Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-05-19

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

Re: INTERFERON 180MG - DIABEŁ W AMPUŁKOSTRZYKAWCE

hmm ja miałam jeden taki atak niezłego ciśnienia ale od razu wyczaiłam, że jest taki nienaturalny więc kazałam mężowi wyjść z domu na piwo ( dosłownie ) bo nie chciałam afery kręcić img/smilies/tongue na szczęście to było tylko raz.

Co do snu to po zastrzyku byłam tak nadpobudliwa, że potrafiłam do 3 w nocy sprzątać mieszkanie. Praktycznie po każdym zastrzyku - nieważne czy inne objawy występowały czy nie, oczy miałam jak 5 zł i spać nie mogłam. Ale inne objawy co do snu- takie jak Ty miałeś - też występowały

co do stawów, może ktoś doradzi czy brać jakieś suplementy w trakcie terapii bo ja na początku miałam problem ze stawami- głównie biodrowym i trzyma mnie do dziś, przy dłuższych marszach a chodzę naprawdę sporo, po prostu boli więc nie mogę sobie na takie długie spacery pozwolić

#27 2016-05-19

acff
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

No to ja też mam takieg kopa, potrafię wiele rzeczy ogarnąć i po prostu chce mi się robić coś konstruktywnego
Niestety zmęczenie przychodzi szybciej niż zwykle i rozkłada mnie na łopatki
Ponadto miewam fale gorąca w piszczeli i stawie kolanowym i to tylko w lewej nodze [nie przypominam sobie by kiedykolwiek uległy kontuzji

Jeszcze jedno w ciągu dnia zwykle jak się "przepoiłem" kawą to miałem ucisk na oczach, niepokój ucisk w głowie itp
Na interferonie nie ma takiej ilości kawy która by mnie zbytnio wystrzeliła lub wprawiła w dyskomfort img/smilies/smile

A i mocz ma ciemniejsze zabarwienie mimo duuużej ilości płynów, ale to pewnie wina obciążenia nerek i wątroby , we wtorek mam badania pewnie trans-aminy będą wystrzelone

#28 2016-05-19

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Pewnie interferon Ci obniżył ciśnienie, dlatego możesz pić więcej kawy bez efektów specjalnych. Miałem grubo poniżej 120/80 i codziennie po szybkim wstaniu z łóżka prawie że glebę zaliczałem. Po terapii wszystko wróciło do normy.

#29 2016-05-20

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

acff: też miałem na początku ciemniejszy mocz, ALT będzie na pewno podniesiony kwestia tylko ile, im więcej tym lepiej, oczywiście w rozsądnej granicy img/smilies/smile

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#30 2016-05-20

Ewa2311
Oldboy
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

acff, też miałam uderzenia gorąca w okolicy lewej stopy. Poza tym byłam strasznie drażliwa, o wiele bardziej nerwowa, co chyba było najgorsze. No i bóle głowy, które mam od dawna i jeszcze się wówczas nasiliły.

#31 2016-05-20

MagdalenaGdynia
Moderator

ja na odwrót: nigdy nie miewałam bólów głowy czy migren, całą terapię wspominam jako jedną wielką migrenę i tak zostało do dziś. Fakt, że zawsze byłam meteopatą - moje "normalne" ciśnienie to 90/60 i wtedy czuję się rewelacyjnie. Każda zmiana ciśnienia spowodowana zmianą pogody kończy się migreną czyli ból głowy plus wymioty i ból żołądka. Masakra, nie wiem czy to kiedyś minie.

acff jak będą podwyższone transaminazy to dobrze, jest reakcja img/smilies/smile

#32 2016-05-21

acff
Weteran

Ja migrenę mam od 9 roku życia ale to co się dzieje teraz to koszmar nieustający całodobowy ból głowy.
Wczoraj wypiłem piwo dzisiaj koszmar jakbym pił cała noc taki kac

#33 2016-05-21

sorte
Weteran

acff: pijesz alko na interferonie ? no gratulacje img/smilies/hmm

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#34 2016-05-21

free_man
Moderator

Nie rób sobie jaj. Narzekasz na sajdy leczenia i nazywasz Pegasys "diabłem" ale browara obrócić musiałeś. Może to chamsko zabrzmi ale wg. mnie szkoda interferonu na ludzi którzy nie wiedzą że alkohol HBV´owcom nie służy i w dodatku którzy są w trakcie terapii. Kiedyś znalazłem post gościa który na imprezie popił 2 piwa i spuchła mu twarz jak podczas reakcji anafilaktycznej. Też chcesz ryzykować?

