Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-08-29

anetkamm
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Wzw prośba o pomoc

Witam wszystkich , jestem nowa na forum i postanowiłam napisać swoją historie bo mam kilka pytań . O tym ze jestem zarażona Wzw typu B wiem od ponad 20 lat , prAwdopodobnie zaraziłam się u dentysty w szkole podstawowej .kiedy się o tym dowiedziałam podczas rutynowych badań lekarka po stwierdzeniu ze mam dobre próby wątrobowe i pewnie jestem tylko nosicielem zasiała we mnie spokój na kolejne lata -przyznam głupota bo dawno powinnam była zarejestrować się do poradni chorób zakaznych ale co jakiś czas kontrolowałam próby wątrobowe , były bez zmian Wiec uznałam ze jest Ok -i nie warto robić problemu z niczego bo tyle lat wirus i próby jak u zdrowego człowieka , dodatkowo raz w roku robiłam usg które tez zawsze wychodziło bez zastrzeżeń. Z lipcu tego roku ze względu na stwierdzona bolerioze udałam się do lekarza chorób zakaznych , przy okazji powiedziałam pani doktor o tym ze mam wzw typu B -a ze mam opiekę w medicover pani doktor zleciła mi próby wątrobowe oraz poziom wiremii hbv dna . Najpierw przyszedł wynik prób wątrobowych i tam alat podwyższony do 38,7 -norma do 31 , niby nie wiele ale zaniepokoiłam się bo próby miałam zawsze idealne nawet po suto zakrapianej imprezie . A ru od jakiegoś czasu w ogóle nie piłam alkoholu , nie przyjmowałam leków . Starałam się zdrowo jeść a tu wynik podwyższony po raz pierwszy od niepamiętnych czasów . Powiedziałam o obawach pani doktor i ta stwierdziła ze mogę isc zrobić prywatnie usg i   fibroscan -tak tez uczyniłam i poddałam się badaniu -wynik usg bez zmian żadnych ale wynik mnie przeraził bo wyszło F3/F4 -pani doktor trochę nie chciała w to wierzyć jak pobiegałem do niej z wynikiem , twierdząc ze tkanka tłuszczowa mogła przekłamac i ze IQR wynosi 52% Wiec może badanie nie jest miarodajne ale postanowiła mnie położyć do szpitala .w międzyczasie tez doszedł wynik wiremii 29 000 iu/ml- tego już nie konsultowałam z panią doktor bo kładę się do szpitala w dniu jutrzejszym -bardzo proszę podpowiedzcie mi czy ktos z was leżał ? Jakich wyników i badań mogę się spodziewać ? Czy jest tak bardzo złe ? Jestem przerażona i zagubiona a najgorsze jest to ze to moja wina bo naiwnie myślałam ze kontrola wyników priv wątrobowych i usg załatwia sprawę . Będę wdzięczna za wszelkie rady

#2 2017-08-29

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

Re: Wzw prośba o pomoc

To tak nie działa, że nic się nie dzieje przez lata bo wyniki transminaz są ok. Sprawy nie załatwia dobre USG i dobre próby wątrobowe. Sprawę załatwia brak wiremii lub jej bardzo niski poziom a najlepiej brak antygenu. Zawsze coś się dzieje w mniejszym lub większym stopniu. Masz wysoką wiremię i nawet zakładając, żę to F3/F4 jest prawdą to trzeba natychmiast wdrożyć leczenie.  Skoro kładziesz się do szpitala to porobią wszystkie badania. Sprawdzą czy nadajesz się do leczenia interferonem. Dobrze byłoby, żeby wykonali biopsję.

#3 2017-08-29

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Witaj na forum. Wydaje mi się ,że Twój lekarz ma rację,co do przekłamanego wyniku fibroskanu. Ale to trzeba potwierdzić. Najlepiej biopsją.
Z tego,co wiem, to aby wynik fibroskanu był rzetelny, to spełnione musza być następujące warunki:
10 i więcej celnych pomiarów, z ocenioną skutecznością 60% oraz IQR mniejsze niż 25%.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#4 2017-08-29

anetkamm
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Dziękuje za odpowiedz. Zdaje sobie sprawę już na te chwile ze poziom prób wątrobowych nie świadczy o niczym jak i dobry wynik usg -bardziej miałam na myśli jakich wyników mogę się spodziewać w szpitalu ? Dlaczego założyłaś leczenie interferonem . Ponoć leczy się teraz lekami nowej generacji z tego co wyczytałam

#5 2017-08-30

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

Wklej najlepiej wszystko co masz na wyniku fibroscanu. to IQR to rzeczywiście duży rozrzut w wynikach.

Ostatnio edytowany przez sorte (2017-08-30 )

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

Stopka forum