Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2014-08-01

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

Re: wątek dla ciężarnych oraz mam hbs +

bakterie w moczu to nic strasznego pod warunkiem,że nie ma objawów, występuje to dość często, tak często że mnóstwo osób nie wie o tym, że je ma.

Trochę jestem zdziwiona tym antybiotykiem, miałam mnóstwo bakterii w moczu i wystarczył uro furaginum, teraz jak jestem w ciąży wyszły nieliczne i dostałam furoxin plus przez miesiąc.

Nic strasznego i nie ma związku z wątrobą. A najlepiej pić żurawinę, większość specyfików w aptece na bakterie w moczu ma właśnie żurawinę w podstawowym składzie

Ostatnio edytowany przez MagdalenaGdynia (2014-08-01 )

#27 2014-08-01

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

stara, ja mialam 500. poza tym lekarz powiedzial ze oni to badaja tak ze wkladaja lakmusek do mczu i jaki kolor wyjdzie tak na oko ocenia ja ilosc. liczy sie metoda pod mikroskopem, manualna

#28 2014-08-01

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

magda pamietaj zeby nie brac furaginy w ciazy ani przy karmieniu

#29 2014-08-01

nikoleta
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -103 ]

Ostrzeżenia: 6

dzięki dziewczyny img/smilies/wink bo się kurde można zestresować img/smilies/smile we wtorek mam lekarza zobaczymy co powie

#30 2014-08-01

lenanika
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

mam jedno i też dowiedziałam się w ciąży. nie panikowałam bo też nie zdawałam sobie sprawy. gin też potraktował lekko - a zbadać aspaty alaty, jak w normie to nie ma problemu. ale skierował na Smolucha, tam zrobili mi badania w około 6 msc, w tym wiremię, która była poniżej 2 tys, więc też mnie uspokoili i dali receptę na immuno. Spontanicznie, po trzech latach od porodu, w lutym, powtórzyłam prywatnie wiremię, tak mnie coś tknęło, a tu 16 tys, no i afera, biopsja i leczenie w perspektywie. teraz zbadałam i mam 12 tys, nie wiem czy to spadek czy losowe wahnięcie i w ogóle co myśleć, czy to wysoko, itp. Nie wiem, czy skoczyło od ciąży czy po prostu miało skoczyć, jakbym miała wyrokować, to skoczyło mi nie od ciązy, którą w sumie dobrze przeszłam, ale od trudów potem - płacze, uwiązanie, zabieganie, itp. Nad tym bym pracowała - żeby nosicielka miała jakieś ulgi w tych tematach:) a Tobie / Wam badali / będą badać wiremię? jak się miała do ciąży, przed i po?

#31 2014-08-01

MagdalenaGdynia
Moderator

pewnie dlatego dostałam furoxin, podobno jest właśnie na bazie żurawiny dlatego bezpieczny ale jeśli gin zapisała to pewnie wie co robić img/smilies/smile

ja miałam 2892 ilość/ul z czego przelicza się ilość/ul/6,4 = ilość w polu widzenia, norma <400

plus lekko podwyższone wałeczki patologiczne i nabłonki płaskie a pech chciał że dokładnie w tym samym czasie zdawałam egzamin państwowy zawodowy właśnie z analizy moczu ( analizator + badanie moczu pod mikroskopem ).

lenanika afera to może przesada, skok z 2 tysi na 16 to nie aż taki skok ale wg załącznika do kwalifikacji do leczenia każdy wynik powyżej 2 tysiecy jednostek daje podstawy do skierowania na biopsję i inne badania krwi hbe itp wtedy najważniejszy jest wynik biopsji, on daje obraz stanu wątroby i dalszego postępowania

ja już jestem umówiona na 20 tc na wizytę, wiremia w 28 tygodniu, to norma dla cieżarnych hbs plus, moje ostatnie wyniki po interferonie 71 tysięcy ( przed leczeniem 6 tysięcy ), jeśli jak to Pani dr ujęła,nie podskoczy do np 2 milionów nie ma czym się martwić, w innym wypadku włączą leczenie pod koniec ciąży aby obniżyć wiremię.

jak tylko będę miała wyniki i skalę porównawczą oczywiście napiszę

#32 2014-08-01

MagdalenaGdynia
Moderator

Monik, pasek- jak od testu ciążowego z odczynnikami wkłada się do moczu, potem do analizatora i wyskakują wyniki, każde laboratorium robi inaczej, jedne tylko z analizatora, inne i analizator plus metoda pod mikroskopem. to jak badanie krwi - morfologia z rozmazem lub bez

#33 2014-08-01

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Lenanika a jaki masz stan watroby? ? Leczysz sie??

#34 2014-08-01

lenanika
Weteran

z biopsji stan zap 1/2, zwłóknienie 1, jestem zapisana na leczenie. myślicie, że powinnam? będę jeszcze badać wiremię przed ostateczną decyzją, podobno kolejka potrwa jeszcze ok rok...

#35 2014-08-01

olik
Weteran

Chyba sie juz kwalifikuujesz choc to ciagle b dobre wyniki. Ja mam minimalne zapalenie wiremia 2600 IU lekarz kaze czekac

#36 2014-08-02

lenanika
Weteran

A to super:)) a jak długo masz wirusa, wiesz?

#37 2014-08-02

olik
Weteran

Mam 36 lat.nue mam pojecia od kiedy.ale skoro przeszlo w faze przewlekla to pewnie od niemowlaka...

