Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-06-26

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

wątek dla ciężarnych oraz mam hbs +

Prędzej czy później trzeba było taki wątek utworzyć img/smilies/big_smile

dziewczyny, rady, rady, rady!

w którym tygodniu ciazy mialyście robioną wiremię?

jaką szczepionkę anty hbs wybrałyście?

jak to wygląda z immunoglobuliną? przy informacji, że matka jest hbs plus jest na stanie szpitala i jest refundowana?

#2 2014-06-26

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 18/ -5 ]

Re: wątek dla ciężarnych oraz mam hbs +

ja wiremie mialam robiona w polowie ciazy, ale dlatego ze sama chcialam (pakiet) bo zakaznik powiedzial ze nie ma sensu, bo mam ogolnie malawa wiec nic by to nie zmienilo.

szczepionke wybralam jednak hepavax gene tf

w szpitalu w wawie traktowali mnie super, czulam sie normalnie.

immuno jest na stanie, refundowana (dla pewnosci czy ja maja upewnilam sie u mojej poloznej), dostala krotko po porodzie, pozniej szczepionke.

#3 2014-06-26

MagdalenaGdynia
Moderator

no moja zakaźnik powiedziała że jak będę w ciąży mam się zjawić o ile dobrze pamiętam, bo muszę do niej jechać się upewnić, w 24 tygodniu i w zależności od wiremii włączą analogi na koniec lub nie. Ale mówiła też że prawdopodobieństwo drastycznego skoku do milionów praktycznie żadne, jeszcze się z czymś takim nie spotkała

muszę poczytać o tej szczepionce i ogarnąć ten temat

#4 2014-06-26

Monik
Weteran

ja sie na nia zdecydowalam bo nie ufam wielkim koncernom(engerix), to koreanskie gowno odpada, innych nie ma.
jesli chodzi o porod to czy cc czy sn to bez znaczenia dla hbs+, wiecej szkody robi gbs+ ktory nie zostal wykryty i nie zostal podany antybiotyk. ale spokojnie, masz jeszcze DUUUŻO czasu, ktory wbrew pozorom leci bardzo wolno:)

#5 2014-06-28

Jutrzenka12
Weteran
Reputacja :  [+ 7/ -0 ]

MAGDA MOJE NAJSZCZERSZE GRATULACJE:) GŁOWA DO GÓRY MUSI BYĆ DOBRZE:)

#6 2014-06-28

MagdalenaGdynia
Moderator

dziękuję img/smilies/smile

#7 2014-06-30

Monik
Weteran

teraz dopiero sprawdzilam badania i te wszystkie na hbv, rozyczke, toxo, wr itd mialam robione w 6tyg bo w sumie im wczesniej sie wykryje tym lepiej, aczkolwiek nie wiem co wtedy sie robi.

aa i koniecznie zbadaj sie na hiv- 2 badania sa bezplatne w ciazy- na poczatku i na koncu

ps- wyczysc skrzynke bo masz pelna:)

#8 2014-06-30

MagdalenaGdynia
Moderator

wyczyszczona img/smilies/wink mam nadzieję, ze jakieś badania skieruje na następnej wizycie 10 lipca, ale jutro mam też wizytę na nfz do gina, ściemnę że zrobiłam tylko betę, zobaczę co zaleci ale znajome mówily, że badania miały w większości w późniejszych tygodniach robione, może z tego względu żenie wiadomo czy ciąża wogóle przetrwa?

skrzynka pusta img/smilies/wink

#9 2014-06-30

Monik
Weteran

na nzf jest taka mozliwosc:) szkoda marnowac pieniadze;p

prywatnie pewnie szybko cos dostaniesz:)

#10 2014-06-30

MagdalenaGdynia
Moderator

ta moja co chodzę prywatnie część badań zleci na nfz bo pracuje te w przychodni ale wole te standardowe wizyty mieć u niej prywatnie, na nfz kolejki jak cholera,każda kobieta na szybkiego bo tylu pacjentów, więc na badania będę chodzi na nfz a tak prywatnie

