Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-03-03

aki
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Grupa FB

Siemano,
co myślicie na temat założenia tajnej grupy na FB?

明希

#2 2015-03-03

ankanusia
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Re: Grupa FB

A wiesz ze tez o tym wczoraj myślałam img/smilies/smile

#3 2015-03-03

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

tak tak! bedzie zywy moderator i latwiej sie bedzie spotkac/poznac i w ogole:)

#4 2015-03-03

karola-d26
Weteran

Super pomysł img/smilies/wink img/smilies/smile

#5 2015-03-04

aki
Weteran

Zamieściłem temat, a nie pomyślałem o Administratorze tego portalu...
może się wkurzyć, że z taką propozycją wyjeżdżam na jego ogródku...
Przepraszam Administratorze, wybaczysz?

明希

#6 2015-03-04

ankanusia
Weteran

A kto jest administratorem tego ogródka ?

#7 2015-03-04

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

administrator chyba już nie zajmuje się tym forum img/smilies/sad pisałem do niego email w sprawie że prywatne wiadomości nie dochodzą (tylko przez email jeśli ktoś to odblokował w profilu) i zero odpowiedzi.
grupa dobry pomysł, najlepiej o jakiejś niewinnej nazwie typu ... Carpe diem img/smilies/smile zresztą facebook chyba nie pokazuje kto dołączył do tajnej grupy ?

Ostatnio edytowany przez sorte (2015-03-04 )

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#8 2015-03-04

ankanusia
Weteran

Nie pokazuje. Grupa zamknięta to grupa zamknięta img/smilies/smile jestem w jednej i musiałam dostać zaproszenie od grupowicza żeby moc dołączyć

#9 2015-03-05

wątróbka
Weteran
Reputacja :  [+ 0/ -3 ]

Według mnie to niezbyt dobry pomysł. Mimo że nie ukrywam mojej choroby przed żadnym lekarzem, najbliższymi, to jednak nie chciałabym się tak afiszować na fb. Jednak facebook gromadzi te dane i zapisuje i mimo że i tak to mam w karcie choroby, a także jest to w sanepidzie, nie chciałabym otrzymywać reklam na komórkę od firm farmaceutycznych polecających "osłonowe" na wątrobę.Może brzmi to jak paranoja, ale po niedawnej operacji, otrzymałam telefoniczną ofertę od ubezpieczyciela AXY...Jak widać przepływ informacji jest błyskawiczny.

Poza tym, a raczej przede wszystkim, moi dalsi znajomi dowiedzieliby się o tym, że jestem nosicielem wzw b. Jak? Bardzo prosto: jak się tylko dołączy do grona, nawet o niewinnej nazwie, to taka informacja jest widoczna na głównej tablicy. Jak grupa będzie zamknięta, to tym bardziej zaciekawi i niepożądane osoby mogą chcieć się do niej zapisać. Wiem, wiem, że jak jest zamknięta, to niby nie widać, ale prawda jest taka, że to raz działa, a raz nie.
Nie jestem gotowa na taki coming-out, zwłaszcza, że wiele osób ma dosyć negatywne skojarzenia na temat "żółtaczki"-sama do niedawna dość sceptycznie reagowałam na doniesienia o wzw b, kojarząc to z brudem i rozwiązłością (zmieniłam swoje zapatrywania po usłyszeniu, że też się do nosicieli zaliczam).

Bardzo lubię odwiedzać to forum i czytać dyskusję, ale obawiam się, że gdyby wszyscy przenieśli się na fb, to musiałabym zrezygnować z uczestniczenia.

#10 2015-03-05

lenanika
Weteran

Zgadzam się, a także mam taką wątpliwość, że jak powstanie aktywna grupa, to podupadnie forum, które jest bardzo fajne, potrzebne i sprawdzone. Nie da się ogarniać dwóch miejsc naraz i po co? Z szacunku do starego, choćby, byłabym sceptyczna.

Po co też zamykać się? Rozumiem, że już na taką grupę nikt "z ulicy" nie dołączy - to przeczy idei pomagania.

#11 2015-03-05

ankanusia
Weteran

Może rzeczywiście forum upadnie jak będzie grupa na FB. To ja tez już nie chce grupy img/smilies/smile

#12 2015-03-05

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

ale wiecie co... z tym fb to racja, zapisuja wszystko i przetwarzaja... a grupa nie bedzie widoczna na tablicy, wlasnie sprawdzilam u siebie i kolezanki

#13 2015-03-05

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

Jeśli grupy tajnej na pewno nie widać nigdzie na fb, bo widze że informacje są różne, to ja jestem nadal za, każdy sposób żeby jakoś sobie pomagać jest dobry. A to że facebook zbiera informacje ... cóż, nie takie rzeczy ma pewnie niejeden i niejedna z nas w prywatnych wiadomościach img/smilies/wink

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#14 2015-03-05

Jutrzenka12
Weteran
Reputacja :  [+ 7/ -0 ]

Musicie wziąć pod uwagę, że do grupy zamkniętej równie dobrze może zapisać się ktoś nie chorujący na "B", ot tak z ciekawości. Ja jestem na nie, ale nie dlatego, że jestem chora. Do tej pory nie mam tam konta ani na żadnych innych portalach społecznościowych, ponieważ nie chciałabym by wszyscy o mnie wszystko wiedzieli. gdzie jestem, co robię. Dla mnie takie portale społecznościowe to już inwigilacja w czyjeś prywatne życie.

