Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-01-11

ktom
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Witam od ktom

Witam,

Moja historia mogłaby by być dość długa dlatego postaram się streścić co najważniejsze. Rocznik 1975, nie szczepiony, zero tatuaży , operacji też - poza jednym nieszczęsnym zabiegiem zszywania rozciętej nogi w 2012 oraz 2 gastroskopii w 2011 i 2012 r, seksualnie tak jak Pan Bóg przykazał - żona w najbliższym czasie robi sobie badania. Dzieciaki szczepione - starszy synek ma niepokojące objawy , będziemy go badać..
Od lat diagnozowany zespół jelita drażliwego, niespotykanie silna alergia sezonowa na pylenie roślin przechodząca w całoroczny nieżyt nosa i podrażnienie nosa. Od dawien dawna nadpobudliwa skór- świąd - zganialem zawsze na moja wszechobecna alergie.  Właściwie od lat błądziłem szukajc przyczyn mojego złego samopoczucia zganiając na na problemy jelitowe. W końcu 2014 roku się zaczęło . Do dotychczasowych problemów trawiennych, kolek jelitowych, doszły bolące plecy, zły stan psychiczny, brak sił, mdłości i brak apetytu. Zaczęło się szukanie przyczyny. Badania morfologiczne i usg wychodziły cały czas dobrze. Miałem też rezonans magnetyczny jamy brzusznej który nie wykazał nieprawidłowości w tym również wątroby. Gastrolog ukierunkował mnie na wątrobę no i wyszło niestety. HBs Ag dodatni, anty Hbs poniżej 2, Hbc total > 8. O dziwo ja człowiek przewrażliwiony na punkcie własnego zdrowia przyjąłem to bardzo spokojnie. Kiedy poczytałem poczytałem trochę już nie jest mi tak wesoło -zamartwianie się o siebie i najbliższych....

Ostatnio edytowany przez ktom (2015-01-11 )

#2 2015-01-11

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Re: Witam od ktom

Witaj ktom na forum. Trzeba znalezc pozytywy w sytuacji. Przynajmniej wiesz co ci jest. Teraz bedziesz o siebie dbal, zero alkoholu, przede wszystkim bedziesz monitorowac watrobe i reszte wynikow. Dzieci twoje zapewne byly zaszczepione na hbv?? Wiec nie martw sie na zapas ze ich zaraziles. A ty musisz przede wszystkim poznac stan swojej watroby, biopsja lub fibrisksn , bo od tego zalezy dalszy plan dzislania. Leczenie ewentuslne czy monitorowanie, musisz tez poznac ilosc wirusa czyli hbv dna. No i czy to postac przewlekla? Napewno madre glowy tego forum odpowiedza ci wiecej img/smilies/smile

Nie martw sie na zapas. Oswoisz sie z tym nieproszonym gosciem.

#3 2015-01-11

ktom
Zaawansowany uzytkownik

No właśnie. Doktora zakaźnik powiedział ze na razie monitorujemy hormony i czekamy 2-3 miesiące. We własnym zakresie robię sobie Hbv DNA , wynik będzie za 2 tygodnie. Nie wiem co z biopsją- to poważne badanie ? Robić to prywatnie czy czekać na decyzje dr. Ogólnie nie czuje się bardzo źle, bardziej czuje osłabienie i psychika mi siadła.
Apropo alkoholu. Do niedawna lubiłem wieczorkiem wypić kieliszka czystej lub wina (piwa nie pijam od 2 lat), nawet powiem szczerze czułem się całkiem dobrze po takim "zabiegu". Niegdy nie piłem dużych ilości - jak to się mówi nie miałem do tego zdrowia. A teraz czasami tego brakuje jak wieczorem nachodzą człowieka czarne myśli .
Tak wogóle to psychika mnie strasznie wykańcza . Jestem typem zadaniowca. Jak komuś coś obiecał lub termin goni zaczyna się spanie po 4 godziny , nerwówka i rewolucje jelitowe. Już teraz jestem szczupły , brakuje 4-5 kg do lepszego samopoczucia . Staram się dobrze odżywiać, jeść często małe porcje ale waga raczej lekko w dół co mnie martwi. Jak sadze to przede wszystkim wina moich znerwicowanych źle pracujących jelit. Czy Hbv  też powoduje standardowo problemy z trawieniem ?

#4 2015-01-11

olik
Weteran

Na twoim miejscu zrezygnowalabym z alkoholu zupelnie. Zamiast biopsji zrob sobie fibroscan koszt ok 400 zl. Na biopsje musi cie skierowac lekarz. Interesujace twoje problemy z trawieniem ja odkad pamietam mam problemy z jelitsmi ... Ciagle. Wiec moze to jest powiazane z hbv. Chic moj lek uwaza ze niekoniecznie

#5 2015-01-11

ktom
Zaawansowany uzytkownik

ZJD podobno problem głowy . U mnie zgadza się o tyle ze potrzebuję "sanatoryjnych" warunków żeby jako tako funkcjonować. Jak tylko zacznie się nerwówka nie śpię , jelita wariują i waga spada. Nie wiem jak wirus ma się do tego. Gastrolog ostatnio wspomniał bez specjalnego przekonania ze nie ma. Sadzę że na pewno nie pomaga..

#6 2015-01-11

olik
Weteran

A masz zdiagnozowane ZDJ? Bo pomimo moich objawow po 2 kolonoskopiach na przelomie kilku lat u mnie wykluczono. Tzn nie da sie jednoznacznie stwierdzic. Tak mam na wyniku. Wiec moze to jednak od hbv... Nie wiem

#7 2015-01-11

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Witaj ktom na forum. Czy leczyłeś kiedykolwiek schorzenie jelit? Czy brałeś lub bierzesz leki sterydowe na to schorzenie?
Co do HBV, to jesteś na samym początku drogi. Czekają Cię badania, czeka monitorowanie, być moze, w przyszłości (lub teraz) leczenie. Musisz nauczyć się cierpliwości, bo ta choroba jest inna od wielu. Musisz zmienić nastawienie. Niestety tak jest.
Czekaj na wyniki i w międzyczasie unikaj alkoholu.Musisz poznać stan swojej wątroby. Upewnij się,ze najbliżsi są zaszczepieni.
Witaj, raz jeszcze, na forum.img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Bogusia (2015-01-11 )

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#8 2015-01-11

ktom
Zaawansowany uzytkownik

Nie leczyłem się na jelita , na pewno nie biorę sterydów. Mam z nimi koszmarne problemy, bardzo mocno powiązane z aktualną kondycja psychiczną. Sadze że być może z tego powodu mam tez problemy z podniesieniem wagi , po prostu mam złe wchłanianie. Oczywiście jest podejrzenie nietolerancji glutenu. Ostatnio gastrolog zlecił mi zrobienie w tym kierunku badania na przeciwciała transglutaminowe - jeśli dobrze go rozczytałem

#9 2015-01-11

Bogusia
Weteran

Mam na myśli leki sterydowe ,typu Prednizon. Nie sterydy anaboliczne.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#10 2015-01-11

Bogusia
Weteran

To dobrze,ze dochodzisz do źrodła. To są przykre schorzenia. Mój dorosły syn choruje na zespół nadwrażliwego jelita. Podobnie jak u Ciebie, wpływa to ogromnie na jego psychikę.

Stopka forum