Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-07-27

Hepatetis
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Wizyta u dentysty

Witam was wszystkich!
Dawno tu nie zaglądałam... bo przestałam myślec o chorobie. Zajęłam sie całkowicie dzieckiem i domem, bywaly dni ze wogole nie myślałam o wzw. Do dzisiaj. Miałam pewna sytuacje dzisiaj która sprawiła ze znowu mam myśli i czuje sie zle. I chciała bym sie ta sytuacja z wami podzielić.
Byłam dzisiaj u dentysty... raczej u chirurga bo tak to sie tu w Niemczech chyba nazywa gdy sie chce wyrwać zęba. Miałam ustalony termin juz wcześniej... na dzień dobry dostałam ankietę do wypełnienia w której w jednej linijce zapytanie AIDS, HIV, WZW.... sam ten fakt ze nasza choroba jest wymieniana w tej samej linijce co te inne choroby sprawia ze sie zamyslam. Oczywiście dla bezpieczeństwa innych napisałam ze mam WZW b.
Pytanie lekarza na dzień dobry: skąd pani to ma???? No nic.... trzeba sie przyzwyczaić do takich pytań. To co mnie doprowadziło do takiego smutku jest to ze pan doktor powiedział mi ze nie moze wyrwać mi zęba o tej godzinie (9:00 rano) bo stanowi to zagrożenie. Po takim zabiegu w przypadku moim, pomieszczenie w którym będzie wykonywany zabieg musi być 24 godziny zablokowane. Nie mógł by potem wyrywać innym zębów... ej aż tak zle? Jestesmy trędowaci albo coś? Muszę przyjechać jutro czyli piątek na koniec pracy tak żeby po mnie nie był żaden zabieg wykonywany.
Czy jest tak wszędzie? Poczułam sie jak odrzutek...

#2 2017-07-27

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Re: Wizyta u dentysty

Nie przejmuj się tym ;-).
Lekarz zrobił pokazową szopkę bo się przyznałaś uczciwie. Mój dentysta też fiksuje ze zmianą wszystkiego co można wymienić, tylko szkoda że oni wszyscy zapominają o tym,  że chodzą po świecie nosiciele którzy o tym zielonego pojęcia nie mają i co wtedy? Pacjent zakreśli na świstku że wg. niego jest zdrowy i już można o 9 rano zęba rwać? I innych potem narażać? Każdy pacjent powinien być traktowany jak potencjalny nosiciel wszystkiego,  a lekarz powinien działać tak, żeby nie zarazić siebie i innych pacjentów.

#3 2017-07-27

Hepatetis
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: Wizyta u dentysty

Podobnie tez mu powiedziałam.... duzo ludzi ma choroby i nawet nie wie, nie bardzo chciał drążyć temat. Aż sie boje jak on ni będzie tego zęba rwał. Nie był za uprzejmy. Dziękuje za pocieszenie.

Stopka forum