#11 2014-06-30

Monik
Weteran

juz ci ktos wczesniej mowil ze fibro w ciazy jest zakazany, poza tym nic by to nie wnioslo bo nie zaczniesz leczenia

#12 2014-07-01

MagdalenaGdynia
Moderator

jeśli mocz jest ok nie martwilabym się, pisz nikoleta, w końcu od tego jest ten wątek

#13 2014-07-17

MagdalenaGdynia
Moderator

Monik napisał(a):

ja sie na nia zdecydowalam bo nie ufam wielkim koncernom(engerix), to koreanskie gowno odpada, innych nie ma.
jesli chodzi o porod to czy cc czy sn to bez znaczenia dla hbs+, wiecej szkody robi gbs+ ktory nie zostal wykryty i nie zostal podany antybiotyk. ale spokojnie, masz jeszcze DUUUŻO czasu, ktory wbrew pozorom leci bardzo wolno:)

MONIK zaczęłam czytać i podobno wszędzie są dostępne dwie szczepionki engerix i euvax, podobno euvax to ten koreański shit, jeszcze nie doczytalam o tej co Ty wybrałaś ale zaraz się za to zabiorę

#14 2014-07-17

Monik
Weteran

sa 3 dostepne, nie wszedzie jest hepavax podobno, ale ja sie nie spotkalam z brakiem, ta jest darmowa tez.

#15 2014-08-01

lenanika
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

ja miałam bakterie w moczu, nie pamiętam już jakie, i brałam antybiotyk na którym wyraźnie było napisane że nie w ciąży, ale lekarz śmiał się i kazał brać, to chyba częsta sytuacja więc nie łączyłabym jej z wątrobą. ja w każdym razie wzięłam ten antybiotyk i niczego to chyba nie zmieniło, w sensie nie zaszkodziło. był to chyba drugi trymestr, ale pewna już nie jestem.

#16 2014-08-01

lenanika
Weteran

aha i ja w ogóle miałam bakterie streptokoki i dostawałam antybiotyk dożylnie co 6 godzin w czasie porodu (18 godzin!), też się bałam, ale wszystko było ok, to znaczy jeśli chodzi o te bakterie, bo po za tym szpital cyrk, ale to też chyba częste:)

#17 2014-08-01

lenanika
Weteran

Nic nie wiem o kłębuszkowym, ale rozumiem martwienie się, ja całą ciąże się zamartwiałam o wszystko, a potem tylko gorzej - martwiłam i martwię się jeszcze bardziej;) ale wiadomo, że większość zmartwień nie sprawdza się, poza tym lekarze mają sposoby praktycznie na wszystko jak się wie i kontroluje, a zaskakuje człowieka ostatecznie i tak coś innego... pozdrawiam Cię serdecznie, pisz co się wyjaśni!

#18 2014-08-01

Monik
Weteran

leukocyty w ciazy to norma, tak juz jest ze ciezarne maja wiecej. pozniej w okolicach 25+ tygodnia moze byc kolka nerkowa, kamien bo dziecko uciska te okolice a dieta sprzyja kamieniom. takze jak tylko zacznie bolec pecherz i nerka to w te pedy do lekarza.
dodam ze rodzenie dziecka jest mniej bolesne i przyjemniejsze niz rodzenie kamienia:)

#19 2014-08-01

MagdalenaGdynia
Moderator

bakterie w moczu to nic strasznego pod warunkiem,że nie ma objawów, występuje to dość często, tak często że mnóstwo osób nie wie o tym, że je ma.

Trochę jestem zdziwiona tym antybiotykiem, miałam mnóstwo bakterii w moczu i wystarczył uro furaginum, teraz jak jestem w ciąży wyszły nieliczne i dostałam furoxin plus przez miesiąc.

