Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-07-02

kwiatek_ze_szmatek
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

ilościowe- Czy 42300 kopii/ml to duzo?

Hej! Miałam ostatnio badanie ilościowe, lekarz twierdzi, że wynik jest raczej dobry, ale nie wiem czy tak jest faktycznie, czy to tylko takie pocieszenie, bo skierował mnie na biopsję watroby. Czy możecie powiedzieć mi czy to duzo? Pozdrawiam:)
p.s. leków jak do tej pory żadnych nie brałam, ale zanim dowiedziałam się że mam wzwb to troche popijałam, więc może dlatego taki wynik?

#2 2008-07-02

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Re: ilościowe- Czy 42300 kopii/ml to duzo?

Hej! ja mam (a raczej miałem w chwili badania... img/smilies/big_smile) cytuję:

"Liczba stwierdzonych kopii wirusa: 4130 / 1ml materiału"

Przed badaniami alkoholu sobie nie żałowałem czego też nie czynię do dnia dzisiejszego (niestety lub stety...) ale wydaje mi się że liczba wirusów we krwi nie zależy od wypitego alkoholu? Nie martw się, wkrótce reszta moich kochanych Przyjaciół z forum Ci odpisze czy masz ich dużo bo ja w sumie nie wiem od jakiej liczby jest dużo img/smilies/smile pozdrawiam!

#3 2008-07-03

kwiatek_ze_szmatek
Poczatkujacy uzytkownik

Dzięki:) To ja mam trochę więcej:(

#4 2008-07-03

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Mam bardzo podobny wynik bo 3,4 x 10^4 kopii/ml. Moja lekarka powiedziała że to są dobre wyniki, mnie nawet nie zakwalifikowali do biopsji wątroby. Mam sobie tylko sprawdzać co 3 miesiące Aspat i Alat a za pól roku powtórzyć poziom wiremii.
Napisz jakie masz wyniki innych badań, od alkoholu to głownie rosną próby wątrobowe ale gdzieś przeczytałam ze alkohol wzmaga replikację Hbsa więc sama nie wiem.

#5 2008-07-03

toroszka
Weteran
Reputacja :  [+ 5/ -2 ]

Ja mam podobno mało bo 75 IU/ml to jest ok 350 kopii. To badznie robiłam rok temu, więc może się okazać, że mam więcej.

#6 2008-07-03

toroszka
Weteran

Rani napisał(a):

Mam bardzo podobny wynik bo 3,4 x 10^4 kopii/ml. Moja lekarka powiedziała że to są dobre wyniki, mnie nawet nie zakwalifikowali do biopsji wątroby. Mam sobie tylko sprawdzać co 3 miesiące Aspat i Alat a za pól roku powtórzyć poziom wiremii.
Napisz jakie masz wyniki innych badań, od alkoholu to głownie rosną próby wątrobowe ale gdzieś przeczytałam ze alkohol wzmaga replikację Hbsa więc sama nie wiem.

Rani a dostaniesz skierowanie co pół roku na to badanie, czy będziesz z włanej kasy płaciła? Ja nie dopstałam po raz drugi i muszę za jakiś czas sama zrobić.

#7 2008-07-04

Rani
Moderator

Nawet nie wiem. Na razie kazali mi zgłosić do poradni i myślę ze stamtąd mnie skierują. A ile kosztują płatne i gdzie mozna je zrobić ?

#8 2008-07-04

toroszka
Weteran

Rani napisał(a):

Nawet nie wiem. Na razie kazali mi zgłosić do poradni i myślę ze stamtąd mnie skierują. A ile kosztują płatne i gdzie mozna je zrobić ?

Ja poszłam po roku i porosiłam o skierowanie i nie dostałam. To i tak, ze raz dali bo w poprzednim szpitalu, z którego sie wypisałam nie dali ani raz. Badanie jest dość drogie - słyszałam, że coś ok 600 żł.

