Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2008-05-04

Toro
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -1 ]

Re: BIOPSJA WATROBY...

miałem biopsję jakies 4 lata temu +- , jets ona robiona bez narkozy jest znieczulenie miejscowe ...jest to tylko dziura w brzuchu grubości większej igły .. nic strasznego img/smilies/wink

#27 2008-07-15

zmotoryzowana
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

ja o wzwb dowiedziałąm sie przypadkiem..... przy oddawaniu krwi.... internistka skierowała mnie do poradni.... a oni tam od razu kazali mi iść do szpitala na biopsje.... za nie cały tydzień ide.... zobaczymy co bedzie dalej.....

#28 2008-07-16

rachela
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

Witaj na forum Zmotoryzowana img/smilies/smile
Masz na prawdę świetnych lekarzy... czemu w moim mieście takich nie ma? img/smilies/sad Ja o dodatnim Hbsie wiem od ok 3 lat, a o biopsji nawet nie mam co marzyć. Ostatnio się "wychylili" i zafundowali mi USG! To już coś, hehe!
Życzę zdrówka i dobrych wyników!

#29 2008-07-16

zmotoryzowana
Poczatkujacy uzytkownik

dzięki.... i wzajemnie.... zobaczymy co wyjdzie mi na biopsji.... ale mysle ze wszystko bedzie ok.... img/smilies/smile musi byc i juz....

#30 2008-07-16

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

3mam kciuki za prawidłowe wyniki img/smilies/smile dobrze że jesteś optymistycznie nastawiona, to połowa sukcesu img/smilies/smile

#31 2008-07-16

kwiatek_ze_szmatek
Poczatkujacy uzytkownik

Ja też już na pewno będę miała. Ilośc wirusa :43200 kopii. Dzis konsultowałam z drugim lekarzem i miałam nadzieję że może bedzie miał inne zdanie, ale on też powiedział, że trzeba. Jak czytam Twoja wypowiedź Garfield to mi się słabo robi...img/smilies/sad Rany, jestem panikarą, nawet u dentysty- zawsze biorę znieczulenie- a co dopiero to... Na prawde zrobiło mi się przkro że mam ten shit...img/smilies/sad

#32 2008-07-17

zmotoryzowana
Poczatkujacy uzytkownik

a ja jak narazie sie nie martwie ani nie boje..... pewnie w poniedziałek bedzie troche inaczej.... img/smilies/wink ale co tam..... nie takie rzeczy ludzie przechodza.... a to tylko mała igła..... ja na szczescie nigdy nie bałam się takich rzeczy wiec teraz tez nie bedzie zle....
wszyscy pisza o ilosci kopii wirusa.... a ja akurat tego nie wiem.... życze wszystkim powodzenia w leczeniu.... img/smilies/smile i dobrych wynikow.... sobie przy okazji tez img/smilies/wink pozdrawiam....

#33 2008-07-17

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

ja miałam robioną biopsję 3 tygodnie temu, równocześnie miałam robione wszystkie (pierwszy raz ) szczegółowe badania. Teraz czekam na wyniki. Miały przyjść pocztą, boję się zadzwonić. Sama biopsja to pikuś, prawie nic nie boli, więcej stresu niż to warte. Też trafiłam na bardzo dobrego lekarza, po drugiej wizycie skierowanie do szpitala i biopsja.

Ostatnio edytowany przez Dorcia (2008-07-17 )

#34 2008-07-17

zmotoryzowana
Poczatkujacy uzytkownik

a jak długo byłaś w szpitalu?

#35 2008-07-17

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

W szpitalu leżałam 3 dni. przed chwilą otrzymałam wynki biopsji. Wszędzie gr 0 i st 0 myślę że to dobrze. Wiremia 3190 IU/ml i tu się zupełnie nie znam.

#36 2008-07-17

zmotoryzowana
Poczatkujacy uzytkownik

ja też się nie znam.... ale mam nadzieje że bedzie wszystko dobrze.... życze zdrowia... pozdrawiam....

#37 2008-07-17

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

Garfiled to bardzo pocieszające co napisałaś, ale ten poziom wiremii to bardzo duża liczba. Papierosów nie palę, ale jeśli chodzi o piwko to czasami wypiję.  Właśnie wróciłam z Zakopanego no i jak być na wczasach i nie wypić. W przyszłą środę jadę do lekarza z wynikami, zobaczę co powie pani doktor. Pozdrawiam ciepło i życzę zdrówka.

#38 2008-07-17

Rani
Moderator
Reputacja :  [+ 3/ -0 ]

Dorcia gratuluję wyników img/smilies/smile
Trochę mnie zestresowałyście tym ze od razu zrobili Wam biopsje, nawet przy tak małej wiremii, ja mam 3,4 x 10^4 kopii/ml i lekarka stwierdziła że mam tylko kontrolować próby wątrobowe i wiremie za 6 miesięcy. Nie wiem co o tym myśleć. Poczekam do kontroli w październiku, może wtedy coś innego wymyślą.

#39 2008-07-18

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Dorcia, no to masz o pikuś mniej wirusa ode mnie, musimy to kiedyś opić img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile pozdrawiam img/smilies/wink

#40 2008-07-20

zmotoryzowana
Poczatkujacy uzytkownik

Dorcia ciesze sie ze masz dobre wyniki.... oby tak dalej.... ja ide jutro do szpitala..... przymusowy urlop img/smilies/wink przynajmniej odpoczne od pracy.... hehe ;)nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.... pozdrawiam.... jak wróce to napisze co mi tam ciekawego powiedzieli ;D

#41 2008-07-22

Dorcia
Poczatkujacy uzytkownik

free man twoje wyniki są o wiele lepsze, u mnie wiremia 3190 UI co oznacza ponad 22 tyś kopii wirusa na ml, to też podabno nie jest najgorzej. Jutro wizyta u lekarza tam dowiem się więcej. Bardzo się cieszę że wynkiki biopsji są super. Pozdrawiam wszystkich.

