Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-06-07

adam
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

praca

Jakie są ograniczenia co do wykonywanej pracy przez nisiciela HBV.

Jestem studentem technologii chemicznej. O tym że jestem nosicielem HBV dowiedziałem sie dwa lata temu, a wtedy nie przejmowałem się jeszcze przyszlą pracą. Zaraziłem się prawdopodobnie 20 lat temu w szpitalu, badania mam ok .

Chodzi mi zarówno o ograniczenia zdrowotne i prawne (zwłaszcza te)

#2 2007-06-07

tomas10
Administrator
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Re: praca

Szczerze mówiąc nie słyszałem o takich ograniczeniach (może w gastronomii).
Osobiście znam pielęgniarki które są " chore" i pracują normalnie w szpitalach, kierowców itp.
Zresztą jak już zauważono na tym forum jest Nas 2 miliardy na świecie, więc ograniczenia są chyba bardzo mikre.

#3 2007-06-08

adam
Poczatkujacy uzytkownik

W gastronomii są na pewno chociaż nikt tego nie kontroluje.
W służbie zdrowia są ograniczenia w przyjmowaniu do szkół - wiem z praktyki.

Chciałbym wiedzieć jak wygląda sytuacja np. w przemyśle farmaceutycznym (praca przy prodykcji)?

#4 2007-06-09

cichy
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

(...)Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie pracy osób HBs+ z żywnością czy dziećmi.(...)

źródło wikipedia.pl

#5 2007-06-11

Adrian
Oldboy
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Tak jak napisał Cichy. Wiem, bo zrobiłem książeczkę zdrowia sanepidowską i nikt się do nieczego nie przyczepił, a informowałem o swojej chorobie.

#6 2007-10-19

Not
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

hmm nie slyszalam i co jesli masz nie mozesz wyjechac za granice?? img/smilies/hmm
ja mieszkam obecnie we wloszech tu sie lecze i nikt mnie nie badal sama poszlam do lekarza...

#7 2008-05-29

rachela
Weteran

Trochę zapomniany temat...ale wrócę do niego!
Czy ktoś z Was orientuję się może jak to jest, czy mając dodatni HBsAG można pracować z małymi dziećmi. Ja już niedługo taką pracę mam zamiar podjąć. Byłam już u lekarza medycyny pracy i wystawił mi pozyt. opinie, ale nawet nie zapytał czy mam WZW b. Ja o tym też nie wspomniałam...i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam...ups!

#8 2008-05-29

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

myśle ze nie ma p/wskazań do tego, dzieci są szczepione a jeśli nawet nie to ryzyko ze zetkną się raną  z Twoją krwią jest niewielkie. Tyle ze faktycznie lepiej tego nie ogłaszać zeby nie siać paniki wśród rodziców, którzy nie wiedzą co to za choroba i mogą sie wystraszyć.

#9 2008-05-30

rachela
Weteran

A wiecie może czy do ksiązeczki sanepidowskiej wpisują, to że się ma HBs+? Bo wolałabym żeby mój pracodawca o tym wiedział...bo tak na prawde, to po jaką cholere mu to wiedzieć...chyba tylko po to, żeby  przy najbliższej okazji mógł mnie zwolnić (pod byle innym pretekstem).

#10 2008-05-30

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

hej Rachela img/smilies/smile

ja robiłem niedawno kurs magazynier+obsługa wózka+kasa fiskalna i w zestawie była też książeczka sanepidowska, dali nam 3 fiolki z takim jakby patyczkiem higienicznym w takim żelu img/smilies/tongue no i to było badanie na obecność salmonella i shigella, a na nastepnej stronie mam napisane "brak przeciwskazań do pracy jako magazynier".
Nie wiem czy na przykład poszedłbym do sklepu spożywczego to każą robić swoje specjalne badania czy ta książeczka jest ważna do wszystkich "zawodów"? Zgłaszałem że mam HBS zresztą sanepid o tym wie bo ze stacji krwiodawstwa do nich poszło pismo że I Am The Chosen img/smilies/wink i sami mi wydali tę książeczkę. Baba w urzędzie pracy mi powiedziała że HBS nic nie szkodzi bo przecież krwią niczego pryskać nie będę i tyle.
Jakby co to jestem kryty bo zgłaszałem img/smilies/tongue a reszta mnie nie obchodzi img/smilies/big_smile

Pozdrawiam

PS. ciekaw jestem swoją drogą czy w sanepidzie wpisują każdego kandydata na książeczkę do jakiejś bazy danych i im tam ryra że klient ma HBS... wali mnie to, jak mają burdel to nie moja wina! img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez free_man (2008-05-30 )

#11 2008-05-30

rachela
Weteran

Mam nadzieję że w moim mieście w Sanepidzie jest taki bajzel img/smilies/smile Oby był!!! Przekonam się o tym już niedługo, bo w środę...brrrrrr

#12 2008-05-30

rachela
Weteran

Kupkę już oddałam i w środę idę po wyniki. Męczy mnie tylko to, czy do ksiązeczki wpiszą że mam HBs...
Kurcze dziwna sprawa...żeby móc pracować,tak gdzie idę, musiałam najpierw iść do lekarza med. pracy aby dał mi zaświadczenie, że mogę tam pracować. Jak już to miałam to kazano mi zrobić książeczkę sanepidowską...a żeby była ważna znowu musze iść do lekarza, żeby ją podbił. Ja pierdziele POLSKA!!!! A żeby było śmiesznie za wszystko płacę z własnej kieszeni img/smilies/sad

#13 2008-05-30

rachela
Weteran

Nic a nic się nie pytał, dał pieczątkę i do widzenia! Może nawet i dobrze.
Z książeczką sanepidowską też się do niego wybiorę! I jeżeli nadal o nic nie będzie pytał...ja też będę milczeć...a co?!!! W końcu nie zarażam (robiłam 2 tyg.temu badania i mam HBe-)  Poza tym teraz wszystkie dzieci są szczepione!!! 
A tak w ogóle jeśli sanepid nie pozwoli mi pracować na tym stanowisku, to nich mi KURNA państwo rętę zapewni...skoro nie jestm zdolna do wykonywania pracy w swoim zawodzie!!!