#9 2008-07-05

free_man
Moderator

Rani napisał(a):

Ja buliłem 553 zł w Laboratorium Fryda - ździerstwo img/smilies/hmm

#10 2008-07-05

kwiatek_ze_szmatek
Poczatkujacy uzytkownik

Garfield! To Ty maz dużo:(Przykro mi.  Dobrze wiedzieć , że alkohol napędza, nie wolno zatem pić, a ja zanim się dowiedziłam to łoiłam ostro na każdej imprezie:) Plus do tego winko do obiadu co drugi dzień. Chyba sie musżę przerzucić na jointy:) Bo tak totalnie na trzeźwo cały czas to sobie nie wyobrażam. Rani, inne badania robiłam rok temu, i wyszło wszystko ok. Trochę się boję tej biopsji wątroby, ale jeszcze przed czeka mnie USG jamy brzusznej, może to coś pokaże i nie będzie trzeba robić biopsji. USG może coś pokazać? Wolałabym biopsji nie robić. Pozdr

Ostatnio edytowany przez kwiatek_ze_szmatek (2008-07-05 )

#11 2008-07-05

toroszka
Weteran

free_man napisał(a):

Rani napisał(a):

Ja buliłem 553 zł w Laboratorium Fryda - ździerstwo img/smilies/hmm

Zdzierstwo, zdzierstwo ale może dlatego mało kopii Ci wyszło img/smilies/smile))

#12 2008-07-07

Rani
Moderator

W sobotę byłam na weselu i stwierdziłąm że co tam zaszaleję ale wiecie co po 3ch miesiącah abstynencji, nic mi nie smakowało, szampan gorzki, od wódki palił mnie żoładek a drinki szkoda gadać, normalnie załamka tak jakby organizm sam sie bronił. Muszę go przestawić na wieczór panieński bo co to za babka impreza bez img/smilies/trink39

#13 2008-07-08

free_man
Moderator

img/smilies/big_smile ja wczoraj porządziłem, 0.75 wina (troche droższego niż nasze słynne polskie tradycyjne jabole img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile) i 3 piwa na łeb... masakra, i ten stresik czy policja złapie pod blokiem img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

nawet kaca nie mam... może wirus teraz leży z kacem pod wątrobą img/smilies/big_smile

#14 2008-07-10

Rani
Moderator

a moze zapiłeś go na śmierć img/smilies/big_smile w końcu jesteś wirus killer img/smilies/teu45

#15 2008-09-19

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

!!!! WITAM !!!! 
Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko abym do was dołączył??? img/smilies/smile chcecie czy nie itak juz z wami jestem img/smilies/smile mamy cos wspólnego! CIESZMY SIE TYM!!!! (żartowalem) 
W 2005 chcialem zostac krwiodawca i tak odkryłem swój hbs img/smilies/smile co 3miechy badania kontrolne i zalecana dieta. Przed wykryciem preferowałem alkohol,fajki,czasem ganja ale tylko czasem,dobre piwko, a to co kochałem najbardziej to AMFETAMINA tęsknie za nią czasem img/smilies/smile i oczywiście sex zzzzz i bezzzzz..... teraz odstawiłem wszystko i chodze na siłownię img/smilies/smile nie wolno nam ćwiczyć no ale lepiej cwiczyc na silowni niz truć się tym wszystkim co wymieniłem powyżej img/smilies/smile to mój taki zamiennik. Jestem na diecie niskotluszczowej gdy ktos pyta dlaczego? odpowiadam że pracuje na siłowni nad sylwetka co przeciez jest prawdą ale o tym że jest drugi powód mojej diety nie wszystkim mówie img/smilies/smile nabrałem masy urosłem w mięsię zmieniłem tryb zycia czego bym bankowo nie zrobił gdybym nie miał HBS+/ to w tym wszystkim jest duży plus bo nabrałem rozumu.  4.08.08r. bylem w szpitalu pobrali mi krwe na badanie DNA-HBV i oczywiscie badania standardowe podaje wyniki: ALAT U/L-30. ASPAT U/L-22. GGTP U/L-32. FOSFATAZA ALKALICZNA U/L 127,50. Dzisiaj dzwoniłem do poradni i wreszcie sa wyniki,krew wysłano odemnie z Piotrkowa Trybunalskiego 04.08.08r. do Łodzia a wyniki przyszły dopiero dzisiaj 19.09.08r. także czeka sie trochę img/smilies/smile jeszcze ich nie odebrałem ale przez telefon powiedziano mi że liczba kopii nie przekracza 2 tysiecy. Dokładnie ile mam bedę wiedziec w poniedziałek ale ta doktórka powiedziała mi ze jest mało. Jak oceniacie te moje wyniki? ja sie na tych allatach i aspatach nie znam napiszcie co sądzicie. Jak poraz pierwszy w 2005 lezałem na zakaznym to lezal ze mna koles po czterdziestce,nosiciel hbs wykrytym 19lat wczesniej.Zglosil sie do szpitala bo od paru lat nie był na kontroli a teraz zaczał odczuwac jakies zmiany tzn np. po alkoholu i kawie lądował w !!! WC !!!  pojawily mu sie na nogach jakies pajaczki (plamki) ale on i doktórka nazywali to pajaczkami.Opowiadał mi wtedy o swojej żonie która ma WZW B i co dziennie robi sobie sama zastrzyki z tego co pamiętam to z morfiny ale nie jestem pewien,jedno jest pewne siadala jej watroba. Wtedy jako 18latek z bardzo! bardzo! bardzo! bardzo!  luzackim trybem zycia nie myślałem że mnie to tez może sie tyczyc bo przeciez ja jestem tylko nosicielem i pewnie bede do konca życia. Teraz po 3 latach widze że to kurestwo nie znika lekarze mówia że jest w`uśpieniu` nie wiem czy mają rację może serio jest w uspieniu bo przez te 3 lata ALLAT I ASPAT badany miałem co 3mies i wyniki zawsze w normie i podobny do poprzedniego. Czytam duzo o tym wirusie jest kurewsko silny macie jakis patent jak z nim wygrac? img/smilies/smile  w necie pisza ze daje o sobie znac po 15-20latach czyli dodam sobie 20latek i mam 4dyszki img/smilies/smile  jak ten człowiek co z nim kiedys leżałem!!!! to by sie moglo zgadzac :)będe ganiał do WC!!!!! a po nogach będą mi zapierdalac pierdolone pajączki!!!!! img/smilies/hmm   tutaj na forum widze ludziska z wirami a problemy alkoholowe maja img/smilies/smile jesli tez kiedys bede miec chwile słabosci to nie alko a Feta..... img/smilies/smile w sumie feta tak nie szkodzi img/smilies/smile wszedzie pisza ze najwiekszym wrogiem watroby jest alkohol!!!!!  hihihihi img/smilies/smile POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH 3MAJCIE SIĘ!!!!!!!! DAMY RADE !!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Emil HBs+ (2008-09-19 )