#38 2014-08-02

lenanika
Weteran

super, tak dalej trzymać! img/smilies/smile) spotkałam ostatnio w szpitalu kobietę, która miała 60 lat, kiedyś hb +, odradzili jej 20 lat temu interferon (jedna lekarka ją raczej zniechęciła choć ogólnie kazali) a teraz 20 lat temu, ma samoistnie niewykrywalny. różnie mogło się to potoczyć, wiadomo, ale wyszło w tym wypadku dobrze, może to i Twoja historia? wyjeżdżam na dobę, więc nie odpiszę szybko ,pozdrawiam i serdecznie gratuluję:))

#39 2014-08-02

MagdalenaGdynia
Moderator

faza przewlekła jest w każdym przypadku jeśli nie doszło do samoistnej elimanacji pół roku od zakażenia. Nie zakładajmy, że każda osoba z przewlekłym wzw od razu ma to od niemowlaka img/smilies/wink

lenanika masz stan zapalny i jest włóknienie, to sygnał, że coś się dzieje.

20 lat temu mi też odradzano interferon ale to tylko dlatego, że mam w rodzinie lekarza z innego miasta który był w temacie. Były to zupełnie inne interferony niż kiedyś. w 1994 pierwsze wersje zaczęły wchodzić dopiero do Polski. Dzieci w tamtych czasach leżały na oddziałach onkologicznych a nie hepatologicznych. To była zupełnie inna bajka ale jedno jest pewne; na temten czas decyzje o odsunięciu leczenia lub przyjęciu były tak naprawdę loterią bo nie było takich badań jak teraz, chociażby hbv dna, genotypów, hbs ilościowo itd, opierano się głównie na biopsji.

a z tą pacjentką weź pod uwagę, że została zakażona w wieku średnim 60-20=40 lat uśredniając ale nawet jeśli została zakażona w wieku lat 25-35-40 to jest wiek dorosły. Takie przejście zakażenia wygląda inaczej niż u osób zakażonych we wczesnym dzieciństwie. I ona też miała fazę przewlekłą, u takich osób rzadko bo rzadko ale częście niż u zakażonych w dzieciństwie dochodzi do samoistnej eliminacji antygenu hbs. U tych zakażonych w dzieciństwie nie ma na to praktycznie szansy.

#40 2014-08-02

olik
Weteran

Ale ta pani mogla nie wiedziec od kiedy jest zarazona...moze jej wykryli jak misla 30 pare...

#41 2014-08-02

MagdalenaGdynia
Moderator

racja, faktycznie img/smilies/smile teoretycznie tak mogło być, mi chodzi tylko o przedstawienie porównania przejścia fazy w przewlekłą u osób zakażonych jako niemowlę oraz jako dorośli. Jeśli doszlo u niej do eliminacji antygenu ( choć zostało napisane że "ma samoistnie niewykrywalny -nie wiem czy antygen czy hbv dna, ludzie często to mylę, lekarz mówi niewykrywalny a oni myślą że zwalczyli antygen ) to zakładam, że została zakażona jako dorosły człowiek, prawdopodobieństwo eliminacji u osób zakażonych w dzieciństwie jest praktycznie zerowe.

dla chętnych: http://www.stopnop.pl/images/PDF/zdrowie/opinia.pdf

szczepionki zawierające tiomersla ( czyli związki rtęci oraz te w których tiomersal wycofano )

Ostatnio edytowany przez MagdalenaGdynia (2014-08-02 )

#42 2014-08-02

olik
Weteran

Lenanika napisala ze ma niewykrywalny wiec ja mysle ze ma hbv dna niewykrywne...  :)ale skoro udalo jej sie dociagnac do 60 bez leczenia to tylko pozazdroscic img/smilies/smile mozna? Mozna.

#43 2014-08-02

MagdalenaGdynia
Moderator

teoretycznie, ja niestety nie jestem optymistą w tym zakresie, wyniki badań mówią jasno - liczy się ilość cccDNA, hbv dna może być niewykrywalne a i tak dochodzi do zmian w wątrobie, niestety u nas ilościowego cccDNA jeszcze się nie wykonuje, czekam na to z ogromną nadzieją img/smilies/smile

#44 2014-08-02

olik
Weteran

Ale przyznaj Magda ze fajnie byloby dozyc 60 z niewykrywalnym lokatorem. img/smilies/smile

#45 2014-08-02

nikoleta
Weteran

img/smilies/smile Olik dozjemy chyba co wierze ze chociaz do 60 kurde marzenie

#46 2014-08-02

MagdalenaGdynia
Moderator

no pewnie, mi tam niewykrywalne hbv dna w zupełności do szczęścia by wystarczyło img/smilies/smile

#47 2014-08-02

nikoleta
Weteran

a tam niech jest troche wykrywalne ale byle by nie wysoko i aby do tej 60 spokojnie dojechać kurde mamy dzieci w drodze chociaz wychowac je na ludzi

#48 2014-08-02

nikoleta
Weteran

Madziu a ja mam takie pytanie jesteś obeznana czy w trakcie ciazy wiremia moze kjakos drastycznie podjesc czy raczej nie ma ciaza na to wplywu?

#49 2014-08-02

MagdalenaGdynia
Moderator

ja słyszałam historie że w ciąży spada wiremia ale to jest do potwierdzenia, doktórka mówiła że przypadki drastycznych skoków są bardzo, bardzo rzadko i żeby się na nie nie nastawiać img/smilies/smile

#50 2014-08-02

nikoleta
Weteran

A czy stan watroby moze sie zmienic jakos ciaza obiciąza z 1 dzieckiem u mnie nic sie nie wydarzylo

Stopka forum