Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-09-26

zamyslony
Weteran
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Przeliczenie Wiremii

Witam
Historia z ostatnich dwóch lat poziomu Wiremii:
Rok temu " Nie wykryto DNA wirusa HBV."
Dwa lata temu "Wykryto DNA HBV (poniżej liniowości metody)."

Do tej pory bez leczenia, od 2 lat pozostałe wyniki krwi w normie , wątroba - robione  usg wykazało o nieznacznie podwyższonej echogeniczności, Nigdy nie miałem robionej biopsji oraz fibroskanu.

Dzisiaj dostałem wynik Synewo - "Wykryto: 77,5 IU/ml DNA HBV (poniżej liniowości metody).    
Komentarz: Ilość materiału genetycznego wirusa jest poniżej zakresu stężeń dla których zdefiniowano precyzyjną kwantyfikację. Podana ilość IU/ml może znajdować się poza 95% prawdopodobieństwem otrzymania prawidłowego wyniku."

Może mi ktoś powiedzieć ile to jest kopii?

Co sądzicie o ostatnim poziomie Wiremii?

Ostatnio edytowany przez zamyslony (2013-09-26 )

#2 2013-09-26

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Re: Przeliczenie Wiremii

Użyto testu o nienajczulszym progu.
Według tego testu masz niewykrywalną wiremię.Ale jaki jest próg? To jest pytanie. bo jak prog jest wysoki, rzędu 600 IU/ml, to nie ma co robić badań w tym laboratorium.
Co prawda piszą o 95% pewności ale zaraz zabezpieczają się, dodając,ze wynik moze być poza tymi procentami.
Zakładając,ze wynik jest właśnie taki, na 100%, to wiremia jest znikoma. To 77,5 IU/ml to jedna z mniejszych wiremii,jakie widziałam.img/smilies/smile- B.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#3 2013-09-26

zamyslony
Weteran

Na Ciebie zawsze można liczyć, dziękuję.
Będę musiał zadzwonić do laboratorium synewo i się podpytać jaki oni mają próg.

#4 2013-09-30

Jutrzenka12
Weteran
Reputacja :  [+ 7/ -0 ]

Właściwie nie wiem, gdzie napisać ten post ale może ktoś przeczyta. od trzech lat mam wzw B. Codziennie rano wstaję i patrzę na zeffix i nie mam go odwagi wziąć. Dostałam  go na początku września. Tak się boję, że nie wstanę po nim następnego dnia. Wiem, że powinnam go zacząć brać, ale strach jest silniejszy. Piszę, bo nie wiem jak sobie pomóc.

#5 2013-09-30

soniuch
Weteran
Reputacja :  [+ 5/ -3 ]

zeffix przeciez Ci pomoże,a nie zaszkodzi..

#6 2013-09-30

Jutrzenka12
Weteran

Ja, to wiem. Problem w tym, że ja głupia się naczytałam ulotki o skutkach ubocznych jak również w internecie piszą niektórzy,same złe opinie. W sumie boję się, że nie będę mogła funkcjonować lub dopadną mnie skutki uboczne jak najgorsze. Nie jestem jakąś strachliwą babą, ale tak właściwie boję się, że moje stare:) szczupłe a nawet chude ciało tego nie przyjmie. Marudzę? Wiem, po prostu chciałabym się dowiedzieć  jak niektórzy to przeszli i co przy leku jako skutek uboczny jest normalne, żebym nie leciała z byle czym na pogotowie:)
z góry dziękuję za odpowiedź i zrozumienie.

#7 2013-09-30

Bogusia
Weteran

A czy możesz napisać czego konkretnie boisz się, z opisanych w necie skutków ubocznych? Czy ten strach ma konkretne podłoże,czy po prostu pozwoliłaś mu urosnąć i teraz nie mozesz sobie z tym poradzić?

