Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-06-27

kirdejto
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Tenofovir dispoproxil Teva - zaczynam

Witam wszystkich

To mój pierwszy post, choć  od 2-3 lat czytuję nieregularnie forum.
Od dziś zaczynam leczenie Tenofovirem Teva i od razu pytanie czym on się różni od Tenofovirem Vireadu?
Może kilka słów o sobie. W 2013 dowiedziałem się przypadkowo o wirusie. Alat ok 200, fibroskan F2/F3 - 8,4 kPa, HBV DNA 320000 IU/ml. Cały 2014  brałem Inrerferon Pegasys. Po 6 miesiącach HBV DNA 180 IU/ml, na zakończenie leczenia 1200 IU/ml. Po 6 miesiącach po zakończeniu Interferonu Fibroskan F0/F1 - 5,9 kPa, HBV DNA 18500 IU/ml. Po następnych 12 miesiącach Fibroskan F2/F3 -10,3 kPa, ALT 120, HBV DNA 270000 IU/ml.
Dzisiaj decyzja o leczeniu troszkę wymuszona na lekarzu. Po sugestii, że planuję powiększenie rodziny padło na Tenofovir. Jak czytałem, to wszędzie na pierwszy analog dają Entekavir Baraclude i zastanawiam się czy ten Tenofovir to dobry pomysł? Czy ktoś bierze ten lek? Jak się po nim czuje? Czy wiremia spada?

#2 2016-06-27

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

Re: Tenofovir dispoproxil Teva - zaczynam

Od Teva to generyk, substancja czynna ta sama. Viread to oryginał. Wiremia spadnie do niewykrywalnej. Zaczynając analog musisz go brać już zawsze, więc dość poważna decyzja życiowa. W Twoim przypadku powinieneś podjąć leczenie bo wirus za mocno się replikuje i wyniszcza Ci wątrobę. Z taką wiremią jesteś mocno zakaźną osobą dla innych.

Ostatnio edytowany przez ozi (2016-06-27 )

#3 2016-06-27

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

ja po interferonie usłyszałam od lekarki, że dostanę tenofovir i ponoć to najlepsza opcja. Dziwię się dlaczego musiałeś cisnąć lekarza na leczenie, po takiej kolejności wydarzeń to mus abyś brał analogi

#4 2016-06-28

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Witaj kirdejto na forum.
Moja połóweczka bierze Viread już 7 lat. Nic nie dzieje się negatywnego. Nie powinno być żadnej różnicy generykiem a oryginałem. Aktywna substancja farmaceutyczna (API) jest taka sama.Powodzenia w leczeniu Ci życzę.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#5 2016-06-28

kirdejto
Poczatkujacy uzytkownik

dziękuję za miłe słowa

Wczoraj pierwsza tabletka łyknięta. Na razie żadnych widocznych efektów ubocznych. Po miesiącu wizyta kontrolna i badania krwi i zobaczymy jak reaguję na lek.

Jak wygląda sprawa biegania rekreacyjnego na analogach i przy wzw b. Przed interferonem biegałem, w czasie interferonu nie miałem sił i 2 lata nie biegałem. Od stycznia wróciłem na trasy i biegam regularnie. Bardzo to lubię i nie chciałbym rezygnować z biegania, zrezygnowałem już całkowicie z alkoholu jak dowiedziałem się o wirusie img/smilies/sad Staram się jeść zdrowo, choć walczę ze słabością do słodyczy. Co można jeszcze dobrego zrobić dla wątroby? Ostropest  czy essentiale forte można łykać?

MagdalenaGdynia napisał(a):

ja po interferonie usłyszałam od lekarki, że dostanę tenofovir i ponoć to najlepsza opcja. Dziwię się dlaczego musiałeś cisnąć lekarza na leczenie, po takiej kolejności wydarzeń to mus abyś brał analogi

Taki lekarz. Twierdzi, że po interferonie monitoruje się nawet do 5 lat, a skoki wiremii to normalna sprawa. Dopiero moja mądrzejsza połowa poszła ze mną na koleją wizytę i wymusiła to leczenie.

