Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-04-22

elusia
Oldboy
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

BIOPSJA WATROBY...

WITAJCIE. MAM JESZCZE JDENO PYTANIE ZWIAZANE Z BADANAIAMI PRZY WZW B- CZY MIELISCIE WYKONYWANA BIOPSJE WATROBY? I CZY JEST ONA WYKONYWANA POD NARKOZA CZY POD ZNIECZULENIEM MIEJSCOWYM? JAK WYGLADA TEN ZABIEG? Z GORY DZIEKUJE SERDECZNIE ZA ODPOWIEDZ I POZDRAWIAM . TRZYMAJCIE SIE CIEPLO .

#2 2007-04-22

tomas10
Administrator
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Re: BIOPSJA WATROBY...

Osobiście nie miałem jeszcze biopsji. Co do sposobu pobierania wycinka trudno mi co kolwiek powiedzieć.  Czyżbyś miała aż takie złe wyniki, że myślisz o biopsji?

#3 2007-04-24

toroszka
Weteran
Reputacja :  [+ 5/ -2 ]

elusia napisał(a):

WITAJCIE. MAM JESZCZE JDENO PYTANIE ZWIAZANE Z BADANAIAMI PRZY WZW B- CZY MIELISCIE WYKONYWANA BIOPSJE WATROBY? I CZY JEST ONA WYKONYWANA POD NARKOZA CZY POD ZNIECZULENIEM MIEJSCOWYM? JAK WYGLADA TEN ZABIEG? Z GORY DZIEKUJE SERDECZNIE ZA ODPOWIEDZ I POZDRAWIAM . TRZYMAJCIE SIE CIEPLO .

Bipsję robi się chyba wtedy kiedy HBe jest dodatni albo wirus replikuje (duzo kopii DNA). Masz złe wyniki? POzdr

#4 2007-04-29

cichy
Weteran
Reputacja :  [+ 4/ -0 ]

mam dodatni hbvdna i ide na biopsje 23 maja,wiec opisze wam jak to wygląda gdy wróce,ale słyszałem że biopsja ostatnio coraz częściej jest wykonywana,poprostu to najlepsze badania by oceniś stan wątroby

Ostatnio edytowany przez cichy (2007-04-30 )

#5 2007-05-01

tomas10
Administrator

cichy napisał(a):

mam dodatni hbvdna i ide na biopsje 23 maja,wiec opisze wam jak to wygląda gdy wróce,ale słyszałem że biopsja ostatnio coraz częściej jest wykonywana,poprostu to najlepsze badania by oceniś stan wątroby

Nie zostaje nic innego jak życzyć oby wszystko było jak najbardziej OK. i trzymać kciuki za Ciebie. img/smilies/smile

#6 2007-05-28

Adrian
Oldboy
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Czy to boli? Kurcze, wszędzie piszą, że brakuje dawców wątroby-ja swoją odstąpię img/smilies/wink

#7 2007-05-28

cichy
Weteran

Adrian napisał(a):

Czy to boli? Kurcze, wszędzie piszą, że brakuje dawców wątroby-ja swoją odstąpię img/smilies/wink

Jeśli jesteś chory na wzw b to nie ma szanse na odstapienie img/smilies/wink

P.s.

Moja biopsja przesunięta na 12 czerwca

#8 2007-05-29

Adrian
Oldboy
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Nie, nie jestem chory. Wchodze na to forum bo takie mam hobby. Jasne, że jestem chory.

#9 2007-05-31

cichy
Weteran

Spokojnie,odpisałem Ci, bo nie każdy wie że nie możemy być dawcami czegokolwiek img/smilies/sad

#10 2007-05-31

Majka
Zaawansowany uzytkownik

cichy napisał(a):

Radek mam pytanie co do tej biopsji...czemu zostales na nią skierowany? i czy takie badanie jest konieczne? boo jak ja bylam u lekarki to nic mi o zadnej biopsji nie wspominała, kazała tylko zrobic usg i jakies tam badania krwi dodatkowe...a usg mam dopiero na lipiec bo takie kolejki a wizyte w sierpniu ;/ niestety musze troche poczekać...jedna dziewczyna mówila, że w Bydgoszczy musiała czekac na biopsje 1,5 roku...ciekawe jak z tym będzie w Toruniu.....prosze o odpowiedź co do tej biopsji img/smilies/smile

#11 2007-05-31

toroszka
Weteran

Ja tez nie zostalam skierowana na biopsje gdyz mam malo kopii wirusa i USG watroby dobre. Sama juz nie wiem czy sie jej domagac

#12 2007-06-01

cichy
Weteran

na biopsje dostałem skierowanie ponieważ mam dodatni HBVDNA a to oznacza że mogłem/moge mieć zapalenie. Więc trzeba ocenić stan wątroby,pozatym HBVDNA jeśli się utrzymyje chyba dłużej jak 6 miesięcy to oznacza przewlekłe zapalenie wątroby:/

biopsje mam 12 czerwca,wyniki są po miesiącu......zrezygnowałem z wymiany w Portugalii by iść na tą biopsje,a teraz kurde służba zdrowia strajkuje i nie wiem czy skończą strajk przed 12 VI img/smilies/sadimg/smilies/sad

Ostatnio edytowany przez cichy (2007-06-01 )

#13 2007-06-15

marcin1979
Poczatkujacy uzytkownik

Siemka

Ludziska nie bójcie się biopsji wcale nie jest tak strasznie a nawet powiem tak, sama biopsja prawie wcale nie boli, ból odczuwa się przy podawaniu znieczulenia i jest on mniejszy niż przy wyrywaniu zęba (o wiele mniejszy).
Miałem biopsje trzy miesiące temu i tak jak wy byłem przerażony ale teraz wiem że przy następnej nie będzie tak strasznie.

