Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-07-08

AleOla
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

POMOCY Branie leku Baracude a ciąża!!!

Witam wszytskich.
Biorę baracude ( entekavir) od dwóch lat,  mam już swoje lata (30) i chciałabym zajść w ciążę. I mam pytanie czy przerwać leczenie czy brać w czasie ciąży? Czy ktoś tak miał jak ja;-((( Jestem załamana że muszę ten lek brać do końca życia, a jak odstawię podniesie mi się wiremia, i wogóle.. Dzięki z góry za odpowiedzi;-(

#2 2017-07-08

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 16/ -1 ]

Re: POMOCY Branie leku Baracude a ciąża!!!

cześć. Biorę baracludę 7 lat  jestem facetem. Ogólnie rzecz biorąc można przejść na Tenofovir( viread) jezeli chodzi o ciąze jest wg badan klinicznych bezpieczniejszy. Baraclude to Twoje 1 leczenie?Twoje pytanie najlepiej powinien skonsultowac ginekolog w powiązaniu z dośiwdczonym zakaźnikiem

#3 2017-07-08

AleOla
Poczatkujacy uzytkownik

Wcześniej brałam interferon , ale to krótko, po tym baracude. Właśnie umówiłam się z ginekologiem, oraz hapetologiem. Z jednym lekarzem rozmawiałam, i mówił że jest to ciężki temat, jeśli chodzi o ciąże i terapię. Bo jak przerwę to podniesie mi się wiremia i wyniki.  I nie będę mogła powrócić to tego  leku, bo podobno jest najlepszy.. A jak się bierze w czasie ciąży? to ma jakiś wpływ na dziecko i ciążę?

Ostatnio edytowany przez AleOla (2017-07-08 )

#4 2017-07-08

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 16/ -1 ]

Kwesita taka jak zachowa sie organizm po przerwaniu leczenia czy wiremia zostanie na niskim poziomie albo niewykrywalnym czy po odstawieniu wzrośnie, oraz jak zachowałby sie oprganizm po ponownym wlaczeniu leku po ciązy czty by nadal na niego tak reagował.Z badań klinicznych bezpieczniejszy jest Viread(tenofovir). Myślę że na pewno jest zawsze jakeiś wyjście:)

#5 2017-07-08

AleOla
Poczatkujacy uzytkownik

Dzięki za wsparcie i odpowiedz. Muszę wybrać dobre wyjście, żebym póżniej nie żałowała..

#6 2017-07-09

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

Jedyne wyjście to przejście na TDF. Nie wolno odstawiać analogu.

#7 2017-07-11

Cali
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Cześć Wszystkim,
@Ozi TDF chyba teoretycznie można brać w czasie ciąży. Wszystko zależy od decyzji lekarza prowadzącego leczenie wzw. Moja Pani doktor powiedziała kategoryczne "nie" i dodała że nie będzie ryzykowała. Nie wiem na ile TDF został przebadany w okresie ciąży, ale może wcale nie jest tak kolorowo.

#8 2017-07-11

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

TDF też nie wolno brać w czasie ciąży. Jak jest siła wyższa to mniejszym złem jest niby TDF.

#9 2017-07-12

AleOla
Poczatkujacy uzytkownik

Pojadę do lekarki, i dowiem się właśnie. Ciężki temat..Boje się odstawić, bo podniesie mi się wiremia, a jak będę brać w czasie ciąży to też nie wiadomo jaki wpływ ma ten skład na płód i wogóle..

#10 2017-07-12

Porek
Weteran
Reputacja :  [+ 10/ -1 ]

AleOla nie jestes na pewno Jedyna w takiej sytaucji. Lekarze wiedza co robia. Wiremia tez od razu sie nie podniesie. Bedziesz monitorowana wzdluz i szerz. Ja trzymam kciuki za poztywne rozwiazanie sprawy w kazdym tego slowa znaczeniu. <3

#11 2017-08-17

AleOla
Poczatkujacy uzytkownik

Dzięki za pocieszenie. Byłam u lekarki, ginekologa. Lekarka twierdzi że najlepszym rozwiązaniem będzie przerwanie analogu czyli Barakude i poczekać 3 miesiące i można zajść w ciążę. I będę jezdziła częściej na kolsutacje do poradni.  Mówi, że może podnieść się wiremia albo nie. Każda osoba jest inna. Jakby co da mi lek bezpieczniejszy wrazie w. I nie ma badań na ten temat czy barakude jest bezpieczny w czasie ciąży.  Więc zobaczymy we wrześniu odkładam, i zobaczymy jak będzie. Mam nadzieję że będę się dobrze czuć.. bo pracuję.. ale ona wie co robi, wiec muszę tak zrobić..

Stopka forum