#6 2016-06-28

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

Oczywiście że możesz biegać i uprawiać sport. Na analogu Fibroscan powinien się poprawić i już taki pozostać, jak widać po wynikach Twoja wątroba ma bardzo dobry potencjał do regeneracji skoro po interferonie spadło o dwa punkty w skali. W Twoich badaniach nie widzę HBsAg ilościowego, czy było kiedykolwiek robione ?

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#7 2016-06-28

kirdejto
Poczatkujacy uzytkownik

Przed samym interefonem HBsAg 6308 IU/ml. Po interferonie tylko jakościowo dodatni

#8 2016-06-28

sorte
Weteran

Startowy wynik był widzę obiecujący, szkoda że nie było robione w trakcie i po.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#9 2016-11-14

kirdejto
Poczatkujacy uzytkownik

Witam
Dopiero teraz mam wynik z 21 września czyli po 3 miesiącach brania tenofoviru - HBV DNA 61 IU/ml. Dla przypomnienia przed leczeniem 270000. Alat i aspat w normie. Widać leczenie przynosi skutek. Skutków ubocznych narazie brak

#10 2016-11-14

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

Nie ma takiej możliwości żeby analog nie działał.

#11 2016-11-14

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

kirdejto napisał(a):

Witam
Dopiero teraz mam wynik z 21 września czyli po 3 miesiącach brania tenofoviru - HBV DNA 61 IU/ml. Dla przypomnienia przed leczeniem 270000. Alat i aspat w normie. Widać leczenie przynosi skutek. Skutków ubocznych narazie brak

Brawo!img/smilies/smile

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#12 2016-11-18

mysia199230
Weteran

kirdejto Czy lekarz i mówił ile będzie trwało leczenie?

#13 2016-11-18

Porek
Weteran
Reputacja :  [+ 10/ -1 ]

Leczenie u osob hbe plus trwa do serokonwersji hbe minus i do poziomu wiremii niewykrywalnej. U osob hbe minus z aktywnym zapaleniem watroby trwa do czasu wyeliminowania antygenu hbs a czesto cale zycie.

#14 2016-11-19

sorte
Weteran

nastaw się na 5-8 lat bo tyle specjalisci szacują do wynalezienia lepszych leków, szybko zleci. Parę procent ludzi traci hbs na analogu jak i bez, ci po interferonie do 12 procent w ciągu paru lat po.

#15 2016-11-20

kirdejto
Poczatkujacy uzytkownik

mysia199230 napisał(a):

kirdejto Czy lekarz i mówił ile będzie trwało leczenie?

Sugerował branie leku całe życie

#16 2016-11-21

sorte
Weteran

Nikt jeszcze tak długo nie brał analogów ale wg symulacji praktycznie każdy utraci HBs po ok 15-25 latach brania analogu, zależy z jakiego poziomu startował. Niektórzy utracą po paru latach. Ale to czysto teoretyczne dywagacje bo do tego czasu będą lepsze leki img/smilies/smile

#17 2016-11-22

nikoleta
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -103 ]

Ostrzeżenia: 6

http://replicor.com/about-us/news/ przepraszam ze wcianm sie w watek ale mow tu o lekach temat sie nawiązał sorte co myslisz o tym artykule

#18 2016-11-22

sorte
Weteran

Nie znam się na lekach, ja tylko czytam zagraniczne forum i czasem badania. Co do Replicor to jest tu ostrożny optymizm. Przy przy hbv jak na razie 5 z 12 pacjentów ma niewykrywalny antygen HBs pół roku od zakończenia terapii. Trzeba pamiętać że tutaj wybrali też sobie bardzo ambitną grupę z dosyć dużym HBsAg ilościowym 3-4 log i wiremią, tak że dla losowych nosicieli wyniki mogły by być deczko lepsze. Nie jest to jak widać 100% skuteczność ale to jakieś 10x więcej niż przy konwencjonalnej terapii interferonem. Jeszcze za wcześnie żeby powiedzieć czy Replicor zostanie zatwierdzony jako lek nawet w combo z interferonem i analogami ale na pewno ma szansę stać się ważną częścią przyszłych terapii, bo jako inhibitor HBsAg spełnia nieźle swoje zadanie.

#19 2016-11-23

nikoleta
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -103 ]

Ostrzeżenia: 6

Acha no szkoda

Stopka forum