#42 2008-10-21

zmotoryzowana
Poczatkujacy uzytkownik

ja też jestem po biopsji.... i najgorsze dla mnie było leżenie przez cały dzień.... a sama biopsje da się przeżyć choć nie należy do przyjemnych rzeczy.... i nie radze sie przy niej ruszać...bo ja się poruszyłam i byłam od razu drugi raz kłuta....

#43 2008-10-24

ine
Poczatkujacy uzytkownik

Ja to wogóle troszke panikara jestem więc dobrze że biopsje miałam robioną jeszcze jako dzieciuch i całe szczęście pod narkozą:) nic nie pamiętam he he ale po przebudzeniu nic mnie nie bolało;) czy wy po narkozie też zawsze płaczecie he he bo ja nie wiem czemu ale becze;) he he pozdr

#44 2009-01-14

piter36
Poczatkujacy uzytkownik

witam
dziś po południu wróciłem ze szpitala po wykonanej biopsji  (3-dniowy pobyt)
przed zabiegiem miałem trochę stracha ale po okazało się że niepotrzebnie...kilka sekund i po sprawie, w zasadzie czuć tylko wkłuwanie przy znieczulaniu i nic więcej
a teraz oczekiwanie na wyniki, ok 2 tygodni
jak by ktoś miał jakieś pytania w temacie to chętnie odpowiem
pozdrawiam wszystkich

#45 2009-01-21

BEATA
Poczatkujacy uzytkownik

Cześć, wiem, że rozmawiacie o WZW B .... ale moze coś mi podpowiecie :)Jestem całkowitym laikiem i nic nie wiem na ten temat. Moja mama ma coś bliżej niezidentyfikowanego na wątrobie, chcą jej zrobić biopsja i jakoś się tego boję, naczytałam się na necie, że mogą wystąpić krwawienia i różne powikłania, nawet zgodn <szok> Jaki rodzaj biopsji Macie wykonywany? Czy lekarze mówią Wam o negatywnych skutkach? Zagrożeniach?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

#46 2009-01-26

malarzz
Poczatkujacy uzytkownik

GARFIELD napisał(a):

Ja juz jestem po dwóch takze do przeżycia!życzę samych optymistycznych wyników i pozdrawiam serdecznie

hej!
a w jakim odstępie miałaś te biopsje i czy wyniki się jakoś rożniły? w sensie pogorszył albo polepszyły?

#47 2009-01-26

jancenty65
Poczatkujacy uzytkownik

Garfield a tak z ciekawości co teraz bierzesz? czy już nie mają pomysłu?

#48 2009-01-27

malarzz
Poczatkujacy uzytkownik

GARFIELD napisał(a):

Pomysły się juz kończą...ale że wcale nie jest dobrze, bo alat w granicach 200 to myślą bardzo intensywnie w jaki kanał mnie wpierniczyć tym razem....masakra!Już nie am sposobu żeby się tego pozbyć ale żeby chociaz zmniejszyć zmniejszyć wiremię...może choć tyle się uda?zobaczymy...jak dożyjemy to zobaczymy img/smilies/smile

to wniosek nasuwa się taki żeby się nie ładować w żadne leki...kurcze niewesoło..

#49 2009-02-16

franek
Poczatkujacy uzytkownik

Witam z początkiem lutego 2009 miałem biopsję wątroby w Krk sama biopsja czyli przebicie igłą nie boli słychać tylko dziwny odgłos chrupotania... to chyba przez to jak przebija się przez chrząstkę.... albo coś w tym stylu, jedyne co bolało to cięcie skalpelem w moim przypadku. Nie wykryto mi żadnego wirusa mam podniesione Alaty i Aspaty  90 i 45 i nie dużo bilirubinę 20 średnio co pół roku ląduje w szpitalu z bólem brzucha  ostatnio 14 dni z temperaturą 40C.  Dodatkowo mam powiększoną śledzionę. Jak będę miał wyniki to też wam je napiszę, może ktoś dzięki temu coś ciekawego znajdzie, pozdrawiam.

Ahh zapomniałbym mieło już 5 dni od biopsji i odczuwam wciąż nieprzyjemny ból oraz co chwile spada mi temperatura do 35C czy to normalne...??

#50 2009-02-18

malarzz
Poczatkujacy uzytkownik

franek napisał(a):

Witam z początkiem lutego 2009 miałem biopsję wątroby w Krk sama biopsja czyli przebicie igłą nie boli słychać tylko dziwny odgłos chrupotania... to chyba przez to jak przebija się przez chrząstkę.... albo coś w tym stylu, jedyne co bolało to cięcie skalpelem w moim przypadku. Nie wykryto mi żadnego wirusa mam podniesione Alaty i Aspaty  90 i 45 i nie dużo bilirubinę 20 średnio co pół roku ląduje w szpitalu z bólem brzucha  ostatnio 14 dni z temperaturą 40C.  Dodatkowo mam powiększoną śledzionę. Jak będę miał wyniki to też wam je napiszę, może ktoś dzięki temu coś ciekawego znajdzie, pozdrawiam.

Ahh zapomniałbym mieło już 5 dni od biopsji i odczuwam wciąż nieprzyjemny ból oraz co chwile spada mi temperatura do 35C czy to normalne...??

nie wykryto wirusa???

Stopka forum