Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-06-29

piotr73123
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

NEWS

Moi Drodzy,
Wlasnie jestem swiezo po wizycie w ID Clinic. Moj Pan Dr ( nietrudno sie domyslec o kogo chodzi ) sprzedal mi newsa ze od przyszlego roku NFZ moze zabierac leczenie. Chodzi np. o mnie. Lecze sie od 4 lat Baraclude i poniewaz poziom wiremii jest niewykrywalny to podobno zostane potraktowany jako wyleczony pacjent. Jezeli to dojdzie do skutku, to jest to skandal. Chyba latwo sie domyslec co sie stanie po odstawieniu leku. News traumatyczny w moje imieniny. Dopiero co stracilem prace 2 miesiace temu i do dzis nic nie moge znalasc a teraz kolejna niespodzinka. Nikt z nas nie ma wirusa na wlasne zyczenie. Pacjenci z hiv to co innego. hiv nie bierze sie z powiertza i nie maja takich problemow. gdzie tu sprawiedliwosc ? mam nadzieje ze nie dojdzie do skutku ten pomysl z zabieraniem leczenia, ale skoro lekarz mnie juz uprzedza to musi cos o tym wiedziec.
pozdrawiam
Piotr

#2 2017-06-29

Porek
Weteran
Reputacja :  [+ 10/ -1 ]

Re: NEWS

To jest chamstwo. Nie moze tak sie stac. Przeciez wiekszosc ludzi mialaby z tego powodu powazne problemy. Z jakiego miasta jestes?

#3 2017-06-29

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

To faktycznie niepokojące wieści. Zaczekajmy jednak, może znajda się "furtki".
P.s.
Wszystkiego najlepszego, Piotrze.img/smilies/smile

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#4 2017-06-29

piotr73123
Weteran

Porek, jestem z Lodzi.

Bogusiu, dziekuje img/smilies/smile

#5 2017-06-29

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Cześć. Byłem tam niedawno i Dr nic nie mówił... może jeszcze nie było tego niusa?
Czyli tak upragniona przez wszystkich niewykrywalna wiremia i odpoczynek dla wątroby stanie się naszym wrogiem i nieoczekiwanym wynikiem leczenia analogami?

#6 2017-06-29

piotr73123
Weteran

free_man,
sam nie wiem co powiedziec. najpierw myslalem ze to kolejny zart Pana Dr, ale jednak nie. Jak zaczal mi tlumaczyc to az mnie zatkalo. Powiedzial dla pocieszenia ze sa 3 opcje.
pierwsza - wiremia zostanie nadal niewykrywalna ( co nieprawdopodobne )
druga - wroci do stanu z przed leczenia ( co juz bardziej prawdopodobne jest )
trzecia - bedzie duzo, duzo, duzo wyzsza niz przed leczeniem ( co jest rowniez bardziej jest prawdopodobne ) i wowczas byc moze wroce po jakims czasie do leczenia.
Oby te pomysly NFZ nie sprawdzily sie, ale Pan Dr stwierdzil ze taki panuje TREND w Europie ( o czym nic mi nie wiadomo ) i ze u nas tez tab pewnie bedzie. na koniec powiedzial ze trzeba sie na to przygotowac.
SKANDAL !

#7 2017-06-29

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

Przrwanie terapii analogiem można rozważać jeśli wiremia jest niewykrywalna przez dłuższy czas a HBsAg ilościowy jest < 100 IU ale i tak należy pacjenta dokładnie monitorować. Jeśli HBsAg jest wyższy prawdopodobieństwo nawrotu wiremii sięga 70%.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#8 2017-06-29

Medion88
Oldboy

Ja w 2000 roku, miałem tylko roczną kurację lamiwudyną (zeffixem), wirus się uspokoił. Dopiero teraz po 16 latach znowu go atakujemy, na razie interferonem ale pewnie za rok wejdę na TDF. Smutne jest to, żę pewnie chcą zaoszczędzić na tych 30% o których piszę Sorte. Niestety w drugiej grupie przerwanie leczenia, poskutkuje powrotem dużo większej wiremii.

#9 2017-06-30

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

Ale będą zawsze pare miesięcy czy lat do przodu...