#14 2008-05-31

Rani
Moderator

Dokładnie, brakuje ludzi do pracy więc lepiej niech nas tak łatwo nie olewają, przecież to nie dzuma czy inna cholera co roznosi sie z powietrzem!

#15 2008-06-01

rachela
Weteran

Kurna to wszystko jest takie pokręcone...a mogło być tak pięknie....gdybyśmy tylko nie mieli tego świństwo.....
Pomarzyć sobie zawsze można, co nie? img/smilies/wink

#16 2008-06-01

free_man
Moderator

Mnie baba z medycyny pracy pytała czy na coś choruję to powiedziałem że nie, bo co to za choroba na którą nie biorę lekarstw żadnych i nic mi się nie dzieje? Zacznie sie dziać (odpukać) to wtedy będe chorował img/smilies/smile

Tu nie ma co marzyć, zależy jak ktoś do sprawy podchodzi, ja podchodzę jakbym tego nie miał img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez free_man (2008-06-01 )

#17 2008-06-01

rachela
Weteran

I prawidłowo...tylko, że Tobie nic nie dolega i możesz sobie pozwolić na takie podejście....w przeciwieństwie do osób którym wątroba dokucza.
A tak w ogóle Free_man to Twoje podejście-że tego nie masz....to też jest troche marzycielstwo...nie uważasz?

#18 2008-06-01

Rani
Moderator

Marzycielstwo ma swoje plusy patrząc z punktu widzenia psychoimmunologii pozytywne nastawienie usprawnia układ immunologiczny a to pozwala na lepszą walke Hbsem:gun:

#19 2008-06-05

free_man
Moderator

rachela napisał(a):

I prawidłowo...tylko, że Tobie nic nie dolega i możesz sobie pozwolić na takie podejście....w przeciwieństwie do osób którym wątroba dokucza.
A tak w ogóle Free_man to Twoje podejście-że tego nie masz....to też jest troche marzycielstwo...nie uważasz?

Hmm... czy ja wiem czy marzycielstwo... wiem że mam ale olewam zamartwianie się bo nie jest źle - tak bym to nazwał img/smilies/smile

#20 2008-06-05

Rani
Moderator

Garfield jak ja Cię dobrze rozumiem z tym zamartwianiem się, im bardziej się staram zapomnieć tym bardziej się nakręcam. Tylko się ucieszę że już jest dobrze, zyję tym co mam to zaraz przychodzi czarna myśl i od nowa chce mi się płakać.

#21 2008-06-05

free_man
Moderator

img/smilies/smile pewnie się zdziwicie ale myślę o Was często, chociaż Was nie znam za dobrze img/smilies/tongue tylko tyle co z forum... ale to nic, jesteście dla mnie że się tak wyrażę jak rodzina img/smilies/wink i wierzę w to że wszyscy razem pokonamy tego pieprzonego wirusa i wyzdrowiejemy!

Nie smutajcie się Garfieldziku i Rani img/smilies/smile, wiem że może uznacie że łatwo mi mówić ale ja uważam że i tak wszyscy pokonamy wirusa więc po co dodawać sobie zmartwień!!!

Pozdrawiam img/smilies/smile jestem z Wami, myślę o Was i chciałbym żeby wszystko co złe nas wszstkich opuściło!

#22 2008-06-05

rachela
Weteran

Dziewczyny głowa do góry!!!! Trzeba się cieszyć z tego co jest i zapomnieć o smutkach....bo zawsze mogło być gorzej.
Chyba dlatego to forum nazywa się Carpe diem, co nie?

#23 2008-06-05

Rani
Moderator

Dzięki za ciepłe słowa. To jedyny plus tego słabeusza Hbsa że mamy to forum i masz rację Freeman jesteśmy jak rodzina, też zawsze ciepło o Was myślę img/smilies/142

#24 2008-06-06

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

Mnie dołuje czytanie o naszej chorobie. Staram się unikać tych tematów, ale świadomość że się jest chorym przytłacza. Za dwa tygodnie czekają mnie szczegółowe badania. Czy wy wszyscy mieliście robioną biopsję, poziom wiremii itp. Ja wyniki wątrobowe mam super a jednak dostałam skierowanie do szpitala. Chyba umrę ze strachu. Prywatnie wcześniej robiłam sobie badanie Hbe i wyszło ujemny. To chyba dobrze? Pozdrawiam ciepło.

#25 2008-06-06

toroszka
Weteran
Reputacja :  [+ 5/ -2 ]

Oj aż się łezka w oku kręci. Ja tez ti lubię zaglądać i zaglądam codziennie ale nie codziennie piszę bo mam zmienne nastroje i jazdy podobnie jak Rani. Trzymam sie po części dzięki Wam.!!! Damy radę!

Stopka forum