Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-11-12

brzezinol
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Chciałbym się przywitać :)

Cześć, jestem Piotr,
w końcu udało mi się znaleźć forum, na którym coś się dzieje.
Mam przewlekłe WZW B, nigdy nie wystąpiło u mnie ostrzejsze zapalenie wątroby, a o chorobie dowiedziałem się lata temu przez przypadek.
Babcia zachorowała, zatem cała rodzina kontrolnie się przebadała i wyszło że trafiłem jak w totolotka. HbsAg+...
Z racji ówczesnego młodego wieku nie bardzo się tym przejmowałem ale wyniki tj. ASPAT, ALAT zawsze miałem w normie.

I tak jest do dzisiaj.
W poradni na Wolskiej w Warszawie jestem już od paru lat i tu mam wiele pytań, bo ciężko się tam od lekarza dowiedzieć coś innego niż mogę znaleźć w sieci.

Poziom wiremii mam kontrolowany co pół roku, jak na razie mam skoki, ale jakie są to wartości w tej chwili nie powiem. enzymy wątrobowe w normie, usg w normie, wątroba też mnie raczej nie boli, w zasadzie nie wiem jak boli wątroba.

Aha i jeszcze jedno, wirusa zdiagnozowałem w 1996 roku, więc już parę lat minęło img/smilies/smile

Jakie badania oprócz wiremii, enzymów wątrobowych, usg, powinni mi zrobić w poradni?
Czy zamiast czekać na pogorszenie wyników i włączenia do programu leczenia, można próbować leczyć się na własny koszt? Bo trochę niepokoi mnie podejście oczekiwania na pogorszenie wyników aby zacząć mnie leczyć...

pozdrawiam społeczność img/smilies/smile

#2 2015-11-12

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

Re: Chciałbym się przywitać :)

dowiedz sie najpierw jaka jest ta wiremia, ale gdyby byla duza to by cie chcieli zakwalifikowac do leczenia...
z tego co wiem jak zaczniesz sieleczyc sam to musisz to kontynuowac. poza tym jestogolnie nikla szansa na wyleczenie, co najwyzej mozesz wspomoc watrobe w regeneracji poprzez zbicie wiremi. wiec najwazniejsze to znac jej poziom.
teraz mozesz zrobic sobie fibroskan- pokaze ci zwloknienie. to warto robic co 2-3 lata

#3 2015-11-13

nikoleta
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -103 ]

Ostrzeżenia: 6

Witaj Piotr a ile masz latek;)

#4 2015-12-02

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

brzezinol napisał(a):

Cześć, jestem Piotr,
w końcu udało mi się znaleźć forum, na którym coś się dzieje.
Mam przewlekłe WZW B, nigdy nie wystąpiło u mnie ostrzejsze zapalenie wątroby, a o chorobie dowiedziałem się lata temu przez przypadek.
Babcia zachorowała, zatem cała rodzina kontrolnie się przebadała i wyszło że trafiłem jak w totolotka. HbsAg+...
Z racji ówczesnego młodego wieku nie bardzo się tym przejmowałem ale wyniki tj. ASPAT, ALAT zawsze miałem w normie.

I tak jest do dzisiaj.
W poradni na Wolskiej w Warszawie jestem już od paru lat i tu mam wiele pytań, bo ciężko się tam od lekarza dowiedzieć coś innego niż mogę znaleźć w sieci.

Poziom wiremii mam kontrolowany co pół roku, jak na razie mam skoki, ale jakie są to wartości w tej chwili nie powiem. enzymy wątrobowe w normie, usg w normie, wątroba też mnie raczej nie boli, w zasadzie nie wiem jak boli wątroba.

Aha i jeszcze jedno, wirusa zdiagnozowałem w 1996 roku, więc już parę lat minęło img/smilies/smile

Jakie badania oprócz wiremii, enzymów wątrobowych, usg, powinni mi zrobić w poradni?
Czy zamiast czekać na pogorszenie wyników i włączenia do programu leczenia, można próbować leczyć się na własny koszt? Bo trochę niepokoi mnie podejście oczekiwania na pogorszenie wyników aby zacząć mnie leczyć...

pozdrawiam społeczność img/smilies/smile

Witaj Piotrze. musisz znać wysokosć HBV DNA i wynik fibroscanu. Wtedy mozesz zacząć myśleć, co dalej robić.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

Stopka forum