#10 2017-06-30

sorte
Weteran

Wg. najnowszych badań przerwanie analogu owszem, czasem ma sens ale tylko jeśli pacjenci są wyselekcjonowani na podstawie parametrów o których napisałem wyżej. A nie tylko - rok analogu, no to ciach img/smilies/wink

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#11 2017-06-30

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 16/ -1 ]

Piotrze zasmuciłeś mnie trochę ja baraclude biorę 7 lat jeszcze takiej informacji nie miałem, od mojego lekarza jeszcze, ale czy to nie jest tak że to lekarz decyduje o terapii a nie NFZ, NFZ chodzi o to aby nie przekraczać ilości tyerapii które on finansuje..

#12 2017-06-30

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

NFZ nic tu nie ma dorzeczy raczej. O tym decyduje szpital a NFZ tylko płaci. To lekarz wie w jakim stanie chorobowym jest pacjent a nie ludzie z NFZ. Przypadki przerywania analogu to raczej były tylko z głupich decyzji lekarza i nikogo innego. Analog to nie żarty.
Nie wiem czy takie odstawienie przez lekarza bo tak jest w jego mniemaniu nie podlega zgłoszeniu do prokuratury. Bo to chyba świadome narażenie pacjenta na niebezpieczeństwo zdrowia i życia.
Kto już się wpieprzył w analogi to nie ma odwrotu. Wydaje mi się, że to jest oczywiste każdemu lekarzowi, przynajmniej powinno być imho.

Tak jak napisał chaos. Może zabraknąć kasy, ale tylko dla nowych pacjentów.

Ostatnio edytowany przez ozi (2017-06-30 )

#13 2017-07-04

tymoteusz
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -2 ]

Wyciąg z programu lekowego dostępnego na stronach nfz: http://www.mz.gov.pl/leki/refundacja/programy-lekowe/

8. Określenie czasu leczenia w programie
8.1. Leczenie można zakończyć u osób leczonych dłużej niż rok, po stwierdzeniu:
1) serokonwersji w układzie "s" lub
2) dwukrotnie ujemnych wyników oznaczenia HBV DNA wykonanych w odstępach co najmniej 3 miesięcy.
Badania wykonuje się w medycznym laboratorium diagnostycznym posiadającym odpowiedni certyfikat jakości.
8.2. W przypadku pacjentów z marskością wątroby i po przeszczepach narządowych terapię należy stosować bez ograniczeń czasowych.

Tak więc wystarczy żeby dwukrotnie HBV DNA co 3 m-ce był ujemny i do widzenia z leczeniem.

Pozdrawiam forumowiczów.

#14 2017-07-04

chaos87
Weteran

Teoretycznie 6,5 roku mam niewykrywalne HBV DNA i mnie nie wyrzucają z programu, bo lekarz twierdzi że póki jest antygen Hbs dodatni i Hbe w moim przypadku też leczenia nie może przerwać

#15 2017-07-04

chaos87
Weteran

i tu decydujące zdanie ma lekarz prowadzący terapie

#16 2017-07-04

sorte
Weteran

te wytyczne programu są już od dawna, a o wszystkim i tak jw chaos napisał, decyduje lekarz. Jeśli chce zaoszczędzić kasę poradni to przytnie program.

#17 2017-07-04

free_man
Moderator

Jak już cytujemy, to ja również zarzucę img/smilies/wink :

(Z ulotki Baraclude)
"Wśród pacjentów, którzy nie byli leczeni wcześniej analogami nukleozydów, średni czas do wystąpienia zaostrzenia po zakończeniu leczenia wynosił 23-24 tygodni. W większości przypadków zaostrzenia dotyczyły pacjentów z ujemnym wynikiem oznaczenia HBeAg. Przez okres przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B należy kontrolować stan kliniczny pacjenta i wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli konieczne, należy ponownie wprowadzić leczenie przeciwwirusowe zapalenia wątroby typu B."

