Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#51 2016-04-26

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

Re: Fibroscan

Jak masz rzeczywiście F2 i wiremię ponad 5k to powinieneś być leczony. Nie rób tego prywatnie za swoje pieniądze nawet jak jesteś bogaty. Z różnych przyczyn w przyszłości nikt może Ci nie wypisać recepty albo inną drogą jak szpital czy przechodnia nie dostaniesz leku. Dużo ryzykujesz. Prywatnie to dziś wszystko jest ok  a jutro może już nie być.

Ostatnio edytowany przez ozi (2016-04-26 )

#52 2016-04-26

pac
Weteran
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Fibroscan pokazał f2 pisałem o tym wcześniej... Czekam na baraclude.. 3 opakowania .. Mogą trochę poleżeć..  Data ważności na nich jest .. Wiec sie nie zmarnują.. W czerwcu jadę do lekarza postaram sie zapisać wszystkie watpliwości na kartce i wypytaj.. Jeśli macie coś o co mogę zapytać i mi pomoże , walcie śmiało .. Każda rada dobra

#53 2016-04-26

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

ozi: dobre newsy, dzięki img/smilies/smile to było do przewidzenia że coś mocniej ruszy gdy źródełko kasy z hcv już jest obsadzone, poza tym w przypadku hcv chorych jest kilkadziesiat/kilkaset(?) razy mniej. Nie widziałem nic ostatnio na temat Replicor, fajnie że grzebią coś w cccDNA, bo do zbicia HBsAg już praktycznie jest Replicor, kwestia dopracowania dawek i długości terapii ale nawet zbicie tego do zera to może być za mało.
Na Fibro zapewne wyjdzie Ci mniej skoro jedziesz entencavir, kwestia tylko ile mniej, no i wiadomo HBsAg ilościowy byłby ciekawszy img/smilies/smile

pac: problem jest taki że nie wiesz na 100% czy interferon dostaniesz za rok na podstawie obecnych wyników, nie możesz przyjąć tego tak "na słowo" bo lekarz powiedział. Za rok lekarz z NFZ może zrobić nowe badania a wtedy jesteś w dupie, bo nie dostaniesz interferonu a analoga nie możesz odstawić.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#54 2016-04-26

pac
Weteran

Sorte dzięki .. Czyli te papiery które składałem nie są ostatnimi? Jak to u Was wygladalo? Dajecie mi do myślenia.. Będę musiał przeprowadzić poważna rozmowę z lekarzem.. Nikt nie chce zostać na lodzie.. Powiedzcie mi jeszcze jedno czy leki za granica są tańsze? Chodzi mi typowo o baraclude.. ? Ja naprawdę nie wiem co robić.. W grę wchodzi moje zdrowie.. I tak jak mówiłem wcześniej... Chce być leczony najlepiej jak tylko sie da..

#55 2016-04-26

sorte
Weteran

zrób HBsAg ilościowy bo na razie nie masz kompletu badań, lekarz na pewno też to zleci więc zawsze to jedna wizyta mniej jak przyjdziesz z gotowym.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#56 2016-04-26

pac
Weteran

Ok.. Zrobię .. Myśle ze wszystko dobrze sie potoczy

#57 2016-04-27

ozi
Weteran

@sorte
Czytałeś te opracowanie J.J? -> http://www.pasl.pl/wp-content/uploads/2 … zewicz.pdf

Całkiem zgrabnie to opisał. Fakt, tekst jest z 2014 roku, ale nadal aktualny bo w sumie nic tu się nie zmieniło za bardzo pewnie.  Polecam wszystkim uważnie całość przeczytać.

Tutaj jest jego jeszcze jakiś świeży .pdf o HBsAg ilościowym upubliczniony 13 kwietnia 2016 -> https://journals.viamedica.pl/journal_o … view/45447

Trzeba mieć konto żeby zassać pdfa. Ja nie mam i nie zakładałem. Nawet nie wiem czy się da.

Nie wiem czy to nie jest to -> https://www.google.pl/url?sa=t&rct= … GPa9ue680A

To jakiś wycinek od 33 strony.