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#8 2013-09-30

Jutrzenka12
Weteran

Boję się, ze wszystkie te objawy uboczne mnie dopadną i będzie koniec ze mną. Kiedy wychodziłam od lekarza byłam szczęśliwa, że mnie zaczną leczyć. Biegłam po leki do apteki szpitalnej:), ale kiedy wyczytałam jakieś koszmarne opinie na temat zeffixsu, to mój entuzjazm opadł. Ja akurat nie mogę brać interferonu. Pani doktor powiedziała, że bałaby mi się go dać, bo nie wie czy mój organizm by to przeżył:). Tak jestem trochę szczupła. stanęło więc na lamiwudynie. Ja tam przeczytałam,  ze może wystąpić ból serca czy coś takiego i dojść do zejścia. Chyba nie powinnam była czytać tej ulotki. Dlatego napisałam na to forum, bo jestem z tym wszystkim sama i może ktoś mnie w końcu uspokoi, że to tylko ulotka, a wręcz mnie przekona bym wzięła lek. Potrzebuję wsparcia. Tak przyznaję się. Czuję się z tym wszystkim bardzo samotna. I tak cud, że tu się chociaż trochę wygadałam i poprosiłam o pomoc. Dziękuję za wszelkie uwagi, a nawet tzw. "zmycie mojej głowy" za to, że boję się brać leku. Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum.

#9 2013-09-30

Bogusia
Weteran

Coś Ty, nie mamy prawa nikogo rozliczać. Mozemy tylko albo pomóc albo przemilczeć. Dobrze,ze wyrzucasz z siebie swoje obawy. Musisz zmierzyć się z nimi. Twarz w twarz.img/smilies/smile Został przepisany Ci lek, który jest najdłużej na rynku , z tego też tytułu ma najwięcej badań na swoim koncie. To jest ogromnym plusem jego. Czy niezalecenie interferonu było oparte wyłącznie na Twojej wadze,czy też istnieją dodatkowe przesłania do tego? Na forum jest moja imienniczka Bogusia, która  bierze Zeffix. Mam nadzieję,że napisze Ci o swoim doświadczeniu z tym lekiem.

#10 2013-10-01

Jutrzenka12
Weteran

Jak pisałam wcześniej ja dopiero mam wirusa od trzech lat. Zafundował mi go dentysta:) Kiedy przyjechałam do szpitala każdy zwracał uwagę, że jestem bardzo szczupła. Myśleli, że piję albo mam anoreksję. Nic z tego:)  Wyniki mam bardzo dobre, jeśli chodzi ogólny stan zdrowia. ja nigdy w życiu nie chorowałam na nic. Głupio mówić ale to moja pierwsza choroba i mówiąc szczerze może trochę i z tego bierze się ten strach przed lekami. Mam 50 lat, 150 cm wzrostu i ważę...uwaga; 38 kg:) U mnie jest to uwarunkowane genetycznie. Każdy jest niski i chudy:), ale idąc do szpitala miałam problem, bo posądzali mnie o wszystko. Na szczęście mam to już za sobą i się mnie nie czepiają. Mojej Pani doktor chodzi o moją wagę. Powiedziała, że jestem tak szczupła, że ona się boi a ja nie protestowałam. Dziękuję za zainteresowanie moimi postami. Może kiedyś zdarzy się dzień, że jak poczytam ten wątek w końcu wezmę tę tabletkę.  W grudniu mam kontrolę. Dziękuję Bogusiu.

#11 2013-10-01

Bogusia
Weteran

Lekarz wie co robi.
Jutrzenko, nikt nigdy nie zagwarantuje Ci w 100%,ze dany lek nie wywoła negatywnego działania ubocznego. Każdy człowiek jest inny. Ale ucieczka w strach nie jest dobrym rozwiązaniem. Musisz popracować nad tym. Nie poddajesz się eksperymentalnym testom. Masz zalecony lek, który jest najdłużej ze wszystkich analogów na rynku. Już nie ma nic innego do zaoferowania Tobie.  Boisz leku, o którym nigdy nie słyszałam zadnej skargi od biorących. A nie boisz się efektu nieleczonej choroby? Przemyśl. Wybierz "mniejsze zło". Nie namawiam Cię, bo to jest tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Ale przemyśl. Ne bierzemy leków ,bo mamy takie widzimisie. Bierzemy aby nie dopuścić do rozwoju choroby i dalszych jej konsekwencji. Musisz wybrać,co jest priorytetem. I trzymaj sie tej kolejności. Pozdrawiam serdecznie.img/smilies/smile

