Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-01-13

MagdalenaGdynia
Moderator
Reputacja :  [+ 32/ -12 ]

takie sobie luźne pytanie

Moi Drodzy,

Dawno mnie nie było bo niestety albo stety, mam co robić. Za mną bunt 2 latka więc biba na całego img/smilies/wink

wpadłam szybko na forum, nawet nie przejrzałam nowości ale mam jedno pytanie:

Dlaczego? DLACZEGO - prawie każdy pisze : mam 25/35/45 lat. O wirusie dowiedziałem się w wieku lat 18/25/30 ale zostałem zakażony jak miałem rok / byłem niemowlakiem/ miałem 2 latka ALE wątroba jak nówka. I rzadko kiedy macie podstawy by tak pisać.

Nie żebym się czepiała ale ja miałam badany antygen hbs w wieku 7 miesięcy i wyszedł dodatni. Między Pierwsze 2,5 miesiąca życia leżałam w szpitalu.

Nie żebym się czepiała, powtórzę, ale to trochę irytujące.

Pozdrawiam Was w 2017 roku img/smilies/smile)

#2 2017-01-13

Emilia29
Weteran
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: takie sobie luźne pytanie

Hmm, ja mam 31, dowiedzialam sie jak mialam 28, ale faktycznie mam od urodzenia, bo wtedy moja mama przechodzila ostre wzw i mnie nie zaszczepiono. Czy watroba jak nowa nie wiem, ale to, ze mam od dziecka jest pewne w 99.9%. Wiec hbs nie badany w tak mlodym wieku jak Ty, a jednak prawdopodobienstwo, ze u tak malego dziecka przejdzie w stan przewlekly jest zdecyyydowanie wieksza niz jak zachoruje sie w wieku doroslym, stad pewnie wiekszosc ludzi tak troche 'zgaduje', ze to wlasnie wtedy doszlo do zakarzenia.

Ps. Powodzenia przy buncie img/smilies/smile ja mam to daawno za soba img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Emilia29 (2017-01-13 )

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

#3 2017-01-13

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Ja mam 37 lat a dowiedzialam sie bedac w ciazy w wieku 28 lat. lekarz przypuszcza ze zarazona jako niemowle bo bylam bb dlugo w szpitalu, stan byl krytyczny.... no i ze przeszlo w stan przewlekly. Nie wiem nawet czy kiedykolwiek mialam badany hbs poza ciaza...

#4 2017-01-13

smokey
Weteran
Reputacja :  [+ 1/ -0 ]

Poszłam oddać krew i dowiedziałam się, że mam hbs + , miałam wtedy 18 lat. Teraz mam 34. A zakażenie prawdopodobnie musiało   nastąpić w pierwszych miesiącach życia - wtedy spędziłam wiele tygodni w szpitalu i byłam poddawana różnym zabiegom. Nigdy później nie byłam już hospitalizowana. Biopsja watroby, po wykryciu wirusa, wyszła raczej słabo - watroba w kiepskim stanie. A co jest z nią  teraz, to nie wiem ;-/

#5 2017-01-14

nikoleta
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -103 ]

Ostrzeżenia: 6

Ja mam 30stke a mam to gowno nie wiem od kiedy smokey nie przejmuj sie mi się w ciagu roku wątroba uszkodziła
Ten wirus jest głupi

#6 2017-01-14

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -1 ]

Sorry ale cop w tym złego że ktoś tak pisze jak może to prawda? Ja wiem od 10 roku życia mam 29 ale mając 0-1lat parokrotnie operowany to chyba logiczne skąd mam..

#7 2017-01-14

chaos87
Weteran
Reputacja :  [+ 17/ -1 ]

nie rozumiem dlaczego rzadko ludzie na forum mają   podstawy tak pisać?

#8 2017-01-14

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 18/ -5 ]

ej ja tez nie rozumiem, no ale ja nie mam od dziecka tylko od okresu nastoletniego wiec to jakies 15-20 lat

#9 2017-01-14

nikoleta
Weteran

A co to ma zaznaczenie mamy to tyle i sie gowna nie pozbędziemy tak prędko o ile w ogóle leki na to dopiero raczkują nie ma co😐

#10 2017-01-15

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

wnioskuje o ostatecznego bana

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#11 2017-01-15

nikoleta
Weteran

Za co

#12 2017-01-15

Emilia29
Weteran

Nikoletto - za cale Twoje czarnowidztwo! Wszyscy zeyjemy z wirusem tu na forum, kazdy walczy jak moze i stara sie zyc w miare normalnie, Ty wnosisz mnostwa negatywnej energii. Naprawde zglos sie do psychologa, aby przerobic troche tan lek i strach. Sa psycholodzy online - skype, wcale nie muszisz wychodzic z domu wiec nie zaslaniaj sie mieszkaniem w malej miescinie. Kazdy ma swoje gorsze dni - ja rowniez i wtedy prosze o rady ludzi na forum, mam watpliwosci czasem nieracjonalne, ale wszyscy tu mi chetnie pomagaja i wspieraja - za co bardzo jestem wdzieczna. Ale to co Ty wnosisz tu do forum to same negatywy, zadnej odpowiedzi nie sluchasz, zawsze jest ALE, na kazdy komentarz i na racjonalne myslenie, zadna odpowiedz Cie nie satysfakcjonujei zawsze masz kontra argument. My wiemy, ze masz lokatora - wszyscy tu go mamy, ale jak zaczniemy siac panike i mowic ciagle o smierci i hcc to wszyscy wyladujemy w wariatkowie.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