#14 2007-06-15

cichy
Weteran

No witam,właśnie wróciłem ze szpitala,miałem wczoraj biopsje img/smilies/smile marcin ma racje,prawie nie boli,bałem sie że nie bede mógł spać w nocy na prawym boku,ale usnąłem bez problemów a dzisiaj sie obudziłem właśnie na tym boku i nic mnie nie bolało img/smilies/wink

#15 2007-06-17

toroszka
Weteran

To fajnie, ze juz po. Kiedy wyniki?

#16 2007-06-18

cichy
Weteran

wyniki heh śmieszna sprawa,otóż wyniki będą za 3 tygodnie,ale dostane je dopiero jak lekarze skończą strajk

#17 2007-09-13

tomas10
Administrator

Z tego co wiem to bóle barku(lewego) są normalne przy schorzeniach wątroby, gdyż końcówki nerwów mieszczą się właśnie w tym miejscu. Co do biopsji to gorąco współczuję, sam nie miałem, ale słyszałem co nieco na ten temat.Życzę zdrówka !!!

#18 2007-10-19

Not
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

ja nie  mialam biopsji i chyba nie bede miec, poniewaz moje usg jest wystarczajaco dobre ze nie musze robic biopsji tak mi powiedzieli..
ale moj kolega ma hcv i on tez ma wszytsko wporzadku a on biopsje mial... wiec ja nie mam pojecia od czego to zalezy...
slyszalam ze biopsja jest po to aby mozna bylo wiedziec jak postepuje choroba... wiec czemu nie chca mi jej zrobic ??

#19 2007-10-19

WindomEarl
Zaawansowany uzytkownik

Widze że znowu jestem weterenem bo jestem po 3 biopsjach .... jak nie wierzycie to wam moge wysłać kawałki mojej wątroby bo mam w lodówce. Dzisiejsza biopsja nic nie boli, nawet długo sie nie leży. Technika idze do przodu. Znieczulenie miejscowe.... z rana głupi jaś...rozluźnia na maksa nie ma się czego bać. jednej rzeczy nie lubie jak wbija tą wielką igłe czuć takie tępe uderzenie od wewnątrz i czuć że jakies ciało obce penetruje od środka.....dla mnie osobiscie dośc to nieprzyjemne. Kiedyś lezało się 2 tyg przy biopsji i cały dzien po zabiegu w lodzie w jednej pozycji mocząc usta wacikiem żeby nie zaschło a teraz ? ..... zabieg 2 godzinki w łożku i paradujesz po pokoju .... inna bajka .....pozdrawiam

#20 2007-10-19

WindomEarl
Zaawansowany uzytkownik

Wielki wąsaty lekarz robił ? mi gruba pani doktor która jak się nachyliła to dwie brody miała bałem się jej szmina czerwona img/smilies/smile ale jakoś odleciałem myślami .... pewnie zasługa głupiego jasia

#21 2008-03-14

Monisia
Poczatkujacy uzytkownik

hmm...musze powiedziec ze duzo ciekawych rzeczy sie dowiedzialam hah ;/ ja choruje od urodzenia...mialam zaraz potem biopsje lecz wyszla niedokladna...wiadomo takie czasy...ostatnio poszlam z marszu na prywatna wizyte do lekarza bo poradnia w Poznaniu to nieporozuminie...kazdy kto byl wie jak tam wyglada... Lekarz u którego byłam nie ciagnie kaski... zalatwia wszystko jak moze...zaraz po swietach przyjmie mnie normalnie na swoj dyzur do szpitala...2-3 dni...w pierwszym dniu badania...usg,krew,na drugi dzien zabieg...cały zabieg trwa ok.20 min...najpierw jest znieczulenie miejscowe pozniej male naciecie skory i na wdechu kluja igla...sa to ulamki sekundy, zaklada sie opatrunek uciskowy i po wszystkim,na trzeci dzien wychodzi sie do domu. a wyniki sa po ok 2 tyg.

#22 2008-03-14

Not
Weteran

Od urodzenia tzn ile teraz masz lat jesli moge zapytac??
i czemu tak pozno robia ci biopsje jesli tak dlugo chorujesz?
z reszta co ja sie dziwie wszystko jest mozliwe ja do tej pory nie mialam biopsji ...

#23 2008-03-17

Monisia
Poczatkujacy uzytkownik

Mam 19 lat biopsje pewnie i powinnam mieć wcześniej lecz troszke się jej też bałam. Nikt mnie nie naglił bo próby wątrobowe są od urodzenia zaskakująco dla każdego lekarza dobre ale mam dużą replikacje wirusa...zobaczymy jakie okażąsię wyniki biopsji.

#24 2008-03-17

Not
Weteran

aha czyli z wirusem jestes 19 lat img/smilies/hmm, ja takze ale nie mam replikacji wirusa narazie... mam nadzieje ze tak zostanie...
Dobrze ze zaczelas dbac o siebie lepiej pozno niz wcale img/smilies/wink img/smilies/smile
Udanej biopsji zycze img/smilies/smile
pozdrawiam!

#25 2008-04-06

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

img/smilies/smile, mnie jeszcze nie kłuli w wątrobe (nie mylić z komisarzem z W11 hahaha) i mam nadzieje ze jeszcze długo nie będa ;p, zycze dużo zdrówka, Monisia daj cynk jak tam wyszło z biopsji, 3mam kciuki! img/smilies/smile)

Stopka forum