Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-04-09

joandrzej
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Pytanie

Cześć forumowicze, mam takie pytanie. Niedlugo wybieram sie na zabieg lekarz zalecił badanie przeciwko wzw B i C. C wyszło ujemne natomiast przy B wyszlo sporo przeciwciał, natomiast ja miałem szczepienie przeciwko wzw B kilka lat temu(1999 rok) można rzec, że kilkanaście. Pytanie co oznaczają te przeciwciała czy te przeciwciała różnią się od przeciwciał osoby zarażonej, znaczy czy przeciwciała "szczepionkowe" to te same, które u osoby zarażonej. Pozdrawiam i życzę miłego dnia img/smilies/smile

#2 2015-04-09

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Re: Pytanie

Witaj!
Poczytaj sobie tutaj: http://www.hbv.pl/szczepienia.php
A w szczególności dział "Kto powinien się szczepić?".
Pozdrawiam!

#3 2015-04-09

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

Im więcej tych przeciwciał HBsAb (anty-HBs) tym lepiej. Osoba zarażona nie ma przeciwciał.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#4 2015-04-10

joandrzej
Poczatkujacy uzytkownik

W takim razie co pokazuje wynik osoby zarazonej? Pozdrawiam

#5 2015-04-10

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

HBsAg+

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#6 2015-04-10

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

"Wiele osób myli podobnie brzmiące wyniki badań (markery związane z HBV). Najczęstszą przyczyną niepotrzebnego niepokoju jest własnie dodatni wynik tych przeciwciał (antyHBs), który przez wielu mylnie jest utożsamiany z mającym miejscem zakażeniem HBV. Przeświadczenie o "dodatnim HBs" mylonym z "dodatnim HBs Ag" powoduje, że osoby te często piszą do nas pełne trwogi listy o następującej treści "Mam dodatni antyHBs. Prosze pomóżcie, bo nie wiem co dalej mam z tym zrobić."

Źródło: http://www.hbv.pl/badania_hbv.php

img/smilies/smile

#7 2015-04-10

joandrzej
Poczatkujacy uzytkownik

Dziękuję bardz!!!!!

Stopka forum