Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-05-31

radiv
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Ahoj!

Witajcie,

Jutro idę na biopsję wątroby, dlatego trafiłem na to forum i cieszę się, że badanie nie jest chyba tak straszne. Mam nadzieję, że szybko wypuszczą mnie ze szpitala, bo sesja na studiach mnie goni. Wirusa B (także z HBe) mam od przynajmniej 20 lat, sam mam 23. Prawdopodobnie czeka mnie leczenie lamiwudyną na "dzień dobry". img/smilies/smile

pozdrawiam,
r

#2 2008-05-31

rachela
Weteran

Re: Ahoj!

Witaj Radiv! 
Nie wiem jaka jest biopsja, bo nigdy nie miałam. Ale mój mąż, gdy leżał w szpitalu (bo mieli mu to zrobić) to leżał okrąglutki tydzień...a biopsji i tak nie zrobili...hehe....bo wątrobe ma dziwnie usadowioną - ponoć img/smilies/wink Obyś doczekał się tego leczenia jak najszybciej...bo skoro masz już to świństwo około 20 lat...to byłby czas coś z tym zrobić. A tak w ogóle to jak się dowiedziałeś, że to masz...no i jak się zaraziłeś? pozdrawiam

#3 2008-05-31

radiv
Weteran

rachela napisał(a):

A tak w ogóle to jak się dowiedziałeś, że to masz...no i jak się zaraziłeś? pozdrawiam

Jak się zaraziłem - nikt nie wie, pewnie jakimś szpitalu w okresie niemowlęcym. A dowiedziałem się (a raczej rodzice) w wieku 4 lat. Pierwsze badanie było już pozytywne.

Niestety, mam uraz do polskiej służby zdrowia: mówią 3 dni, a wyjdzie pewnie tydzień img/smilies/sad

Ostatnio edytowany przez radiv (2008-05-31 )

#4 2008-06-01

rachela
Weteran

Kurcze....od tak dawna wiadomo, że jesteś chory i zastanawiam się czy byłeś już wcześniej czymś leczony? A jak tam Twoje HBe - napisałeś że masz to....czyli jak rozumiem...teraz masz dodatnie?

#5 2008-06-01

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Witej Radiv img/smilies/smile

Widze że Ciebie też ładnie potraktowała służba zdrowia za młodu...  ale spokojnie, my tu jeszcze z Nocikiem wykręcimy aferę img/smilies/tongueimg/smilies/tongueimg/smilies/tongue

Pozdrawiam i życze spoko wyniku!

#6 2008-06-01

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Hejka! Witaj na forum img/smilies/wink
Właśnie napisz jak reszta badań, Hbe i poziom wirusa, masz jakieś dolegliwości, 20 lat to kawał czasu na życie z tym cholerstwem
No i powodzenia na sesji img/smilies/042

#7 2008-06-02

radiv
Weteran

Hej,

Właśnie dziś rano miałem biopsję, nie było strasznie. Mam nadzieję, że jutro mnie już wypuszczą. Strasznie słabo karmią w szpitalu :]

HBe mam dodatnie, nigdy się nie leczyłem, natomiast zainteresowałem się tym, ponieważ byłem świadomym nosicielem HBV i postanowiłem zacząć to leczyć. Nie mam na razie żadnych objawów, które mógłbym powiązać z wirusem.

Próby wątrobowe mam lekko ponad normę, tj ok. 80-90 (jakaś jednostka), ale tego może być wiele przyczyn, bo mam skomplikowane zdrowie; poziom wirusa waha mi się od 10^6 do 10^8, niestety sporo.

Mam nadzieję, że lamiwudyna spowolni trochę rozwój wirusa, tak by wątroba się zregenerowała... może kiedyś będzie nas wszystkich stać np. na Hepserę, bo mnie niestety jeszcze nie img/smilies/sad

#8 2008-06-02

radiv
Weteran

Hepsera jest własnie jednym z tych leków kosztujących 2500 zł/miesiąc, NFZ tego leku jeszcze nie refenduje, mam nadzieje, że w ciągu kilku lat sytuacja osób z HBV się znacząco poprawi: będzie refundacja a lek będzie tańszy.

Wirusa w większości przypadków nie da się pozbyć, ale przy dobrej terapii da się z nim żyć. Można obniżyć jego ilość we krwi pozwalając wątrobie na samoregenerację, można pozbyć się HBe.

#9 2008-06-05

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Nie można tylko się pozbędziecie Hbe a potem Hbs. Mam nadzieję że niedługo wymyślą jakieś skuteczniejsze lekarstwa, medycyna tak idzie do przodu że jeszcze będziemy świętować koniec wzw Bimg/smilies/sterb026img/smilies/trink39

Stopka forum