Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-04-19

aba_u@interia.pl
Poczatkujacy uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Witam wszystkich, jest to nowa na forum. Podaje wyniki.

Witam wszystkich,
Mam następujące wyniki:
1. Hbs    dodatni

2. rok 2012: wiremia  4533, liczba kopii wirusa 15.458 / 1 ml

3. rok 2013 - stłuszczenie watroby stopien umiarkowany

4. 2013 rok biopsja watroby: grading 1-2 pkt., staging 1-2 pkt., metavir: stopień 1-2, włóknienie wg Ishaka - stopień 2, stłuszczenie - 2.

5. stwierdzona serokonwencja w układzie e

6.2016 rok: wiremia  732 IU ml, liczka kopii wirusa 2498 na 1 ml, na jedna jednostke przypada 3,41 kopii wirusa

7. Aspat  13,75, Alat   26,89,   GTTP    39,2

8. p-ciała pHCV  ujemny

9. p-ciała Hbe  dodatki

10. antygen Hbe   ujemny

11. przeciwciała pHBc   dodatni

Od kilku dni wdrożono Baraclude 0,5 mg.
Nie mam zadnych skutków ubocznych..

Bardzo prosze mądre głowy z forum do wypowiedzenia się w temacie, bo nie wiem, czy dobrze zrobiłam, zgadzając się na leczenie.

Pozdrawiam. Barbara

P.S. Zazywam tez: ostropest w tabletkach, pyłek pszczeli, jeżówkę soplowatą, czasami Raphaholin, i mam kamice żółciowa.

Ostatnio edytowany przez aba_u@interia.pl (2017-04-19 )

#2 2017-04-19

smokey
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Re: Witam wszystkich, jest to nowa na forum. Podaje wyniki.

Witaj
A co było u Ciebie przed baraclude, leczyłaś się czymś? Bo patrząc na poziom wiremii, to niska. Od jak dawna jesteś zakażona?

#3 2017-04-19

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

Ile masz lat? Masz jakieś dodatkowe schorzenia? Pisze,że masz stłuszczenie umiarkowane, czy jesteś otyła? Masz problemy metaboliczne?

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#4 2017-04-19

aba_u@interia.pl
Poczatkujacy uzytkownik

Mam 58 lat, wykryto u mnie hbs 23 lata temu, przy porodzie. Ale nic z tym nie robiłam, dopiero przy drugiej operacji 5 lat temu to sie potwierdziło i zajęłam się tym. Mam nadciśnienie, biore tabletki, nadwagę mam, ale nie jakąs katastrofalna. Niczym wczesniej się nie leczyłam.

#5 2017-04-19

smokey
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku rozpoczęcie leczenie było rozsądne, gdyż wiek jest tu wystarczającym wskazaniem.

#6 2017-04-19

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

dobra decyzja

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#7 2017-04-19

Bogusia
Weteran

Uważam,że podjęto dobrą decyzję.

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#8 2017-04-20

aba_u@interia.pl
Poczatkujacy uzytkownik

Ale czy moglibyście rozwinąC swoje uwagi, dlaczego mój wiek jest wskazaniem do leczenia, i dlaczego to dobra decyzja, czy raczej nie powinnam się poddawać leczeniu, skoro mam nieduzą wiremie, a po leczeniu może wzrosnąć, i czy mała wiremia zwiększa szanse na całkowite wyleczenie, czy to nie ma nic do rzeczy?

#9 2017-04-20

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -5 ]

leczenie to juz raczej masz na dluuugie lata. dobra bo juz nie planujesz dzieci wiec mozesz sie leczyc (tzn nie musisz przerywac).
ja osobiscie bym sie wstrzymywala poki nie zacznie rosnac, ale ja mam lekofobie wrecz wiec nie jestem dobrym przykladem do porownania bo nawet na nadcisnienie staralabym sie nie brac lekow tylko naturalnie/dieta:)

#10 2017-04-20

aba_u@interia.pl
Poczatkujacy uzytkownik

Skoro po wynikach wchodzi, że jestem tylko przewlekłym nosicielem, to po co wdrożono leczenie.

