Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-04-17

Dabla
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Witam!!!

Mam 26 lat, dowiedziałam się o tym, że mam WZWB w październiku 2007. Za pierwszym podejściem wynik okazał się niepewny, za drugim niestety pozytywny. Myślę, że zostałam zarażona w szpitalu tak około 2001 roku. Aspat i alat mam jak na razie w normie. Zrobili mi testy na przeciwciała mam wszystkie oprócz oczywiście przeciwciał hbs img/smilies/tongue. Bardzo się z
tego cieszę. Poziom wirusa we krwi  będę miała oznaczany dopiero w maju. Na razie czuję się dobrze (czasami trochę poboli mnie w prawym boku, ale brałam ostatnio toksyczne i ciężkostrawne leki to pewnie przez nie).

Ostatnio edytowany przez Dabla (2008-04-17 )

#2 2008-04-17

Not
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Re: Witam!!!

Witaj!
To fajnie ze wyniki jak na razie w normie img/smilies/smile . Z lekami musisz niestety uwazac bo watroba od razu daje o sobei poznac...
Jak najnizszego poziomu wirusa ci zycze!

pozdrawiam!

#3 2008-04-18

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Hejka img/smilies/smile u mnie było podobnie pierwszy wynik wątpliwy drugi dodatni a teraz czekam na określenie poziomu wiremii. Życzę nam wszystkim jak najniższego poziomu dziada!img/smilies/sterb026

#4 2008-04-18

Dabla
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Jestem ciekawa jak oni sterylizują te narzędzia, że cały czas kogoś zarażają pewnie myją je w ludwiku img/smilies/lol Rączek pewnie też nie łaska umyć po poprzednim pacjencie.

#5 2008-04-18

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Witaj Dabla img/smilies/smile

życzę niskiego poziomu owego gnojka we krwi img/smilies/smile) i pozdrawiam!

#6 2008-04-18

Rani
Moderator

Dabla masz racje że wielu lekarzy nie myje rak zwłaszcza Ci starszej daty, sama jestem lekarką więc widzę co się dzieje, im wyżej ktoś stoi w hierarchii tym niby mniej zakaża, taki profesor to sterylny jest img/smilies/stupid2
Co do zakażenia to bardzo często dochodzi do niego u dentysty, prywatne gabinety nie mają praktycznie kontroli sterylizacji!

#7 2008-04-18

toroszka
Weteran
Reputacja :  [+ 5/ -2 ]

Witaj Wszyscy się zastanawiamy gdzie mogliśmy sie zarazić. Mozna sie zarazic w wielu miejscach. Ostatnio widziałam jak u fryzjera zacięto facet maszynką, zatna następnegi i gotowe. Nikt o tym nie pisze ale można się zarazić przecież drogą seksualną. Ja np tego nie wykluczam bo miałam kilku facetów w życiu .
Życze mało kopiii !

#8 2008-04-19

Not
Weteran

Ja sie nie zastanawiam ja to wiem na 100% a nawet na 200%, wlasnie jak mnie pyatalas jak to zrobilam ze mam hbs-... no wlasnie ze zalezne jest to od przebycia choroby ja krotko od zarazenia mialam objawy jak juz gdzies w jakims poscie pisalam zabarwione bialka oczne, skora zolta, wymioty, goraczka itd. Dokladnie nie pamietam ale moj lekarz mi mowil ze te osoby u ktorych objawy wystapia od razu i z takim nasileniem, zdrowieja w 99%, wiec tak wyzdrowialam.
Objawy te wystapily nie dlugo po moim przebuciu w szpitalu gdzie dostawalam zastrzyki mialam 6-7 lat. 1 raz w szpitalu, w ktorym jak sie okazalo w trakcie sprawy sadowej ktora zalozyli moi rodzice znalezli pootwierane strzykawki, igly itd,poniewaz
w te opakowania wkaldali uzywane igly, wygotowane czy co oni tam robili z nimi...
He he koszmar suk**syny i tak odrzucili moja sprawe mowiac ze moglam zarazic sie przez seks w wieku 6-7 lat loooooool.
Byc moze dzis by inaczej potoczyl sie ta sprawa bo czasy sa inne...

#9 2008-04-19

toroszka
Weteran

No oczywiscie ze nie przez seks w takim wieku img/smilies/smile Not sory, że pytam ale przegladałam sobie posty i gzieś mi sę obił twój wspi  w którym pół roku temu pisałaś ze masz wiremię ponizej 200 kopii ... i chyba HBS a teraz napisałaś ze wyzdrowiałaś w wieku dzięcięcym. Mam rację czy coś pokręciłam Moze u Was lekrze inaczej patrzą na tego typu przypadki?