#35 2016-05-22

acff
Weteran

nie mam zamiaru tego powtórzyć, bo w życiu źle się tak nie czułem

z supli zaopatrzyłem sie w ; Cytrynian magnezu, witamine C500, Vit D3 z K2Mk7

#36 2016-05-22

MagdalenaGdynia
Moderator

polecam też nutridrink tyle, że na cały miesiąc nie wychodzi mało

#37 2016-05-30

acff
Weteran

A czy zauważyliście zwiększoną podatność na działanie promieni słoneczncyh?
Nie wystawiam się zbytnio ale nawet krótkotrwałe przebywanie sprawia , że mi po prostu niedobrze i później cały dzień niemrawy i odwodniony bardziej jestem.

No ale to tylko moje luźne obserwacje

Miałem robioną morfo po 2gim zastrzyku , spadły mi Leukocytypodobno w granicy tolerarancji

Jutro 4ty zastrzyk czy Waszym zdaniem jest różnica w administracji w brzuch a w udo ?
Niby i to i to jest s.c ale wiadomo ilu ludzi tyle racji-obserwacji

Ostatnio edytowany przez acff (2016-05-30 )

#38 2016-05-30

MagdalenaGdynia
Moderator

hmm ja nie wierzę w takie teorie brzuch-udo ale przyznam, że jak robiłam w udo dużo gorzej znosiłam reakcję po zastrzyku. Może ktoś inny zna podstawy tego działania- o ile w ogóle istnieją i to tylko przypadek

#39 2016-06-01

kicaj
Zaawansowany uzytkownik

Witajcie po długiej przerwie.Nie wiem, w który wątek się wbić, a widzę, że tutaj jest aktywnie, więc pozwolę sobie tutaj m.in. zadać pytanie.
Otóż, jestem po bądź co bądź nieudanej terapii interferonem. Początkowo po terapii co prawda wiremia spadła z jakiś 3 mln do 30 tys., a teraz nie wiem, pewnie skoczyło do góry. Powiedzcie jak wyglądała Wasza droga po nieudanej terapii. Mi mówią, że nawet do 5 lat po interferonie się obserwuje. Dla mnie to jest bez sensu, bo po to wiem o chorobie, żeby się leczyć, a nie czekać, aż przydarzy się najgorsze.

#40 2016-06-02

sorte
Weteran

Teoretycznie jeśli wiremia będzie przez dłuższy czas powyżej 2000 IU to powinno się wejść na analog ale to już decyzja danej osoby, trzeba brać pod uwagę zaawansowanie włóknienia, wiek, czy ALT jest ponad normę itd.. Rozumiem że HBsAg ilościowe nie było badane przed i po interferonie ? A jaki masz status HBeAg ?

Ostatnio edytowany przez sorte (2016-06-02 )

#41 2016-06-02

kicaj
Zaawansowany uzytkownik

Dzięki za odzew. Hbv dna było robione i hbs ag też - ilości jak podałęm mniej więcej,ale musiałbym odszukac wyniki. Choć ostatnio zapomnieli mi zrobić, a przecież od tego zależy leczenie. Stawianie się raz na pół roku po terapii dla odhaczenia, jak wiremia nie jest mała jest głupie. Jestem gdzieś 1,5 roku po kuracji. A z alatami to podobno jest tak jak z gorączką, można jej nie mieć, a być chorym. Mam wrażenie, że lekceważąco podchodzi się do terapii u mnie.

#42 2016-06-05

acff
Weteran

@Madziu

Ja zapodałem sobie ostatnio w udo, różnice ..chyba są :
większa drażliwość , większe dolegliwości bólowe w kościach, większe wkurwienie i siniaczek w miejscu podania, chyba że to wina "wysycenia " interferonem.
Chyba "wróce do brzucha"

Pytanie po ilu dawkach badają wiremię albo oceniają efekt działania ?