(Z ulotki Viread'u)
"Zaostrzenie po przerwaniu leczenia: zaostrzenia zapalenia wątroby zgłaszano również u pacjentów, którzy przerwali leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu B. Zaostrzenia występujące po leczeniu są zazwyczaj związane ze zwiększeniem miana DNA HBV i w większości przypadków, jak się wydaje, samoistnie ustępują. Zgłaszano jednak przypadki ciężkiego pogorszenia, w tym przypadki śmiertelne. Należy regularnie monitorować czynność wątroby, zarówno pod względem stanu klinicznego, jak i wyników laboratoryjnych, przez przynajmniej 6 miesięcy po przerwaniu leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B. W razie konieczności może być uzasadnione wznowienie leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B. U pacjentów z zaawansowaną chorobą wątroby lub marskością wątroby nie jest zalecane przerywanie leczenia, ponieważ zaostrzenie zapalenia wątroby po leczeniu może prowadzić do dekompensacji czynności wątroby.
Zaostrzenia choroby wątroby są szczególnie poważne, a czasami śmiertelne, u pacjentów z niewyrównaną czynnością wątroby."

Jak widać przerywanie terapii analogami to nie zawsze taka bułka z masłem...

#18 2017-07-04

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

chaos87 napisał(a):

Teoretycznie 6,5 roku mam niewykrywalne HBV DNA i mnie nie wyrzucają z programu, bo lekarz twierdzi że póki jest antygen Hbs dodatni i Hbe w moim przypadku też leczenia nie może przerwać

Tobie nie wolno zabrać leczenia bo masz wirusa w postaci zmutowanej. W ogóle odstawienie każdemu to jakiś idiotyzm i narażanie człowieka na niebezpieczeństwo. Samowolne odstawienie to jeszcze większy idiotyzm. Chyba, że ktoś chce dość szybko znaleźć się pod ziemią.

#19 2017-07-04

chaos87
Weteran

Zgadza sie bo ja mialem mutacje YMDD, po czym ona się wycofala i znowu był szczep dziki ale uznano ze skoro już była to baraclude 1 mg

#20 2017-07-05

tymoteusz
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -2 ]

Podejrzewam, że lekarz prowadzący ma obowiązek przekazywać wyniki hbv dna do nadzorującego. Wystarczy, że nadzorujący zdecyduje, ten ma 2 razy pod rząd ujemne i nie dajemy kasy na leczenie. odstawić leki i monitorować tak jak w ulotce. a że ktoś umrze, cóż ... nie nasza wina, że był chory ....

#21 2017-07-05

Porek
Weteran
Reputacja :  [+ 10/ -1 ]

Nie mozna na na podsawie samego hbv dna ujemnego ostawic lekow. Wiadomo ze spowrotem szybko wroca Ci ludzie po leczenie a wtedy moze byc jeszcze kosztowniejsze. Taka decyzja musi byc przemyslana. Moze beda brane pod uwage inne czynniki. Chocby ilosciowe hbs.. Albo stan watroby. Jakos ciezko dzis uwierzyc ze odbiora leczenie osoboe ktora tego potrzebuje. To jak by odlaczyli tlen chorym na pluca.

Ostatnio edytowany przez Porek (2017-07-05 )

#22 2017-07-05

free_man
Moderator

No i właśnie dlatego w programie lekowym jest:
1) serokonwersji w układzie "s" lub zamiast oraz ;-)
...po to żeby mogli ;-)

#23 2017-07-10

piotr73123
Weteran

Czesc, Ogladaliscie dzisiejsze wiadomosci tvp1? Ja nie mialem okazji ale podobno mowiono cos na temat zabraniu leczenia przez nfz i ma byc jeden tylko lek dla wszystkich pacjentow. Ktos mi przekazal taka informacje. Csyzby to ta sprawa o ktorej mowil mi Pan Dr.?jestem zaniepokojony.

#24 2017-07-10

Medion88
Oldboy

Tak, była mowa ale o lekach na WZW typu C.

#25 2017-07-10

piotr73123
Weteran

Uffff odetchnalem, chociaz nie zazdroszcze osobom z C.co sie ogolnie dzieje? Naprawde nikt z nas nie wybral sobie tej choroby.kazdy z nas nie wie skad ja ma tak samo pacjenci z C. Naprawde robi sie nieciekawie.

Stopka forum