Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#51 2008-05-26

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Re: problem z ręcznikami

Popieram Cię Garfield też doszłam do wniosku ze takie stresowanie się nic nie  da, przecież nawet jak się ktoś zarazi to nie specjalnie i nigdy nie będzie wiadomo czy to od nas czy może gdzieś w "swiecie", najważniejsze to zaszczepić rodzinkę i żyć normalnie img/smilies/big_smile

#52 2008-05-26

toroszka
Weteran
Reputacja :  [+ 5/ -2 ]

GARFIELD napisał(a):

a domestos to nie zabije tego wirusa z wanny?to rzeczywiście ciekawe......ja powoli nie myślę o takich szczegółach!po prostu tak bywa i mówi się trudno!cała moja rodzina, przyjaciele, znajomi wiedzą z kim maja do czynienia.....poza tym prosiłam ich, błagałam, namawiałam na szczepienia, badania itd. i na palcach jednej reki mogę policzyć osoby, które coś zrobiły w tym kierunku (ja bym na sto procent sama nic z tym nie zrobiła, więc się nawet nie dziwię) sa poinformowani w każdym bądź razie! poza tym z ryzykiem trzeba się liczyć! Poza tym ja nie zrobię nic przeciwko nikomu, czyli ile mogę i jak tylko mogę staram się uważać na wszystko pt: jakbym się skaleczyła nożem to nóż bym wyrzuciła z miejsca!ale nie dajmy się zwariować...co jeszcze możemy zrobić?naczepić sobie tabliczkę najlepiej czerwoną na czoło.....Po prostu lepiej się nie wkręcać w takie cuda.......na max!

Domestos nie img/smilies/sad
Ja się dziewczyny dorosłymi nie stresuje tylko dziećmi a pełno ich w mojej rodzinie. Niby zaszczepione a co jesli nie wytworzyły przeciwciał po szczepieniu. Przecież nie moge każdemu powiedzieć o chorobie bo nikt by mnie nie odwiedzał img/smilies/smile Uwierzcie ludzie dorosli to zazwyczaj sie o siebie nie boją i olewają jak pisała Garfield ale jak ktoś ma dzieci to już o nie bardzo się stresuje i woli omijac z daleka niebezpieczeństwa img/smilies/sad

#53 2008-05-27

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

witam wszystkich na forum. Piszę pierwszy raz chociaż od jakiegoś czasu czytam wasze wypowiedzi. Ja o swoim wirusie wiem od 9 lat (wtedy urodziłam dziecko) nie wiem ile lat jestem zarażona. Dopiero teraz zaczęłam chodzić do lekarza. Mój alat wynosi obecnie 22. Mam dodatni antygen HBS ale także mam przeciwciała anty HBS. W czerwcu idę do szpitala na dokładne badania, łącznie z biopsją i bardzo się tego boję.

#54 2008-05-27

Not
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Witaj Dorcia!
Alacik masz bardzo ladny img/smilies/smile. Napisz jak sie czujesz, czy masz jakies bole, itd, co spowodowalo ze zaczelas odwiedzac lekarza img/smilies/wink ?

Garfield z tym kotem hmm to takie mozliwe... masakra. Ale z dziecmi moze tak odwazniej img/smilies/smile, bo dzieci w pierwszej dobie teraz dostaja szczepionke na hbv, tylko nie wiem ile trzeba czasu aby ta szczepionka zadzialala...

Wkurza mnie ten spamer... Admin ratuj nas hehe img/smilies/wink

Pzdr

#55 2008-05-27

Rani
Moderator

Hello Dorcia! jesteś bardzo rzadkim przypadkiem jeśli masz Hbs i antyHbs. Mi przy pierwszym badaniu też tak wyszło ale jak w zakaźnym powtórzyli to antyHbs był już ujemny, wieć tamte badania były fałszywe. Może u Ciebie też tak wyjdzie.
Gerfield z tym kotem to nie pomyślałam ale masz rację... A dzieci  w sumie jest małe ryzyko że dotkną raną do twojej krwi, no i byłe szczepione jak pisze Not

Ostatnio edytowany przez Rani (2008-05-27 )

#56 2008-05-29

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

W moim przypadku antyHbs mam dwukrotnie potwierdzony i nie wywołało to zdziwienia u pani doktor. Nie mam żadnych objawów choroby. Alat i  wszystkie wyniki mam super a do lekarza zaczęłam chodzić bo naczytałam się różnch informacji na temat HBV. Wtedy bardzo mnie to zestresowało teraz mogę już normalnie o tym mówić a nawet żartować. Nie przejmuję się tak bardzo że mogę kogoś zarazić. Oczwiście nic celowo nie robię a przecież każdy może się zaszczepić. Pozdrawiam.

#57 2008-05-29

Rani
Moderator

Co do tych kotów to ciekawe czy kiedyś był taki przypadek i czy można to jakoś udowodnić, bo w sumie nie ma osoby któraby nie chodziła ani do dentysty ani kosmetyczki i innych takich. Też sie zastanawiam ile czasu żyłby taki Hbs na kocim pazurze img/smilies/smile

#58 2008-05-29

Rani
Moderator

Ale to gdzie się badałaś? przecież igłę i strzykawkę otwiera sie tuż przed zaciśnieciem stazy albo nawet po.