#43 2016-06-05

free_man
Moderator

Czytałem na Prometeuszach że strzały w udo się wolniej wchłaniają i mogą być po nich mniejsze skutki uboczne w postaci grypopodobnych jazd. Czy to prawda? Nie wiadomo. Pytałem mojego lekarza czy w udo mogę bić na przemian z brzuchem i odpowiedział że mam walić tylko naokoło pępka w 6 punktów. Teraz mam tam skórę gładką jak pupa niemowlaka i na szczęście to jedyne miejsce skąd wypadły włosy i nie chcą odrosnąć img/smilies/wink.
Te ważniejsze badania robią w 12, 24 i 48 tygodniu.

#44 2016-06-07

acff
Weteran

No i stało się , mimo iż moje side'y skrupulatnie chowałem i mowiłem doktorowi że się znośnie czuję , okazało się ze mi krwinki spadły tak że po 4 tgodniach na 180ug
zostało zmniejszone do 135 ug "ponieważ takie są wytyczne, a Pana dobre samopoczucie nie ma na to wpływu "

img/smilies/sad 

teraz to napewno już ten Interferon nic nie pomoże

#45 2016-06-07

sorte
Weteran

acff: jak bardzo spadły ? Mówisz o neutrofilach czy o płytkach krwi ? Gdzie się leczysz ? Pytałeś lekarza czy jest opcja że po względnym unormowaniu wyników wrócisz na dawkę 180ug ?
To czy inteferon w takiej dawce pomoże czy nie powie Ci tylko HBsAg ilościowe, które będziesz mieć badane po 3m terapii.

Ostatnio edytowany przez sorte (2016-06-07 )

#46 2016-06-07

MagdalenaGdynia
Moderator

acff napisał(a):

@Madziu

Ja zapodałem sobie ostatnio w udo, różnice ..chyba są :
większa drażliwość , większe dolegliwości bólowe w kościach, większe wkurwienie i siniaczek w miejscu podania, chyba że to wina "wysycenia " interferonem.
Chyba "wróce do brzucha"

Pytanie po ilu dawkach badają wiremię albo oceniają efekt działania ?

miałam dokładnie tak samo jak Ty, nie wiem jednak jakie to ma odzwierciedlenie w aspekcie medycznym img/smilies/sad a jaki miałeś wynik krwinek?

#47 2016-06-07

acff
Weteran

No właśnie nie wiem, niedopytałem bo byłem zaskoczony, nie powiedział mi jak bardzo, tylko był spanikowany , jak mnie zobaczył od razy że co nienajlepiej się czuemy ?
a ja wiedziałem co się święci, więc mówię dlaczego, wcale nie świetnie, wszystko w porządku czasem kosteczka zaboli czy w plecach coś a tak to git
On że wyniki co innego mówią , więc zejdziemy z dawki na 135 i zamówił jeszcz 90 ug jakby za 2 tygodnie dalej było źle to się jeszcze zmniejszy

Podłamał mnie tym, a leczę się na Podkarpaciu w Mielcu

#48 2016-06-08

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Trzeba walczyć z HBV ale nie za wszelką cenę. W tym przypadku. Lekarz podejmuje decyzje dla Twojego dobra. Przykro mi,że tak stało się ale walka nie jest jeszcze przegrana. Trzymaj się.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#49 2016-06-08

MagdalenaGdynia
Moderator

acff ja miałam o tyle dziwnie, że jak dobrze się czułam miałam złe wyniki, jak źle się czuła wyniki byłe lepsze, dziwne co?

pamiętam, że płytek miałam 70 to mnie straszyłam, że zmniejszymy dawkę jak zejdzie jeszcze niżej ale na szczęście nie poszły płytki jeszcze w dół. Ciężko też odpowiedzieć na pytanie lekarza" jak się Pani czuje"... dwa dni wycięte z życia a trzy kolejne względnie ok. To są huśtawki

#50 2016-06-08

sorte
Weteran

W przypadku za niskich neutrofili lekarz może zawsze przepisać neupogen.

Stopka forum