#16 2008-09-20

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

bracie miły! mam dwóch znajomych jeden ma od małego te wirusy a drugi to cięzki narkus i alkoholik wmimo WZW B a podejscie ma zajebiste img/smilies/smile twierdzi że wkłada sobie palce pod żebra i go nic nie boli czyli jest dobrze i do lekarza chodzić nie trzeba img/smilies/hmm  ja mysle ze alkohol alkoholem ale raczej niema nic gorszego od amfy img/smilies/smile to rozpieprza wątrobe na maksa bo przeciesz proch trawiony jest jak alkohol przez własnie watrobę tyle że to sama chemia tak dla przykładu powiem że po wysypaniu na plastikowe opakowanie tego shit img/smilies/smile i wciagnieciu img/smilies/smile można wylac w to miejsce kilka kropel soku pomaranczowego img/smilies/smile opakowanie ma pozamiatane img/smilies/smile wit c wchodzi w jakies reakcje,robi sie plama a plasikowe opakowanie po kilkunastu godz wyglada w tym miejscu jakby ktos potraktowal je zarowa zapalniczka img/smilies/hmm !!! a przeciez to dostaje sie do krwioobiegu! img/smilies/sad a wit c z tego co wiem skraca dzialanie amfy i szybciej sie trzezwieje. Alkohol to jest pikuś img/smilies/smile ach te nasze wątroby......( sory za błędy pisowni,w szkole na dyktandach zawsze stawiałem w rogu literke ``D`` )

Ostatnio edytowany przez Emil HBs+ (2008-09-20 )

#17 2008-09-20

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

siostrzyczko img/smilies/smile to ze mozemy zarazic to jest straszne! wiekszosc moich znajomych o moim wirusie nie wie zataiłem to a wy?????? wstydze sie o tym rozmawiac czuje sie wtedy nie dobrze bo wiekszosc nie wie co to takiego i mysli ze to cos jak HIV i odrazu inaczej na mnie patrzy. Ty garfield bierzesz jakies leki?

#18 2008-09-23

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

super! dzis pojechałem po wyniki a wyniki to HBV-DNA <2000 i koniec nic mi nie powiedzą wiecej! skąd wy wiecie ile macie kopii? czytam na forum ze ten ma mniej wiecej 4000 ten 350 kopii a ja mniej niz 2000 i tyle mi są w stanie  w szpitalu powiedziec! co wy za badania robicie?