#10 2008-04-20

Not
Weteran

czasem pisze chaotycznie i moze dlatego nie zrozumialas img/smilies/wink , sprobuje jasniej img/smilies/smile.
HBS i  HBE mam ujemne. Kopi mam mniej niz 2000 , dziwny wynik ale tu maja jeszcze starsza maszyne ktora wykrywa tylko do 2000, wiec moge miec 0 ale takze moge miec 1999 kopii nie wiadomo bo taki sprzet w tym laboratoriu tu maja. Ale reszta wynikow mowi ze jest 0 ... bo nie wiem czy mozna miec kopie wirusa jesli hbe i hbs jest  ujemny...
Wyzdrowialam ale nie mam pojecia kiedy objawy mialam juz jako dziecko, ale kiedy mi znikl hbs nie wiem. Podejrzewam ze gdzies 3 lata temu ale nie jestem pewna bo musiala bym w starsze wyniki zagladnac ale to nie dzis juz za pozno img/smilies/wink.
Nie zajmowalam sie ta choroba przez 16 lat (nie robilam wynikow, bo zaden lekarz nie skierowal mnie na nie), przez ten czas nawet nie wiedzialam prawie nic o wzw, nie prowadzilam diety, jakby nigdy nic az w oncu sie odezwala.... od  2-3 juz lat.
Wiec nie mam pojecia co kiedy, jaki zniklo poprostu tak jakbym przespala ten 16sto letni okres...
Mam nadzieje ze troche jasniej img/smilies/smile, rany jak ja czasem krece te zdania img/smilies/wink ...

#11 2008-04-20

Not
Weteran

Sprawdzilam wyniki z przed 3 lat ale nie znalazlam tam na to odpowiedzi kiedy mi znikl hbs ale znalazlam ze 3 lata temu mialam tylko 2 antyciala a ostatanie co robilam we wrzesniu 07 juz sa 3 antyciala. To ja nie wiem tam cos sie jeszcze czasem dzieje ze uaktywnil sie 3 czy jak...

#12 2008-04-20

Rani
Moderator

A to mma pytanie o tego fryzjera, czy mówicie mu że jesteście nosicielami? w sumie przy samym czesaniu nie ma kontaktu z krwią. Boję sie ze jak powiem to mnie nie obsłużą bo stwierdzą że jestem jakaś trendowata img/smilies/hmm

#13 2008-04-20

Rani
Moderator

Też sie boję o tego HCVa w sumie nie wiem gdzie złapałam HBV więc jak mogę sie ustrzec przed tym gorszym?! Właściwie powinien się człowiek zamknąc w domu i do niczego nie dotykać img/smilies/sad bez sensu te wirusy img/smilies/1087

#14 2008-04-23

toroszka
Weteran

Not napisał(a):

czasem pisze chaotycznie i moze dlatego nie zrozumialas img/smilies/wink , sprobuje jasniej img/smilies/smile.
HBS i  HBE mam ujemne. Kopi mam mniej niz 2000 , dziwny wynik ale tu maja jeszcze starsza maszyne ktora wykrywa tylko do 2000, wiec moge miec 0 ale takze moge miec 1999 kopii nie wiadomo bo taki sprzet w tym laboratoriu tu maja. Ale reszta wynikow mowi ze jest 0 ... bo nie wiem czy mozna miec kopie wirusa jesli hbe i hbs jest  ujemny...
Wyzdrowialam ale nie mam pojecia kiedy objawy mialam juz jako dziecko, ale kiedy mi znikl hbs nie wiem. Podejrzewam ze gdzies 3 lata temu ale nie jestem pewna bo musiala bym w starsze wyniki zagladnac ale to nie dzis juz za pozno img/smilies/wink.
Nie zajmowalam sie ta choroba przez 16 lat (nie robilam wynikow, bo zaden lekarz nie skierowal mnie na nie), przez ten czas nawet nie wiedzialam prawie nic o wzw, nie prowadzilam diety, jakby nigdy nic az w oncu sie odezwala.... od  2-3 juz lat.
Wiec nie mam pojecia co kiedy, jaki zniklo poprostu tak jakbym przespala ten 16sto letni okres...
Mam nadzieje ze troche jasniej img/smilies/smile, rany jak ja czasem krece te zdania img/smilies/wink ...

Jejku dziwne. Jak HBS ujemny to kopii nie powinno być. Moim zdaniem powinni napisać, ze kopii nie stwierdzono a czemu piszą, że poniezej 200 - nie pytałaś w labpolatorium? Ciekawa jestem jak to wyglada? Czy oni nie wiedzą czy kopie są czy nie ma????

#15 2008-04-23

Not
Weteran

pytalam o co chodzi z ta kopia wirusa no i wlasnie tak mi powiedzieli ze maszyna wykrywa do 2000 a jesli jest mniej to juz nie ... Czytalam o tym tez w internecie i ze w polsce juz nie uzywa sie tych maszyn tylko takich z dokladnoscia do 50 albo i nawet juz dokladniejszych.
Ale jesli lekarze uwazaja ze wyzdrowialam to raczej nie moge miec kopii ... Czemu nie napisali ze nie ma kopii hmm nie wiem, jeszcze zapytam ale to za jakies 2 miesiace pewnie jak mnie zacznie znowu bolec ... bo wczoraj wlasnie bylam u lekarza wiec pytanie musi poczekac no i odpowiedz tez.

Stopka forum