Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-04-08

daniel
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

wzw b

Witam. Jestem tu nowy.Moja sytuacja wygląda tak.5lat temu dowiedziałem sie przypadkiem że jestem chory na wzw b.Był to dla mnie szok,pewnie tak jak dla wszystkich chorych na to.Wiem na pewno że lekarze mi to wszczepili jak byłem mały.Przez te lata ,,leczyłem" sie w poradni chorób zakaźnych.Zawsze wszystkie wyniki były dobre typu asat, alat,bilirubina itp.Lekarz tylko te jednostki badał i nic więcej nie robił.Na początku tego roku poradnia została zamknięta i przeniosłem sie dalej do szpitala chorób zakaźnych.Na początku marca porobili mi badania wątroby i wszystkie wyniki wyszły super.A teraz jeździłem po wynik wiremii (w poradni lekarz nie robił mi nigdy wiremii) No i wiremia wyszła poniżej 6,0 IU/ml.Lekarz specjalista od chorób zakaźnych mówił mi że z tego wyniku wynika że nie mam już wirusa we krwi.Ze organizm był zdolny wytworzyć przeciwciała i zwalczyć wirusa.Byłem z tymi wynikami u lekarza rodzinnego by dołączyć te wyniki do karty zdrowia.A mój lekarz rodzinny twierdzi że mimo tego że nie mam wirusa we krwi to hbs i tak może wyjść dodatni.Bo tylko tego badania mi nie zrobili a chciałem by lekarz rodzinny dał mi skierowanie na te badanie bo chciałem jeszcze to sprawdzić.Ale nie chciał dać skierowania.Wiem że prywatnie zrobić te badanie to nie jest tak drogo.A rok temu miałem robione badanie na hbs to wyszedł dodatni. A za pól roku mam się zgłosić na badania kontrolne do szpitala chorób wątroby gdzie teraz byłem.
Więc jak to w końcu jest,mam tego wirusa nadal czy nie? robić mi prywatnie badanie na ten hbs czy czekać? Lekarz specjalista twierdzi że nie mam już wirusa.
Przepraszam ze tak sie rozpisałem i dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.Pozdrawiam .

#2 2012-04-08

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Re: wzw b

Witam, może być tak że masz wirusa wtedy jest on ukryty, to znaczy że antygen HbS jest nadal dodatni,wtedy wirusa nalezy kontrolować czy ponownie nie zaczął replikowac,jeżeli antygen Hbs jest dodatni a HBV_DNA ujemne to jest nieaktywne nosicielstwo, organizm sam produkuje już ten antygen,najprawdopodobniej wtedy doszło do  zakażenia dawno, musisz sprawdzic antygen Hbs, ale sam fakt ujemnego HBV_DNA już jest super sprawą:)

#3 2012-04-08

bogusia1959
Weteran
Reputacja :  [+ 3/ -1 ]

Witam cię daniel po prostu możesz być nosicielem tego wirusa skoro wyszła wiremia a rok temu robiłeś badanie na hbs imasz dodatni wynik .Ja bym ci doradziła abyś nie robił prywatnie badań skoro masz wizytę w szpitalu oni ci porobią wszystkie badania warto poczekać ,bo jak piszesz że wątroba jest zdrowa i pozostałe badania ok.U mnie było ok przez 10 lat aż w końcu się odezwał i alat aspat mam w normie nawet i teraz przy leczeniu,od listopada mam włączone leczenie,wiremia mi spadała sama i rosła nie miałam wysokiej .Poczekaj po kontrolnej wizycie będziesz wiedział czy on jest czy już go niema decyzja należy do ciebie.Pozdrawiam.

#4 2012-04-08

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 27/ -0 ]

Witaj Daniel na forum.img/smilies/smile Domyślam się,że te 6 IU/ml to nie jest wielkosc Twojej wiremii tylko zakres czułosci testu użytego. Jeżeli wyszło,ze masz ilosc wirusa ponizej 6 IU/ml to albo masz np 1-5 IU/ml albo zero. Tego nie wiedzą. Jeżeli lekarz wspomniał,ze masz przeciwciała, to miał na mysli przeciwciała anty HBs? Bo moze miał na myśli anty HBe? To musisz wiedziec. Jeżeli mówi,ze nie masz wirusa to dlaczego nie wyslał Cie na badania na obecnosc antygenu HBs? Tylko ten pokaże czy masz wirusa czy nie. Z niewykrywalnego HBV DNA we krwi (jak to jest u Ciebie) nie mozna stwierdzić czy jest wirus czy nie. To nie jest badanie na obecnosc (istnienie) wirusa. Obawiam się,ze nie zrozumiałeś specjalisty. Myślę,ze on miał na myśli,że jesteś nieaktywnym nosicielem, tak jak pisze chaos87 i bogusia1959. Oczywiście jeżeli nie jest to dużym wydatkiem dla ciebie to zrób sobie badania na obecnosć antygenu HBsAg, wtedy nie będziesz mieć wątpliwości. Raz jeszcze witaj na forum.img/smilies/smile

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#5 2012-04-09

daniel
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Dziękuje za odpowiedzi.Sam nie wiem co tu robić,czy robić mi prywatnie badanie na ten hbs czy czekać aż za pół roku będe w tym szpitalu na badania kontrolne? Chciałbym już wiedzieć jak jest.Mówicie nieaktywny nosicel? Z tym doktorem specjalistą długo nie gadałem i sam musiałem sie dopytywać co nieco.Mam nie małą wiedze na temat choroby ale większosć wiedzy mam z internetu bo lekarz z poradni to mało co ciekawego mówił.A to wszystko tak skąplikowane jest że mam prawo nadal czegoś nie wiedzieć lub nie rozumieć.Na te forum już dawno zaglądałem i postanowiłem dołączyć do niego.W sumie wszyscy borykamy się z tym samym problemem i każdy może tu opisać swoją sytuacje.Do tego jest tu wiele osób mających dużą wiedze na temat choroby i zawsze można o coś spytać.Dobrze ze są takie fora.To jest pomocne dla chorych na wzw.Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za odpowiedzi.

#6 2013-08-16

yuanye
Weteran
Reputacja :  [+ 0/ -3 ]

from the neutrals trend in wedding attire informal wedding dresses . Discover much more concerning the sophisticated new blush bridesmaid dresses. short black dresses  inexpensive lace bridesmaid dresses on sale : plus size mother of the bride dresses ball gown wedding dresses  bridesmaid dresses A line inexpensive chiffon dresses on sale : bridesmaid dresses tulle Spaghetti Strap A line complete length Blush is such a soft and ethereal color that it could function nicely for numerous various designs of weddings. If your wedding will probably be formal affordable wedding dresses , search for dresses inside a fabric with some sheen. Classic satin dresses for bridesmaids are ideal for an evening wedding in any color. The light tone from the blush would make satin dresses perfect for a formal daytime wedding wedding guest dresses , when a deep color appears also somber but a lightweight fabric appears also casual alternative wedding dresses . Finish it off with stunning crystal bridesmaid jewelry sets and metallic bronze shoes. inexpensive

Stopka forum