Ostatnio edytowany przez aba_u@interia.pl (2017-04-20 )

#11 2017-04-20

Porek
Weteran
Reputacja :  [+ 10/ -1 ]

Przewlekli nosiciele wirusa hbv( maja hbs i niska lub nie wykrywalna wiremie nie kwalifikuja sie do leczenia tylko do kontroli) Chorzy na przewlekle wzw b ( maja wysoka wiremia, lub przekraczaja prog ktory kwalifikuje do leczenia, maja podwyzone transaminazy i chechy zapalenia w watrobie.

#12 2017-04-20

Bogusia
Weteran

aba_u@interia.pl napisał(a):

Ale czy moglibyście rozwinąC swoje uwagi, dlaczego mój wiek jest wskazaniem do leczenia, i dlaczego to dobra decyzja, czy raczej nie powinnam się poddawać leczeniu, skoro mam nieduzą wiremie, a po leczeniu może wzrosnąć, i czy mała wiremia zwiększa szanse na całkowite wyleczenie, czy to nie ma nic do rzeczy?

Moim zdaniem,za podjęciem decyzji na temat leczenia u Ciebie ,przemawiają 3 rzeczy i w takiej kolejności: zmiany w wątrobie, umiarkowane słuszczenie, wiek.
Twoje zmiany w wątrobie są na pograniczu 1-2, w skali 0-4. Masz umiarkowane stłuszczenie wątroby, które może przyczyniać się do przyspieszenia procesu włóknienia. Im starszy człowiek, tym szybciej wychodzą zmiany pozapalne. Masz rację, wiremię masz niską i same leczenie wiremii zdaje się nie mieć sensu. Ale Ty nie leczyłabyś samej wiremii. Podczas leczenia nastepuje polepszenie stanu wątroby i dodatkowo z lekką dietką, którą powinnaś wprowadzić, moze dojśc do cofnięcia się zmian. A przede wszystkim do zatrzymania postępu. Czego Ci życzę.

#13 2017-04-20

aba_u@interia.pl
Poczatkujacy uzytkownik

Dziękuję Bogusiu. Dietę to ja raczej stosuje,  unikam tłuszczy, smazonego, zero alkoholu i papierosów, żywności nieprzetworzonej jak najwięcej. Niestety, stresu nie da sie wyeliminowac wcale.

#14 2017-09-07

aba_u@interia.pl
Poczatkujacy uzytkownik

Odebrałam wyniki ilościowe wiremii. Są ujemne, nie ma wirusa w dostarczonej probce. Co to znaczy?

#15 2017-09-07

Ozal
Weteran

To znaczy, ze lek działa 😊

#16 2017-09-08

aba_u@interia.pl
Poczatkujacy uzytkownik

Ale jak długo jeszcze muszę brać leki? Czy jak przestanę je brać, to wirus się uaktywni? Wiremia będzie wykrywalna?

#17 2017-09-08

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

Tak się prawdopodobnie stanie. Analog należy brać do utraty antygenu HBs. Wybranym zajmie to parę lat, innym parenaście ale to akurat czysto teoretyczne rozważania bo do tego czasu będą nowsze leki. Specjaliści oceniają to na 5, max 10 lat.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#18 2017-09-08

Ozal
Weteran

sorte napisał(a):

Tak się prawdopodobnie stanie. Analog należy brać do utraty antygenu HBs. Wybranym zajmie to parę lat, innym parenaście ale to akurat czysto teoretyczne rozważania bo do tego czasu będą nowsze leki. Specjaliści oceniają to na 5, max 10 lat.

Sorte lubię czytać Twoje posty! Pokazują światło w tunelu 😊

Stopka forum