#15 2015-03-11

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

sorte napisał(a):

prywatne wiadomości nie dochodzą

Nie dochodzą jak masz zapchaną skrzynkę która ma określoną pojemność. Wywalajcie na bieżąco przychodzące i skrzynkę nadawczą i będzie gites img/smilies/smile

PS. zauważyłem że shoutbox się zepsuł. Moge wysłąć tylko kropkę a po wysłaniu tekstu widzę puste pole img/smilies/hmm

Co do pejsbuka, to czy aby na pewno to co będziemy tam pisać będzie anonimowe? Pomijając fakt, że mam tam tylko tak zwane img/smilies/big_smile lewe konto do obserwacji to chodzi mi o osoby które mają normalny profil. Ja bym osobiście olał fejsa i kontynuował pisanie tutaj. Chociaż z drugiej strony co będzie jak pewnego dnia strona zniknie z neta? Jak my się odnajdziemy? img/smilies/yikes

Ostatnio edytowany przez free_man (2015-03-11 )

#16 2015-03-11

Jutrzenka12
Weteran

No właśnie racja. Jak tu się później odnaleźć. Tym bardziej, że jestem zżyta z forum i w końcu też znalazł się ktoś ze Śląska:) Mowa o free_men.  Mam nadzieję, ze ktoś mądry założy nowe kiedy to zniknie a my grzebiąc w internecie wpadniemy na nowe forum. Ja miałam okazję przeżyć już coś takiego. Byłam kiedyś zarejestrowana na id.joe.pl Pewnego dnia zniknęła cała strona Joe. Nie było jej kilka miesięcy. Zniknęły wszystkie zdjęcia, muzyka, rozmowy listy i co tylko. Muzykę wrzucić mogłam jeszcze raz inne rzeczy też ale niestety rozmów na forach i bloga nie odzyskałam nigdy

#17 2015-03-11

yorke
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

Ja bym ogromnie żałował, gdyby forum przeniosło się na FB, ale równocześnie nie za bardzo w to wierzę. Coraz więcej ludzi nie chce mieć generalnie tam konta a tym bardziej pisać o swoich chorobach.
Natomiast martwi mnie, że nie ma tu żadnego admina. Pewnego dnia ktoś może to forum po prostu wyłączyć. Być może jakaś awaryjna grupa na Googlu lub FB byłaby dobrym zabezpieczeniem?

#18 2015-03-11

ankanusia
Weteran

Administratorem jest bądź był tomas10...pierwszy post w poznajmy sie img/smilies/smile. Forum założone jest na bezpłatnym serwerze a wiec nie wyłącza nam go z powodu braku opłat. Mój maz mówi ze może nawet udałoby sie złamać hasło..właśnie sie za to zabiera img/smilies/smileimg/smilies/smile myśle ze nikt nie ma nic przeciwko ???

#19 2015-03-11

ankanusia
Weteran

Niestety hasło nie zostało złamane img/smilies/sad

#20 2015-03-12

Donia2014
Weteran
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Ja tez wole tu pisac niz na fb , jest bezpieczniej img/smilies/smile

#21 2015-03-12

Jutrzenka12
Weteran

Szkoda, że nie złamał hasła, zrobiło by się z tego forum kogoś adminem. Ja wiem, że to nielegalne, ale w imię uratowania forum jak najbardziej pożądane:)

#22 2015-03-13

ankanusia
Weteran

Wydaje mi sie ze kiedy nie ma administratora tzn nie udziela on sie na forum od 2 lat to nie mamy wyjścia trzeba jakoś zdobyć te hasło lub dostęp do forum. Z drugiej strony wydaje nam sie ze forum nie powinno zginąć zniknąć bądź cokolwiek w tym rodzaju img/smilies/smile

#23 2015-03-13

aki
Weteran

Siema.
Przepraszam za brak aktywności. Dziś miałem biopsję...
Co do Grupy na FB to nie ma przymusu. Myślę, że to forum jest ok, jednak możliwości komunikacji tam są zupełnie inne. Niech Ci, którzy mają ochotę, niech znajda mnie na FB -Artur Flak. Zdjęcie profilowe mam takie samo. Co do archiwizacji postów i różnych tam rzeczy, to tutaj też to tak działa. Mało tego, można na forum wejść wprost z ulicy. Tam z grupy tajnej, nie zamkniętej, nie można nawet wyszukać w wyszukiwarce FB. Znajdźcie CarpeDiem... komu się uda?
pozdrawiam

明希

#24 2015-03-13

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Nie znalazłam grupy. Ale Ciebie znalazłam.img/smilies/smile

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#25 2015-03-13

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 16/ -1 ]

Polska służba to jest parodia jak wiecie 5 lat lecze się baraclude:P wcześniej leczyłem sie na koszarowej we wroclawiu zabrałem \stamtąd dokumentacje:P i co najlepsze odbieram telefon:P i informują mnie że zakwalifikowali mnie do terapii:P abym się  \stawił podziekowałem vbo leczę się w innej jednostce:P więc ktoś kto czeka na analogii we wrocławiu ma szanse:P telefon po 6 latach od wpisania mnie do kolejki:P

Stopka forum