Carpe diem (Chwytaj dzien)

Nie jestes SAM !!!

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-11-11

rabarbar
Zaawansowany uzytkownik
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: Diagnostyka

Bogusia napisał(a):

Wyszedł wynik >10.00
Więc nie jest wątpliwy tylko pewny.

Cześć Bogusiu,
Ale mi wstyd! img/smilies/icon_redface Z choinki się urwałam z tym pytaniem img/smilies/1087. Zwoje mózgowe mi się najwyraźniej  rozprostowały po całym tygodniu pracy, i przecinek -jak patrzałam na wynik -przeskoczył.
Teraz to przynajmniej pasuje!

#27 2016-11-11

liljan
Weteran
Reputacja :  [+ 2/ -0 ]

W id clinic trzeba się umawiać na fibroscan osobno bo to inna Pani doktor robi niż dr Warunek. Ja do niej osobiście chodzę fakt że nie na leczenie bo pozbylam się hbsa ale ogólnie podejście ma bardzo dobre, raz nawet jak przyszłam skonsultować wyniki po fibroscanie to nie wzięła za wizytę także chyba podejście ma ludzkie i mogę ją spokojnie polecić :-)

#28 2016-11-11

Bogusia
Weteran
Reputacja :  [+ 68/ -2 ]

rabarbar napisał(a):

Bogusia napisał(a):

Wyszedł wynik >10.00
Więc nie jest wątpliwy tylko pewny.

Cześć Bogusiu,
Ale mi wstyd! img/smilies/icon_redface Z choinki się urwałam z tym pytaniem img/smilies/1087. Zwoje mózgowe mi się najwyraźniej  rozprostowały po całym tygodniu pracy, i przecinek -jak patrzałam na wynik -przeskoczył.
Teraz to przynajmniej pasuje!

Nie musisz tłumaczyć się.img/smilies/smile
Co dwie głowy to nie jedna.img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Bogusia (2016-11-11 )

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#29 2016-11-13

sorte
Weteran
Reputacja :  [+ 38/ -2 ]

rabarbar: co do Fibrocanu to z tego co wiem robią od razu, to jest szybkie i proste badanie, oczywiście dla wykwalifikowanej osoby

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#30 2016-11-14

rabarbar
Zaawansowany uzytkownik

liljan napisał(a):

W id clinic trzeba się umawiać na fibroscan osobno bo to inna Pani doktor robi niż dr Warunek. Ja do niej osobiście chodzę fakt że nie na leczenie bo pozbylam się hbsa ale ogólnie podejście ma bardzo dobre, raz nawet jak przyszłam skonsultować wyniki po fibroscanie to nie wzięła za wizytę także chyba podejście ma ludzkie i mogę ją spokojnie polecić :-)

Dziękuję za odpowiedź! img/smilies/smile

sorte napisał(a):

rabarbar: co do Fibrocanu to z tego co wiem robią od razu, to jest szybkie i proste badanie, oczywiście dla wykwalifikowanej osoby

Jutro się przekonam 😀

Ostatnio edytowany przez rabarbar (2016-11-14 )

#31 2016-11-14

free_man
Moderator
Reputacja :  [+ 37/ -0 ]

Moja przygoda z id rozpoczęła się od zapisania na fibroscan prywatnie. Na pierwszej wizycie oddałem krew na hbv dna, a na drugiej po obejrzeniu wyniku dr strzelił kilka pomiarów fibro za free i zrobiłem resztę badań kwalifikujących do interferonu.

#32 2016-12-06

rabarbar
Zaawansowany uzytkownik

No to mam wyniki.
Hbv dna 407, hbsag ilościowy 19200.
Póki co tylko kontrola.
To hbsag wysokie, prawda?

#33 2016-12-06

sorte
Weteran

małe nie jest ale infekcja pod kontrolą bo hbv dna niskie.

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

#34 2016-12-07

Bogusia
Weteran

rabarbar napisał(a):

No to mam wyniki.
Póki co tylko kontrola.

HBV DNA 407 IU/ml?
Żadnych potęg, nic?

Najpiękniejszych rzeczy na świecie, nie można ani zobaczyć ani dotknąć.Trzeba je poczuć sercem -Helen Keller

#35 2016-12-07

rabarbar
Zaawansowany uzytkownik

Bogusia napisał(a):

rabarbar napisał(a):

No to mam wyniki.
Póki co tylko kontrola.

HBV DNA 407 IU/ml?
Żadnych potęg, nic?

