w jakiej branży

#127 2017-04-12

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

ciezko mi powiedziec bo ksiazeczke wyrobilam przed wizyta w sanepidzie a potem mi ja tylko podbijali... moze jakbym od zera chciala to bylby jakis slad. swoja droga nie wiem po co sie odwiedza sanepid. glupia bylam ze poszlam, chcialam byc fair

#128 2017-04-12

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Jeśli się w sanepidzie nic nie zmieniło od jakichś 10 lat :-D to nie powinno być problemu. Swoją wyrobiłem chyba ze 2 lata po wykryciu i ich wizycie w moim domu i nic. Dali bez problemu :-)

#129 2017-04-12

monia.a
Weteran

Skoro już tak rozmawiamy to powinni badać każdego kto pracuje w gastronomii. Chodzi mi o badanie na obecność hbv i hcv. Inaczej nie powinno być mowy o żadnej dyskryminacji w pracy ,skoro wiele osób może nawet nie być świadomym choroby img/smilies/smile

#130 2017-04-12

martyna
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

No właśnie zawsze mnie ciekawiło, czy osoby z wzwb są na jakiejś "czarnej liście" w sanepidzie i u lekarzy. Ja u lekarza medycyny pracy absolutnie się do wzw nie przyznawałam, a kilkukrotnie odkąd się dowiedziałam o chorobie, zmieniałam pracę. Zawsze jednak miałam jakiegoś pietra, że kłamię, mimo że z gastronomią nie mam nic wspólnego img/smilies/wink
A powiedzcie, czy wypełniając druki o polisę ubezpieczeniową, np. ubezpieczenie grupowe, zatajaliście wzw?? Tam zawsze trzeba podpisać klauzulę napisaną drobnym druczkiem o tym, że nie jest się pod stałą opieką lekarską i upoważnia się obowiązkowo ubezpieczyciela do wglądu do wszelkiej dokumentacji medycznej. Nie ma opcji żeby to obejść, chociaż wydaje mi się to dużym nadużyciem. Gdybym zachorowała na coś poważniejszego, albo zginęła w wypadku (odpukać oczywiście) to mogliby odmówić wypłaty świadczenia z powodu zatajenia mojej choroby? Tak mnie to ostatnio nurtowało, bo zmieniałam polisę img/smilies/wink
Monik.a uzbrój się w cierpliwość. Ja odkąd wykryli mi dodatni hbsAG, do momentu kiedy zrobili mi wiremię i dowiedziałam się, że rzeczywiście mam wirusa, czekałam 11 miesięcy.. Leczenie na NFZ to naprawdę porażka, ale prywatne badania są baaardzo drogie.

#131 2017-04-13

Cali
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Osoby  z WZW są w sanepidzie rejestrowane. Nie wiem po co, być może tylko dla statystyk. Ja rejestrowana byłam 2 razy, bo w 2002 i teraz w 2017, ponieważ wykasowałam się im z rejestru w ciągu tych lat:) . Sanepid wzywa osobę chorą z WZW na podstawie przesłanych do nich badań z przychodni lub szpitala, bo każda jednostka ma obowiązek informować o takich przypadkach Sanepid.

Jeśli o polisę chodzi to w moim przypadku(odkąd wiedziałam tylko o nieaktywnym nosicielstwie) nikomu nic nie mówiłam. Natomiast w tym roku odmówiono mi wypłaty świadczenia z powodu PWZW ponieważ (agent ubezpiecz.zapewniał mnie że mam w warunkach PWZW B) ale okazało się, że jednak nie mam. Mimo to na swoim przykładzie wiem, że lekarze,ubezpieczyciele i inni wiedzą o nas tyle, ile im sami powiemy. Ja np. powiedziałam w styczniu b.r. że w 2002 r zdiagnozowano u mnie nosicielstwo i tak wszędzie już mam w historii choroby  widoczny rok 2002. Podejrzewam, że nawet gdybym miała wariant PWZW w ubezpieczeniu to też odmówiliby mi wypłaty świadczenia uważając że w chwili zakażenia/wykrycia u mnie zakażenia (2002) nie byłam objęta ubezpieczeniem. Tak to chyba działa, bo był czas gdy szukałam informacji na ten temat w internecie.

#132 2017-04-13

Monik
Weteran

tak, moga ci nie wyplacic. to nie jest duza podwyzka jesli sie ma wzw lub nie. trzeba mowic takie rzeczy

martyna napisał(a):

No właśnie zawsze mnie ciekawiło, czy osoby z wzwb są na jakiejś "czarnej liście" w sanepidzie i u lekarzy. Ja u lekarza medycyny pracy absolutnie się do wzw nie przyznawałam, a kilkukrotnie odkąd się dowiedziałam o chorobie, zmieniałam pracę. Zawsze jednak miałam jakiegoś pietra, że kłamię, mimo że z gastronomią nie mam nic wspólnego img/smilies/wink
A powiedzcie, czy wypełniając druki o polisę ubezpieczeniową, np. ubezpieczenie grupowe, zatajaliście wzw?? Tam zawsze trzeba podpisać klauzulę napisaną drobnym druczkiem o tym, że nie jest się pod stałą opieką lekarską i upoważnia się obowiązkowo ubezpieczyciela do wglądu do wszelkiej dokumentacji medycznej. Nie ma opcji żeby to obejść, chociaż wydaje mi się to dużym nadużyciem. Gdybym zachorowała na coś poważniejszego, albo zginęła w wypadku (odpukać oczywiście) to mogliby odmówić wypłaty świadczenia z powodu zatajenia mojej choroby? Tak mnie to ostatnio nurtowało, bo zmieniałam polisę img/smilies/wink
Monik.a uzbrój się w cierpliwość. Ja odkąd wykryli mi dodatni hbsAG, do momentu kiedy zrobili mi wiremię i dowiedziałam się, że rzeczywiście mam wirusa, czekałam 11 miesięcy.. Leczenie na NFZ to naprawdę porażka, ale prywatne badania są baaardzo drogie.

#133 2017-04-13

monia.a
Weteran

Myślicie ,że chora wątroba może być jakoś powiązana z bólem barków ? Jakiś czas temu bolały mnie barki i miałam spięte mięśnie. Zaczęło się od lewego,potem przeszło też na prawy. Znajomy fizjoterapeuta podczas masażu powiedział ,że to mięśnie naramienne i piersiowe większe są przeciążone. Tylko gdzieś trafiłam na wzmiankę ,że barki mogą boleć od wątroby.

#134 2017-04-13

Monik
Weteran

jak juz to plecy na wysokosci watroby, ze promieniuje. ale to zazwyczaj jest bol miesni- spiecie, zla pozycja, skolioza itd. pamietajmy ze cialo sklada sie nie tylko z watroby;)

#135 2017-04-13

monia.a
Weteran

Teraz wątroba będzie sprawcą wszystkich bólów img/smilies/smile

#136 2017-04-13

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 16/ -1 ]

Barki mogą boleć od kręgów szyjnych kręgosłupa sam  mam dyskopatie tegfo odcinka i bolą..

Stopka forum