#12 2013-10-01

Jutrzenka12
Weteran

Przemyślę, nawet powinnam, bo lata mam a zachowuję się jak dziecko. Tym bardziej, że mam już F2 i kiepsko trochę się czuję. Niby nic mi nie jest ale ostatnio wiecznie jestem zmęczona. Zwalam przemęczenie na swoje lata, ale teraz po Twoim poście pomyślałam, że może to moja wątroba nie leczona alarmuje osłabieniem organizmu:)
Mam jeszcze jedno pytanie: siedząc w przychodni hepatologicznej słyszałam, że jedni czekają w kolejce na lek inni nie. Od czego to zależy? W rejestracji się dowiedziałam, że ja nie byłam na liście oczekujących na lek. Mam go od razu. Może wiesz od czego to zależy. ja przepraszam, ze ja tak truję, ale chyba jestem zupełnie niedoinformowana. Tyle na forum jest rzeczy o których ja nie mam pojęcia.

#13 2013-10-02

soniuch
Weteran

Brałam interferon ważąc 43kg przy wzroscie 158cm i majac 17 a pozniej 19-20 lat!

Ostatnio edytowany przez soniuch (2013-10-02 )

#14 2013-10-07

Jutrzenka12
Weteran

Ja zupełnie nie wiem dlaczego moja p. doktor się bała. Wyniki mam wręcz bardzo dobre. Prawdopodobnie jestem stabilną pacjentką cokolwiek to u lekarzy znaczy. Wielkości jeśli chodzi stosunek wagi do wzrostu mamy soniuch podobne. Dwóch lekarzy i zupełnie dwa różne podejścia:(. Ja leczę się w Chorzowie, może tam mają inny tok myślenia:).
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jeszcze tego zeffiksu nie wzięłam.  I codziennie sobie obiecuję i codziennie nic. Na pewno dam radę, tylko oby jak najszybciej.

#15 2013-10-08

soniuch
Weteran

Wez i sprawdz reakcje organizmu, ale nie zrazaj sie pierwszym miesiacem !:)najwazniejsze jest dobre nastawienie!

#16 2013-10-08

Jutrzenka12
Weteran

Dzięki:) Twoje zdanie:"Wez i sprawdz reakcje organizmu, ale nie zrazaj sie pierwszym miesiącem !" na prawdę dużo mi powiedziało, przynajmniej wiem, ze pierwszy miesiąc jest pewnie najgorszy, a tak to nie wiedziałam nic:). Jak wejdę na Pogaduchy następnym razem, to będzie to oznaczać, że wzięłam:) Jestem wdzięczna Wam wszystkim. Pozdrawiam.

#17 2013-10-08

bogusia1959
Weteran
Reputacja :  [+ 3/ -1 ]

Witam cię Jutrzenka 12 od 2lat biorę zeffix i żyję wynik mam negatywny wirus nie wykrywalny ,skutki uboczne na początku brania zeffixu są takie:ból głowy ,odczówa się troche stawy i takie samopoczucie jak przy grypie ale nie wszyscy to odczuwają to mija szybko i nie czytaj głupot co inni piszą o tym leku skoro ci przepisuje lekarz to chyba wie od czego i do czego to służy i daje ci szanse wyleczenia wirusa jak nie pomoże ten będzie silniejszy.To że jesteś szczupła to się nie martw po tym leku się nie chudnie,ja po miesiącu przytyłam ,masz wprowadzony lek bierz zdrowie twoje ważniejsze niż strach że coś ci będzie trzeba być dobrej myśli,ja też miałam załamkę  gdy dostałam zeffix i też nasłuchałam się w szpitalu od pacjentów złych opini o tym leku a jednak mi pomógł i to jest najwarzniejsze dla mnie teraz to go połykam jak witaminkę i nic nie odczuwam powodzenia i bierz się za leczenie nie daj się wirusowi my musimy być silniejsi od niego i mu się nie dawać pozdrawiam.

#18 2013-10-09

soniuch
Weteran

Dokladnie  ja przy interferonie czulam sie jak przy grypie. Poczatek byl dobry, pozniej tez bylo super. Dopiero przy drugim bylo mi mega ciezko i zapalenia krtani sie nabawialam ciagle. I mialam zle samopoczucie, bardzo zle, bolaly miesnie, ale to tez minelo..