Nic strasznego i nie ma związku z wątrobą. A najlepiej pić żurawinę, większość specyfików w aptece na bakterie w moczu ma właśnie żurawinę w podstawowym składzie

Ostatnio edytowany przez MagdalenaGdynia (2014-08-01 )

#20 2014-08-01

Monik
Weteran

stara, ja mialam 500. poza tym lekarz powiedzial ze oni to badaja tak ze wkladaja lakmusek do mczu i jaki kolor wyjdzie tak na oko ocenia ja ilosc. liczy sie metoda pod mikroskopem, manualna

#21 2014-08-01

Monik
Weteran

magda pamietaj zeby nie brac furaginy w ciazy ani przy karmieniu

#22 2014-08-01

lenanika
Weteran

mam jedno i też dowiedziałam się w ciąży. nie panikowałam bo też nie zdawałam sobie sprawy. gin też potraktował lekko - a zbadać aspaty alaty, jak w normie to nie ma problemu. ale skierował na Smolucha, tam zrobili mi badania w około 6 msc, w tym wiremię, która była poniżej 2 tys, więc też mnie uspokoili i dali receptę na immuno. Spontanicznie, po trzech latach od porodu, w lutym, powtórzyłam prywatnie wiremię, tak mnie coś tknęło, a tu 16 tys, no i afera, biopsja i leczenie w perspektywie. teraz zbadałam i mam 12 tys, nie wiem czy to spadek czy losowe wahnięcie i w ogóle co myśleć, czy to wysoko, itp. Nie wiem, czy skoczyło od ciąży czy po prostu miało skoczyć, jakbym miała wyrokować, to skoczyło mi nie od ciązy, którą w sumie dobrze przeszłam, ale od trudów potem - płacze, uwiązanie, zabieganie, itp. Nad tym bym pracowała - żeby nosicielka miała jakieś ulgi w tych tematach:) a Tobie / Wam badali / będą badać wiremię? jak się miała do ciąży, przed i po?

#23 2014-08-01

MagdalenaGdynia
Moderator

pewnie dlatego dostałam furoxin, podobno jest właśnie na bazie żurawiny dlatego bezpieczny ale jeśli gin zapisała to pewnie wie co robić img/smilies/smile

ja miałam 2892 ilość/ul z czego przelicza się ilość/ul/6,4 = ilość w polu widzenia, norma <400

plus lekko podwyższone wałeczki patologiczne i nabłonki płaskie a pech chciał że dokładnie w tym samym czasie zdawałam egzamin państwowy zawodowy właśnie z analizy moczu ( analizator + badanie moczu pod mikroskopem ).

lenanika afera to może przesada, skok z 2 tysi na 16 to nie aż taki skok ale wg załącznika do kwalifikacji do leczenia każdy wynik powyżej 2 tysiecy jednostek daje podstawy do skierowania na biopsję i inne badania krwi hbe itp wtedy najważniejszy jest wynik biopsji, on daje obraz stanu wątroby i dalszego postępowania

ja już jestem umówiona na 20 tc na wizytę, wiremia w 28 tygodniu, to norma dla cieżarnych hbs plus, moje ostatnie wyniki po interferonie 71 tysięcy ( przed leczeniem 6 tysięcy ), jeśli jak to Pani dr ujęła,nie podskoczy do np 2 milionów nie ma czym się martwić, w innym wypadku włączą leczenie pod koniec ciąży aby obniżyć wiremię.

jak tylko będę miała wyniki i skalę porównawczą oczywiście napiszę

#24 2014-08-01

MagdalenaGdynia
Moderator

Monik, pasek- jak od testu ciążowego z odczynnikami wkłada się do moczu, potem do analizatora i wyskakują wyniki, każde laboratorium robi inaczej, jedne tylko z analizatora, inne i analizator plus metoda pod mikroskopem. to jak badanie krwi - morfologia z rozmazem lub bez

#25 2014-08-01

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Lenanika a jaki masz stan watroby? ? Leczysz sie??

Stopka forum