Tak, IU/ml bez potęg. Wyniki miałam wprawdzie na telefon, ale tu akurat jednostka padła. Usłyszałam, że ponieważ poniżej 2000, to nie muszę robić teraz fibroskanu bo co by nie wyszło, to na interferon się nie kwalifikuję (przy założeniu braku marskości).
Tak mi powiedziano.
Mam co 6 tyg badać alat aspat i za 6 mscy znów hbv dna.
Intryguje mnie, że jedno tak wysokie, a drugie tak niskie wyszło...

#36 2016-12-07

sorte
Weteran

Wydaje mi się że jeśli Fibroscan nigdy nie był robiony to przynajmniej raz na parę lat warto go zrobić i tak, z takim HbsAg nie jesteś na pewno nieaktywnym nosicielem. Nie można w 100% opierać się na wiremii/alt. Aczkolwiek Twoja prognozuje dobrze.

Ostatnio edytowany przez sorte (2016-12-07 )

#37 2016-12-07

Bogusia
Weteran

Zgadzam się z Sorte.
Dopiero po dodaniu wyniku ilościowego HBsAg widać u Ciebie,że nie jesteś nieaktywnym nosicielem. O ile wiremia nie zacznie wzrastać ( ani nic innego nie przyplącze się),to zmiany w wątrobie będą zachodzić najprawdopodobniej powoli ale świadomość,że nie jesteś nieaktywnym nosicielem wskazuje na baczniejsze monitorowanie.
Należysz do największej grupy młodych osób, gdzie wiremia jest niska a ilościowe HBsAg nie jest niskie. To nie jest nic wyjątkowego. Wręcz przeciwnie.

#38 2016-12-07

rabarbar
Zaawansowany uzytkownik

Bogusia napisał(a):

Zgadzam się z Sorte.
Dopiero po dodaniu wyniku ilościowego HBsAg widać u Ciebie,że nie jesteś nieaktywnym nosicielem. O ile wiremia nie zacznie wzrastać ( ani nic innego nie przyplącze się),to zmiany w wątrobie będą zachodzić najprawdopodobniej powoli ale świadomość,że nie jesteś nieaktywnym nosicielem wskazuje na baczniejsze monitorowanie.
Należysz do największej grupy młodych osób, gdzie wiremia jest niska a ilościowe HBsAg nie jest niskie. To nie jest nic wyjątkowego. Wręcz przeciwnie.

Dziękuję Wam wszystkim za informacje i pomoc. Na pewno będę pilnować badań !
Czy mam się upierać na ten fibroscan? Czy poczekać przynajmniej do wizyty w Chorzowie?

#39 2016-12-07

sorte
Weteran

Nie ma co panikować bo wyniki masz dobre, jednak naciskaj na fibroscan na NFZ skoro nigdy nie był robiony, może na początku roku będzie więcej kasy i coś wskórasz żeby za to nie płacić. Aha, nie daj sobie wcisnąć fibrotestu, czyli badania włóknienie z krwi, to badanie jest gówno warte na wczesnym etapie włóknienia, pokaże coś gdy już jest źle.

#40 2017-06-04

rabarbar
Zaawansowany uzytkownik

Hej,
W najbliższym czasie wybieram się na badania do szpitala w Chorzowie. Czy możecie mi powiedzieć z własnego doświadczenia, czego mogę się spodziewać? Ponoć pobyt 3 dni. Nudzę się na samą myśl 😁

#41 2017-06-04

Ozal
Weteran

Zrobią Ci wszystkie podstawowe badania takie jak HBV DNA, antygen Hbe, przeciwciała HBe, USG, próby wątrobowe itp. A 3 dni trzeba przeleżeć, bo NFZ płaci za pacjenta tylko wtedy kiedy tyle przeleży w szpitalu...

#42 2017-06-04

rabarbar
Zaawansowany uzytkownik

Ehh, czyli tylko USG + krew?
Logiki w tym nie ma żadnej 😀

#43 2017-06-04

ozi
Weteran
Reputacja :  [+ 26/ -18 ]

Kiedyś trzeba było się kłaść do szpitala na zbadanie tylko HBV-DNA co 3 lub 6 miesięcy mimo, że było się już w programie leczniczym i trzeba było 3 dni przeleżeć aby NFZ mógł zapłacić. Od kilku lat zrezygnowano z tego bo takie hotelarstwo jest kosztowne i nieuzasadnione. Pobranie krwi to kilka minut i człowiek jak głupi leży 3 dni marnując miejsce dla potrzebujących.

Stopka forum