Ostatnio edytowany przez ozi (2016-04-27 )

#58 2016-04-27

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

ozi napisał(a):

@sorte
Czytałeś te opracowanie J.J? -> http://www.pasl.pl/wp-content/uploads/2 … zewicz.pdf

Całkiem zgrabnie to opisał. Fakt, tekst jest z 2014 roku, ale nadal aktualny bo w sumie nic tu się nie zmieniło za bardzo pewnie.  Polecam wszystkim uważnie całość przeczytać.

Tutaj jest jego jeszcze jakiś świeży .pdf o HBsAg ilościowym upubliczniony 13 kwietnia 2016 -> https://journals.viamedica.pl/journal_o … view/45447

Trzeba mieć konto żeby zassać pdfa. Ja nie mam i nie zakładałem. Nawet nie wiem czy się da.

Nie wiem czy to nie jest to -> https://www.google.pl/url?sa=t&rct= … GPa9ue680A

To jakiś wycinek od 33 strony.

Pięknie to podsumował:
"Podsumowując – tak jak różnorodny jest przebieg
PZW typu B, tak podejście terapeutyczne powinno
być złożone i wielofazowe. Niezbędnymi elementami
w  przyszłych schematach terapeutycznych poza AN
będą leki immunomodulacyjne, inhibitory HBsAg
i cccDNA. Dopiero tak kompleksowe podejście do leczenia
PZW typu B pozwoli na całkowitą eliminację
HBV z organizmu zakażonych osób."

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#59 2016-04-27

ozi
Weteran

Właśnie przeczytałem o HBs ilościowym co napisał(ten googlowy link). Też to ładnie opisał. Polecam przeczytać. W sumie w tych dwóch pdf'ach jest wiedza, która nam laikom wystarczy aby zrozumieć o co tu chodzi.

#60 2016-04-27

sorte
Weteran

No właśnie a niestety większość lekarzy, nie tylko w Polsce leczy kierując się ślepo wytycznymi służby zdrowia bo nie mają wolnej ręki. Nawet z lekami dostępnymi teraz można trochę kombinować, np przedłużyć interferon gdy jest konkretna odpowiedź, ale tu trzeba badać HBsAg a nie każda poradnia to robi.

#61 2016-04-27

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

Jak możecie a macie jakieś fajne artukuły/wyniki itd wrzucajcie na bieżąco do tematu "Literatura" img/smilies/smile posta przenosić nie będę bo to bez sensu, wątek się rozjedzie a tak wszystkie artykuły będą w jednym miejscu img/smilies/smile

#62 2016-04-29

pac
Weteran

Nie bardzo wierze w wynik tego fibroscanu.. Po tym co przeczytałem.. A nadal interesuje mnie stan mojej watroby.. W te samo miejsce już nie chce iść.. Znalazłem miejsce gdzie mogę zrobic elastografie.. Myślicie ze to dobry pomysł.. ?  Ze tu wynik będzie prawdziwy, bez możliwości błędu.. Pieniędzy mi nie szkoda tylko.. Chciałbym prawdziwy wynik.. Może coś doradzicie?

#63 2016-04-29

Bogusia
Weteran

Jeśli stać Cie na to-jasne. Tylko upewnij się,że płacisz za wynik, który spełnia minimalne kryteria. Za coś takiego nie płać:
< 10 udanych pomiarów,wskaźnik sukcesu ≤ 60% IQR ≥ 25%

Ostatnio edytowany przez Bogusia (2016-04-29 )

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#64 2016-04-29

sorte
Weteran

IQR to jest rozrzut pomiędzy próbkami ?

#65 2016-04-29

ozi
Weteran

@pac

Jesteś otyły czy szczupły? Przy elastografii niby to istotne, w sensie lepiej być chudemu. Nie wiem dlaczego, ale pewnie chodzi o większą precyzję wyniku.

#66 2016-04-30

Bogusia
Weteran

sorte napisał(a):

IQR to jest rozrzut pomiędzy próbkami ?

Tak to rozumiem właśnie.

#67 2016-04-30

Bogusia
Weteran

ozi napisał(a):

@pac

Jesteś otyły czy szczupły? Przy elastografii niby to istotne, w sensie lepiej być chudemu. Nie wiem dlaczego, ale pewnie chodzi o większą precyzję wyniku.