#19 2008-09-23

toroszka
Weteran

Ja odebrałam wyniki i miałam wpisane. Pojedz i odbierz wyik lub ksero. Może aparat na którym badano ma czułośc do 2000 ale nie wiadomo czego kopii czy jednostek IU/ml bo wtedy winik się przelicza na kopie czyli mnoży chyba przez 6 czy 7 Pozdrawiam

#20 2008-09-24

Emil HBs+
Poczatkujacy uzytkownik

powiedziała mi doktórka ze maja sprzet  który ma czułosd do 2000 i drugi do 100 000 !!!! ale ja nie rozumiem nie! bo ona powiedziala ze aparat ktory mierzy do 2000 dal wynik ze mam ponizej 2tysi! ile czego mam nie powiedza w kazdym razie powiedziala ze jest ok

#21 2008-10-30

netmati
Poczatkujacy uzytkownik

Witam
no właśnie jak jest z tymi przeliczeniami.
Wszędzie piszą że jak się robi HBV DNA ilościowe to się sprawdza U/mL wirusa.
Wzór (1 IU/mL to 5,6 kopii/mL) z http://www.p-t-h.org/index.php?option=c … ;Itemid=55
Myślę że powinno to tak się liczyć, zgadza się?

#22 2008-10-30

netmati
Poczatkujacy uzytkownik

GARFIELD napisał(a):

Rani ma race alkohol napędza działanie wiruska nawet do 10 krotnie:

Hej
No jak to jest )-: Faktycznie każdy lekarza powie że przy obecności HbsAg (nie wynikając już czy HbeAg - lub + i innych wyników ALAT itp) powie że zero alkoholu. Zero bo jak mówi że kieliszek wina na jakieś 2-3 tygodnie to nie można nazwać to piciem alkoholu. (-:
Na zdrowy rozum, to przy dobrych wynikach ALAT i bez objawów uszkodzenia wątroby to alkohol w normalnych dawkach nie powinien siać większego zniszczenia niż u człowieka niezarażonego.
To taka krótka dywagacja na ten temat. Ale fakty chyba są inne. (-:

A na marginesie dlaczego 10x krotnie.?

Sam ma wyniki w normie, HbeAg ujemny i się zastanawiam czy nie zrobić HBV DNA.>>

O zakażeniu wiem od 2 miesięcy a zarażony pewnie jestem od kilku albo kilkunastu lat.
Zastanawiam się jak z ta replikacją wirusa u mnie.
Bo jak pisze GARFIELD to biorąc pod uwagę 5 lat studiów i MORZE ALKOHOLU (prawie codziennie na bani)(szczególnie 4 rok(-: to naprawdę nie wiem jak to będzie u mnie teraz wyglądać.

No ale dobrze ze studia skończyłem rok temu to do teraz oprócz okolicznościowego picia (imienin,grill no i czasem 2 piwka w domku to już takich mitingów jak na studiach nie miałem)

Lekkie obawy mam czy mi się to teraz nie odbiję czkawką. )-:

Teraz generalnie odstawiłem, może na ważnych imprezach coś przechylę

Pozdrawiam

#23 2008-10-30

toroszka
Weteran

netmati napisał(a):

Witam
no właśnie jak jest z tymi przeliczeniami.
Wszędzie piszą że jak się robi HBV DNA ilościowe to się sprawdza U/mL wirusa.
Wzór (1 IU/mL to 5,6 kopii/mL) z http://www.p-t-h.org/index.php?option=c … ;Itemid=55
Myślę że powinno to tak się liczyć, zgadza się?

Albo podadzą Ci w kopiach albo musisz pprzeliczyć z jednostek

#24 2008-10-30

toroszka
Weteran

Netmati - ja tez studiowałą i sporo wypiłam i mam mało kopii, przynajmniej miałam dwa lata temu, bo co jest teraz to niewiem.

#25 2008-10-30

tomas10
Administrator
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Co do img/smilies/trink39 picia to nie ma zasady jeden zdrowy czasem nie wytrzyma tyle co np: ja (chory), a inny znowu nie może nawet powąchać bo wyniki mu się pogarszają. Trudny temat do przedyskutowania. Bywa że i półówkę na łeb się przyjmie i więcej czasem i nie ma skutków ubocznych a czasem sama myśl o piwcu wystarczy. img/smilies/mad

Stopka forum