#13 2017-01-15

smokey
Weteran

Niestety muszę przyznać Nikoleto, że po przeczytaniu Twojego posta „że się tego nie pozbędziemy” kiepsko się poczułam.  Sama jestem typem panikarza i często się negatywnie nakręcam (w różnych kwestiach), ale staram się z tym walczyć, a już na pewno nie uzewnętrzniać swoich negatywnych emocji przed innymi.  Niektóre Twoje wypowiedzi są mega deprymujące.
Przecież my wiemy dokładnie to samo, co Ty.  Ale to jeszcze nie jest powód, żeby siać defetyzm na każdym kroku.  Forum jest po to, żeby się wspierać i przekazywać pozytywne emocje. I to naprawdę działa. Wiele razy poczułam się tu bardzo podbudowana. A idąc tropem takiego negatywnego myślenia, każdy z nas powinien się już dawno owinąć w prześcieradło i zacząć podążać w stronę cmentarza.  Ja uważam, że życie jest ważne dla samego życia i każda chwila jest cenna, niezależnie od tego jaki jest stan naszego zdrowia.  Szlag to może trafić każdego, na długo zanim dosięgną nas skutki jakiejkolwiek choroby.

#14 2017-01-15

Monik
Weteran
Reputacja :  [+ 18/ -5 ]

ja jestem twarda akurat pod tym wzgledem, wiekszosci postow nikoli jednak nie czytam

#15 2017-01-15

nikoleta
Weteran

Źle mnie rozumiecie
Jak coś Roche nie tak zaraz ban
Emila nie potrzebuje psychologa czy patrzenie na chorobę realnie jest powodem do bani
Smokey widzisz bo tutaj kazdy jest przyzwyczajony ze pisze się ładnie optymistycznie bron boże cos ie tak albo o marskości albo hcc zaraz ban za prawdę są bany
Trzeba tylko ładnie pisać
To skór jest tak ładnie wszystko to dlaczego pisze sie o hcc marskośći przeciez to nas nie dotyczy trzeba pisac ladnie
Trzeźwo nie można myśleć bo to nie ladnie
a to są bany

#16 2017-01-15

smokey
Weteran

Nie ładnie i optmistycznie, bo każdy wie, do czego ta choroba może doprowadzić. Nikt tu nie opowiada bajek, że jest super i nie ma się czym przemować. Ale póki co, zyjemy i mamy się całkiem dobrze.  Czy wolałabyś, żebyśmy zaczeli grupowe odliczanie do marskości? Tylko, że zanim to nastąpi, można zejśc z tego świata z bardzo wielu powodów. Z takim tokiem rozumowania, to chyba w ogole każda chora osoba nadaje się do odstrzału, po co lekarze  wykonują skomplikowane operacje, pacjent przecież może zejśc na stole, najlepiej od razu do piachu, po co się męczyć.

#17 2017-01-15

olik
Weteran
Reputacja :  [+ 6/ -0 ]

Nikola nasza choroba NIE MUSI tylko MOZE zakonczyc sie hcc czy marskoscia.
Lekarze mowia ze kontrolowany wirus raczej nie spowoduje hcc... wiem ze moze ale nie musi. I tyle.
Nikt tu nie pisze "ładnie" jak to okreslilas, bo kazdy jest swiadomy. Poczytaj pytania o hcc czy o marskosc innych uczestnikow... one sa. Ale nikt nie pisze ze i tu cytuje ciebie " to gowno i tak nas zje..." " to i tak skonczy sie hcc"... to twoja odpowiedz i komentarz W KAZDYM POSCIE.
nawet ten dotyczacy zupelnie czegos innego zakonczyl sie " ze i tak umrzemy na hcc"
Nie zastanawiaj sie dlaczego ban. Bo jestes niestabilna i w silnej depresji

#18 2017-01-15

Porek
Weteran
Reputacja :  [+ 12/ -1 ]

Raczej Nikoleto tutaj realnie piszemy. Bo skoro ktos sie spradza kontroluje i lub leczy, dba o siebie trudno na sile pisac o hcc czy marskosci. Oczywiscie mozemy pisac o tym jesli beda ku temu przeslanki poniewaz wirus plus zaniedbanie moze sie tym skonczyc. Tymczasem po co wyprzedzac fakty. Czlowiek jest istota zyjaca codziennie moze cos nowego moze nas spotkac z zewnatrz lub wewnatrz co bedzie rzutowalo na nasze zycie i zdrowie. Wiec nie ma sensu zadreczac sie czyms czego nie ma. Chyba ze Ty tak chcesz przezyc swoje zycie to powodzenia. Ludzie wlacza z roznymi chorobami, o wiele gorszymi i nie wygaduja bzdur. Jesli nie chcesz psychologa uwierz w Boga moze lepiej bedzie Ci sie zylo.

#19 2017-09-04

kris_gda
Poczatkujacy uzytkownik

Ja też niby dostałem tego wariata w dzieciństwie o czym dowiedziałem się jakieś 27 lat później. Pomimo że namnożyło się wariata do skali kwalifikujacej do leczenia fibro mówi f0-f1 zaś alaty i aspat w normie zdrowego człowieka.

Jeszcze jedną wizytą i wysyłamy wariata w siną dał! img/smilies/smile

Co do offtopa- że względu na pesymizm niektórych sam sobie dałem banda na forum. Spać nie mogłem przez myśli czarne. Uszy do góry! Razem wygramy img/smilies/wink

Stopka forum