Dla otyłych jest specjalna głowica XL.

#68 2016-04-30

pac
Weteran

Pewnie i tak go zrobię.. Tylko jak wyjdzie iqr powyżej 25% to mam powiedzieć ze to złe zrobione badanie? Teraz wyszło mi te iqr 57% zastanawia mnie fakt czy może być tak ze gdzieś wątroba jest ok.. A w innym miejscu marskosc.. To jest możliwe? Ozi: mam trochę brzucha , ale otyłością bym tego nie nazwał.. Dzisiaj robiłem wyniki alat mam 43 przy normie do 41 i aspat mam 28 przy normie do 40stu.. Zrobię pewnie ta elastografie.. Może tym razem sie tak nie rozczaruje..

#69 2016-04-30

ozi
Weteran

Zrób, zrób. Elastografia niby jest lepsza od fibroscanu w przypadku badania wątroby i jej zwłóknienia, tak mówili fachowcy. Ja nigdy nie miałem robionego fibroscanu bo u nas nie ma go tylko elastograf.

#70 2016-04-30

pac
Weteran

Ozi: tam tez może być taki błąd ? To jest bardziej dokładne badanie? Czytałem o tym , ale bardziej ciekawi mnie opinia kogoś kto miał z tym styczność.. Czy Twoje pomiary były bardzo porozrzucane ?

#71 2016-04-30

ozi
Weteran

Nie wiem jakie były, nie miałem żadnej wiedzy o elastografie. To nowe urządzenie które szpital kupił 1,5 rok temu. Byłem jednym z pierwszych pacjentów któremu została zrobiona elastografia wątroby i chyba pierwszym tu na forum. Ja tylko dostałem wynik 4.3kPa, zwłóknienie F0/F1 i tyle. Nic więcej nie wiem. Miałem tylko raz zrobione, w lipcu będzie kolejna elastografia.

Ostatnio edytowany przez ozi (2016-04-30 )

#72 2016-04-30

pac
Weteran

Dzięki Ozi , zobaczę jak to będzie ..

#73 2016-07-02

pac
Weteran

Witam:) od 8 dni biore tabletki baraclude.. Mam delikatne mdlosci, zmeczenie , bole glowy itd.. Ale pomijajac to od bardzo dawno boli mnie co jakis czas , tak jakby watroba.. Schodzi nawet troche na plecy.. Czesto robilem usg.. Zawsze w normie.. I teraz znowu mnie boli.. Troche sie obawiam czy to nie od tych tabletek.. Czy te tabletki nie powiekszaja mi watroby i nie robia jeszcze wiekszego zapalenia( jestem w tym zielony) ale martwi mnie.. Ten bol.. Ktory dosc czesto sie powtarza.. Kogos tez tak kluje.. ? Jak sobie z tym radzicie.. Mam wrazenie se ten lek nie jest dla mnie.. Pytanie moze wiecie jakie badania musialbym zrobic zeby stwierdzic co to..  Bo lekarze nic tu nie widza.. Mowie o radiologach , rodzinnym i hepatologu...

#74 2016-07-02

ozi
Weteran

Wiesz o tym, że juz tego analogu nie możesz odstawić, nawet po 8 dniach? Co najwyżej od razu przejść na TDF. Mniejsza o to. Bóle podżebrowe ma wiele ludzi. Też miałem okres, że takie miałem, przeszło same. To mogą być bóle stresowe. Wątroba nie boli(nie jest unerwiona). W początkowym etapie brania ETV może dojść do zaostrzenia stanu zapalnego co jest normalnym objawem, później zaczyna spadać. Boleć może chyba woreczek żółciowy, kamienie w nim czy inne cuda wianki.

#75 2016-07-02

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -1 ]

To może być nerwoból albo ucisk na jakiś nerw od kręgosłupa np  odcinka piersiowego wątroba  nie kłuje raczej jest uczucie rozpierania ze względu na powiększenie iwątroby i rozpieranie torebki wątrobowej a sama w sobie boleć nie może tak jak powiedział ozi

Stopka forum