Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.
  • Index
  •  » POZNAJMY SIE
  •  » Hej za miesiac zaczynam terapie interferonem,pomozecie ?

#1 2017-05-09

Docenzycie
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Hej za miesiac zaczynam terapie interferonem,pomozecie ?

O wirusie wiem od roku,zlpalam go jako noworodek. Mam 23 lata I dwa miesiace temu mialam robiona biopsje watroby.
Ostatnio bylam po wyniki I tak oto za miesiac zaczynam terapie interferonem  I jeszcze jakas ryobf. ,Przez 11 miesiecy.

Powiedzcie co mnie czeka,mam sie bac,bo w internecie pisza,ze jest bardzo duzo skutkow ubocznych.. a ja dopiero po kilku miesiacach leczenia zaczelam sie czuc lepiej (mialam guza ,na szczescie niezlosliwego..), mam rowniez torbiel na watrobie I tak sie zastanawiam jak ja to wszystko zniose.

#2 2017-05-09

nikoleta
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -103 ]

Ostrzeżenia: 6

Re: Hej za miesiac zaczynam terapie interferonem,pomozecie ?

Cześć 🙋 a jaki miałaś wynik biopsji ile wirus masz we krw
Ja mam tez naczyniaka na wątrobie
A guza miałaś na wątrobie?
Piszesz ze leczona bylas

#3 2017-05-09

Docenzycie
Poczatkujacy uzytkownik

Hej mialam guza ślinianki,toksoplazmoze,ebv,cytomegalie,bolerioze,wszystko w ciagu ostatniego roku,prawde mowiac bylo fatalnie non stop goraczki ledwo z lozka wstawalam ale juz mam to za soba.
Mam torbiel na watrobie,na razie czekam na wynik rezonansu .

Moje wyniki to:
Biopsja:
W bioptacie o dl 4 cm znaleziono 31 przestrzeni wrotno-zolciowych bez lub z limfocytarnymi naciekami zapalnymi o malej lub sredniej gestosci.Budowa przewoznikow zolciowych w normie.Bez wloknienia lub z wloknieniem wrotnym.Martwica ogniskowa 0-3 w 100 krotnym powiekszeniu.Nie znaleziono choleostazy,stluszczeni I zwyrodnienia balonowatego jader hepatocytow.Architektonika narzadu prawidlowa. KLASYFIKACJA SCHEUERA 3 (1+2+0).

Interpretacja: typ wirusa dziki,mutacji nie wykryto.Genotyp A(A2)
ALT 29
AST 24
Wiremia nie wiem ale lekarz powiedzial ze ostatnio jest coraz bardziej wysoka I trzeba dzialac ale wynikow nie mam,zostaly w szpitalu.

#4 2017-05-09

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

"I jeszcze jakas ryobf. " czy Ty nie pomyliłaś forum i czy przypadkiem nie leczysz hcv ? Zresztą przy hcv od roku albo i dłużej nie stosuje się interferonu

Ostatnio edytowany przez sorte (2017-05-09 )

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#5 2017-05-10

Docenzycie
Poczatkujacy uzytkownik

Nawet mnie nie straszcie.. ja mam wzw b na pewno..

#6 2017-05-10

Docenzycie
Poczatkujacy uzytkownik

Czy ten wynik biopsji ktory podalam jest bardzo zly ? Bo ja sie kompletnie na tym nie znam.

#7 2017-05-10

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Witaj na forum. Nie jest mi znana skala Scheuera w takiej formie. Nie masz zapisany stopień stanu zapalnego ,czy włóknienia. Masz opis bioptatu i zliczoną sumę oceny stanu. Moim zdaniem, zauważalny jest stan zapalny ale na pewno nie masz marskości. Jeśli chodzi o genotyp A to jest to genotyp lepiej odpowiadający na terapię interferonową od innych. Nie bardzo rozumiem skąd wzieła się rybawiryna u Ciebie, w zestawie. To już musisz wyjaśniać z lekarzem. Tzw, badania wątrobowe (ALT,AST) są w normie.
Czytam o Twojej historii chorobowej i bardzo współczuję Ci. Czy dużo brałaś antybiotyków,czy innych leków? One mogły wpłynąć też na wynik stanu wątroby, jeśli to wszystko było niedawno.Mam na myśli te zmiany zapalne. Ale zmiany zapalne też bywają przy WZW, więc trudo określić. Skoro lekarz zakwalifikował Cię do leczenia, to znaczy,że masz podwyższoną wiremię. Pytasz o pomoc przy przechodzeniu terapii interferonowej. Jeśli Ty tyle ciężkich skutków chorób swoich przeszłaś i dałaś rade, to ta terapia to będzie pikuś. Ale nie zaczęłabym terapii dopóki nie otrzymasz wyniku rezonansu. Witam raz jeszcze na forum.

Ostatnio edytowany przez Bogusia (2017-05-10 )

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#8 2017-05-11

Docenzycie
Poczatkujacy uzytkownik

Tak lekow bralam przez ostatnie miesiace bardzo bardzo duzo,mialam non stop antybiotyki typu amoksiklav,cipronex, clemastin czy jakos tak.. I codziennie prawie bralam pyralgine albo ibuprom poniewaz bole miesni I glowy byly nie do wytrzymania. Mialam rowniez operacje usuniecia tego guza I ogolne oslabienie organizmu.
Mysle ze nerwy,stres I te leki zrobily swoje.. rok temu gdy sie dowiedzialam o chorbie to wiremii nawet 100 nie mialam . Aspat I alat mialam na poziomie 14.
Mialam rowniez codzienne krwotoki z nosa I zmienili mi lek oslonowy z legalonu na heparegen I teraz jest lepiej,krwawienia ustaly I brzuch rzadziej boli.

Oczywiscie dopytam lekarza o wszystko jak pojade na pierwszy zastrzyk I jestem rowniEz ciekawa wyniku tego rezonansu.

Rozumiem,ze leczenia interferonem nie mam sie co bac ?

#9 2017-05-11

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Leczący HCV biora interferon pegylowany + rybawirynę (kiedyś brali). Ci mieli odjazdy. Przy HBV ,biorąc tylko sam interferon, ponoć nie ma takich historii z chorymi. Oczywiście interferon to nie landrynki ale dasz radę.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#10 2017-08-17

Docenzycie
Poczatkujacy uzytkownik

Witajcie właśnie zaczął mi się trzeci miesiąc leczenia interferonem (ta ryb to pomyłka)
Pierwsze tyg były takie sobie ,organizm musiał się chyba przyzwyczaić do nowej sytuacji ale teraz jest już lepiej. Oczywiście dalej są gorączki po zastrzyku ale nauczyłam sie nad tym panować i nie panikować tylko cierpliwe znosić skutki uboczne. Zauważylam też,że wymiotuje tylko wtedy kiedy jestem zestresowana.. Swędzenie skóry jest do opanowania . Mogę śmialo stweirdzic ze przy chorowaniu na toksoplazmoze i mononukleoze jednoczesnie czulam sie podobnie.
Jedynie co mnie martwi to ciagle zawroty glowy i kaszel oraz dusznosci ale to ponoc normalne. Jestem caly czas na dawce 180 ,mimo,ze na poczatku mialam chwile zwatpienia ale je zwalczylam. Wiem,ze jeszcze dluga droga ale chyba wytrwam do końca.
Rezonans wykazal torbiel trzustki,do obserwacji raz na pol roku.

• Index
  •  » POZNAJMY SIE
  •  » Hej za miesiac zaczynam terapie interferonem,pomozecie ?

Stopka forum