Teraz biore viread i co niby mialam wymiotowac na poczatku?img/smilies/smile Nie mialam zadnego negatywnego objawu, oprocz tego ze z miesiaczkami byl troche problem, tzn plamienia przed wiec pewnie amm problem z hormonami.. A jesli bylo cos jeszcze to juz nie pamietam, wiec nie bylo tak zle !img/smilies/smile

#19 2014-01-08

Jutrzenka12
Weteran

W poprzednim poście napisałam, że jeśli tu wejdę... znaczyć będzie, że wzięłam w końcu zeffix. Słowa dotrzymałam. Długo mnie nie było, ale jestem:) Wzięłam łaskawie miesiąc temu. Miesiąc czekałam na objawy uboczne:) Ciekawą rzeczą jest to, ze im dłużej go biorę tym bardziej czuję się zmęczona. Miał być najgorszy pierwszy miesiąc, ale ze mną zawsze jest odwrotnie:), dopiero teraz w drugim miesiącu głowa mnie boli i jestem wiecznie zmęczona. Co tam przeżyję:) Mój strach okazał się bezpodstawny. Dziękuję Wam za wsparcie.

#20 2014-01-09

soniuch
Weteran

Nie ma za co, stezenie leku w organizmie wzrasta,wiec moze dlatego te objawy, ale mina, uwierz mi!
zreszta ja teraz tez chodze wiecznie zmeczona i z bolaca glowa - u mnie chyba problemy z niskim cisnieniem (80/60 badz 90/60)

#21 2014-01-09

Jutrzenka12
Weteran

Aha, pewnie masz rację. Nie pomyślałam o stężeniu leku, gdyby nie Wy nic bym nie wiedziała. Dzięki:)

#22 2014-09-17

zamyslony
Weteran

zamyslony napisał(a):

Witam
Historia z ostatnich dwóch lat poziomu Wiremii:
Rok temu " Nie wykryto DNA wirusa HBV."
Dwa lata temu "Wykryto DNA HBV (poniżej liniowości metody)."

Do tej pory bez leczenia, od 2 lat pozostałe wyniki krwi w normie , wątroba - robione  usg wykazało o nieznacznie podwyższonej echogeniczności, Nigdy nie miałem robionej biopsji oraz fibroskanu.

Dzisiaj dostałem wynik Synewo - "Wykryto: 77,5 IU/ml DNA HBV (poniżej liniowości metody).    
Komentarz: Ilość materiału genetycznego wirusa jest poniżej zakresu stężeń dla których zdefiniowano precyzyjną kwantyfikację. Podana ilość IU/ml może znajdować się poza 95% prawdopodobieństwem otrzymania prawidłowego wyniku."

Może mi ktoś powiedzieć ile to jest kopii?

Co sądzicie o ostatnim poziomie Wiremii?

Odebrałem dzisiaj wyniki i wyszło mi 450 IU/ml DNA HBV, poziom z roku na rok rośnie img/smilies/sad.

Ostatnio edytowany przez zamyslony (2014-09-17 )

#23 2014-09-17

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

czy ty sie \martwisz? przeciez to żadna wiremie ... skok z 77IU/450 to jak dla mnie żaden skok, nawet nie spotęgowany

#24 2015-11-20

zamyslony
Weteran

Ponownie zrobiłem badania HBA DNA i wyszło 229 IU/ml, czyli spadło porównując do wyników z 2014 r.
Zastanawiają mnie wyniki ALT - 54,5, powtórzyłem badanie po 3 tygodniach i wyszło 31,1 U/l. od czego to zależy?

#25 2015-11-21

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

Za istotną zmianę wiremii uznaje się wzrost/spadek o jedno zero czyli np z 1000 na 100 IU. A tak na prawde wiremia lubi skakać o jedno a czasem nawet dwa zera.
Mi przykładowo zmieniło się z 5500 na 750 IU jeszcze przed leczeniem, może przypadek może kwestia suplementów.
Jeśli chcesz się dowiedzieć co na prawdę dzieje się z zakażeniem to musiałbyś obserwować HBsAg ilościowy, tutaj zmiany są bardziej miarodajne, odzwierciedlają one z grubsza liczbę zakażonych hepetocytów. Obstawiam że z Twoją wiremią wynik ten nie będzie wysoki.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

Stopka forum