#59 2008-05-29

Not
Weteran

no wlanie i dlatego sa przyzwyczajone do takiej pracy nie higienicznej bo sa z tak duzym stazem... U mnie tez bylo podobnie, szlam na wyniki i pielegn. nie zmienila rekawiczek... 1 razem nic nie powiedzialam bo az mnie zatkalo, ale innym razem juz powiedzialam, bo kurde co jak hcv teraz sie przyczepi, albo co innego to dopiero by bylo...

#60 2008-05-29

Rani
Moderator

pamiętam taką scenę z podstawówki jak szczepili nas na tęzec chyba to pielęgniarka miała jedna igłę na kilkoro dzieci! maskara może to nawet wtedy mnie zakazili.
Z resztą u mnie w pracy Ci "strasi" lekarze dalej nie przestrzegają zasad higieny i dziwią się skąd tyle zakażeń!

#61 2008-05-30

rachela
Weteran

Ja też pamiętam takie "masowe" szczepienia w szkole. Jak sobie dziś o tym człowiek przypomni, to aż ciarki przechodzą. SZOK!!! Ale nie tylko ten "starszy" personel medyczny tak ma...bo słyszałam o takiej młodziutkiej pielęgniarce, która notorycznie nie zakładała rękawczek do pobrania krwi. Dopiero mój kolega, co ma HCV ja porządnie opieprzył i się wystraszyła. Ale kto wie, czy już wcześniej nie złapała czegoś...i niepozarażała innych.

#62 2008-09-22

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Lekarze walą w ch..... i nic sie na stówe od nich nie idzie dowiedziec!!!! wyczytałem gdzies ze jak sie ma HBV to nie wolno brac PARACETAMOLU bo działa na wirusa. Spytałem wiec lekarza ten powiedział że działa silnie na wątrobe i nie powinienem go brac inny z kolei lekarz powiedział mi ze spoko moge brac PARACETAMOL bo powoduje uszkodzenie watroby w ilosci 6gram wiec jedna czy dwie tabletki nie zaszkodza! i kogo słuchać wkur..... mnie lekarze oj bardzo!!!!!!!!! Pewna Pani doktor kiedy powiedziałem jej ze mam hbs+ zdziwiła się! jak to!?!? przeciez mój rocznik 87 był juz szczepiony!!!! !!!!!zdziwiona!!!!!!! zajzałem wiec do internetu! szczepienia noworodków przeciw HBV od 1992 roku!!!! I pytaj o cos teraz takich lekarzy jaki sens? itak nie wiele sie dowiesz,dobrze ze jest internet BOGU DZIEKI! POZDRAWIAM WAS!! 3mcie się!

#63 2008-09-23

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

CHEJ POWIEDZCIE COS O WASZYCH CODZIENNYCH DOLEGLIWOSCIACH! ja w sumie co dzien czuje cos w prawym boku img/smilies/hmm pod żebrem to nie ból ale jakies dziwne uczucie cięzkosci jakby mi cos tam przeszkadzało nie wiem co to jest moze sobie wmówiłem? sam nie wiem img/smilies/smile   ale ciekaw jestem jak wy macie,odczuwacie czasem cos????

Ostatnio edytowany przez Emil HBs+ (2008-09-23 )

#64 2008-09-23

tomas10
Administrator
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Też co jakiś czas mam podobne odczucie, ale obracam się na inny bok i wsio się 'łagodzi".
Najczęściej mam to po imprezce img/smilies/trink39 Na szczęście wszystko po jakimś czasie wraca do normy. img/smilies/223

#65 2008-09-25

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

Tak myslę że to chyba wirusy sobie jakąś imprezke wtedy robią czy cos takiego. My sie zle czujemy a one sie bawią! tylko kurcze jakim prawem! nigdy ich tam w brzuchu u siebie nie meldowałem! chyba pojdę do administracji to zgłosic img/smilies/smile

#66 2008-09-28

Rani
Moderator

Emil HBs+ napisał(a):

Tak myslę że to chyba wirusy sobie jakąś imprezke wtedy robią czy cos takiego. My sie zle czujemy a one sie bawią! tylko kurcze jakim prawem! nigdy ich tam w brzuchu u siebie nie meldowałem! chyba pojdę do administracji to zgłosic img/smilies/smile

img/smilies/lol no ta ja się dołaczę do skargi
Też mam takie rozpieranie w prawym boku i chyba to wszystko z dolegliwości. Myślę że jest w tym duża komponenta psychiczna bo zdarza mi sie zapomnieć o bólu i jest oki a gdy tylko sobie przypomnę boli mnie bardziej.

#67 2008-10-04

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

wyczytałem że Witamina C + Cynk w kapsułkach pomaga w syntezie białek i jest wskazana dla osób ćwiczących na siłowni itp a jak wy myslicie? brać czy nie? zaszkodzi mi? ja mysle ze chyba wątroby 1kapsułka dziennie nie obciąży a nawet wzmocni! a wy co sądzicie?  lekarzy nawet nie pytam bo oni są z innego świata img/smilies/hmm

#68 2008-10-05

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

nareszcie cos mi wolno img/smilies/smile

#69 2008-10-15

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

na allegro wystawili używane wątroby w dobrym stanie!!!!! img/smilies/smile hihihi

#70 2008-10-17

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

wątroby świezutkie! z kurcząt:) po wgraniu odpowiednich sterowników pasują u ludzi................ img/smilies/smile ja chyba zamówię dwie!!!!! albo trzy!!!! jedną dla swojego dziadka bo go boli często!

Ostatnio edytowany przez Emil HBs+ (2008-10-17 )

Stopka forum