Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-05-08

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Krew na przechowanie / organy do przeszczepu

Witam,

zastanawia mnie jedna rzecz, nie mogę być honorowym krwiodawcą z wiadomych powodów a czy mógłbym oddać krew na przechowanie dla samego siebie? słyszałem że jest taka opcja ale czy wezmą ją ode mnie? niby zawsze mogą w razie potrzeby dać mi zdrową krew z tej samej grupy a co jesli akurat nie będą mieli takiej? mam AB RH+ img/smilies/smile,

i druga częśc mojego pytanka img/smilies/smile, czy po mojej śmierci (wypadek itp.) moje organy są do wyrzucenia czy mogli by je dać np. jakiemuś innemu nosicielowi? wiem że to trochę głupie ale fakt że wszystko jest do spalenia troche mnie przeraża img/smilies/smile, np. jest sytuacja ze moje serce pasowałoby dla jakiegoś biorcy ale jest error bo mam HBS+, a jesli ten ziom też miałby HBS+ to mogli by mu dać moją pompkę?

pozdrawiam img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez free_man (2008-05-08 )

#2 2008-05-08

Not
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Re: Krew na przechowanie / organy do przeszczepu

z krwia nie mam pojecia dawca byc nie mozesz dla kogos obcego napewno, a dla siebie hmm ... ??
Jesli chodzi o organy to tez juz o to pytalam kogos i dowiedzialam sie ze krwi i watroby nie mozna, inne organy TAK img/smilies/smile , ale nie wiem jak to z tym do konca skoro wirus jest w naszym oranizmie jest tez w innych organach ...

#3 2008-05-08

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Re: Krew na przechowanie / organy do przeszczepu

Krew ma bardzo krótką datę ważności, praktycznie można ją przechowywac niewiele ponad miesiąc, więc nie ma co.
Z organami to nie mam pojęcia jak to jest, ale myślę że profilaktycznie idą to spalenenia.

Stopka forum